reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Ale o faktycznym działaniu witamin przekonam się dopiero jak maleńki przyjdzie na świat i będzie zdrowy. W końcu te witaminy bardziej są dla niego niż dla mnie. Pozdrawiam!
 
reklama
Ja dla zdrowia maleństwa mogę brać wszystko co tylko każą, chociaż nie znoszę łykać tabletek.:happy: Trochę się martwię , że nie łykałam kwasu foliowego przed ciążą. Nie wiedziałam wcześniej że to takie ważne.:-(
 
ja na poczatku przez pierwsze 3 miesiac bralam kwas foliowy a pozniej lekarz powiedzial ze moge brac witaminy centrum materna do konca ciazy i biore je mysle ze sa dobre moja duzo skladnikow i sa specjalne dla kobiet w ciazy i karmiacych :-D
 
Ja dla zdrowia maleństwa mogę brać wszystko co tylko każą, chociaż nie znoszę łykać tabletek.:happy: Trochę się martwię , że nie łykałam kwasu foliowego przed ciążą. Nie wiedziałam wcześniej że to takie ważne.:-(

Ja też nie wiedziałam, że branie kwasu foliowego jest bardzo ważne.
Około 2 miesięcy przed zajściem w ciążę brałam "Bellisę" na wzmocnienie włosów i paznokci. Zawiera ona kwas foliowy, ale nie wiem, czy dawka jest odpowiednia.
Natomiast "Prenatal Classic" brałam dopiero od 2 miesiąca ciąży (mój ginekolog zapomniał wcześniej przepisać mi witamin).
Dlatego przez całą ciążę martwiłam się o zdrowie mojego synka :tak:. Na szczęście urodził się zdrowy (z wyjątkiem niedotlenienia, do którego doszło podczas porodu).
 
Słyszałyście cos moze o wycofaniu ze sprzedazy prenatalu DHA bo w 4 aptekach nie moglam dostac i w jednej cos babka mowila ze juz jej nie przywoza bo podobno wycofane :baffled: pierwsze slysze, i nie ukrywam ze troche mnie to martwi bo przez 2 miesiace bralam te kwasy :baffled:
 
Ja biorę cały czas FeminatalN i mam nadzieję, że ma dosyć kwasu foliowego (800mg). Biorę go już przed zajściem w ciąże i jestem ciekawa jak długo mam go brać??
 
etna36

Ja w 7 tc sie zorientowalam, ze u mnie w brzuszku mieszka dzidzia i od tego momentu biore zestaw witamin z kwasem foliowym. Lekarz zapisal mi ELEVIT i biore go codziennie rano po posilku :) A jak dlugo ??? Moj lekarz powiedzial, ze przez caly okres ciazy i karmienia piersia, poniewaz kobieta nie jest w stanie sama dieta dostarczyc organizmowi tyle witamin ile potrzeba. Ja dodatkowo mam niedokrwistosc wiec co drugi dzien biore tableki z zelazem plus folik ale u zdrowej kobiety nie jest to obowiazek :-)
 
reklama
Do góry