reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

biedny folik... zaraz tableteczki sie zaczerwienia ;-)

kiedy brac, kiedy przestac... rozne szkoly... mi lekarka powiedziala zeby nie brac preparatow dla kobiet ciezarnych (ani innych) w I trymestrze a lykac tylko folik - uzasadnila to tym ze w preparatach jest sporo witaminy A, ktora w nadmiarze jest szkodliwa dla rozwoju plodu - dlatego tez nie powinno sie jesc watrobki - Produkty nie zalecane podczas ciąży - BabyBoom

i badz tu madry i pisz wiersze... ja w pierwszej ciazy poddalam sie - odstawilam folik i zaczelam brac te preparaty ale nie jadlam watrobki, pasztetow i nie pilam Kubusiow i inych sokow z marchwi
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ja przed ciążą bralam folik, terz biorę go dalej i czuje sie dobrze, powiem wiecej - od samego poczatku ciazy nawet nie mam zadnych mdlosci i dziwactw zywieniowych;-)
Mam tylko pytanie - czy mozna brac Folik i Falvit jednoczesnie? nie bede miala w organizmie za duzo kwasu foliowego? (w falvicie tez jest). Ja tak robie od poczatku ciąży.
 
Dziewczyny ja przed ciążą bralam folik, terz biorę go dalej i czuje sie dobrze, powiem wiecej - od samego poczatku ciazy nawet nie mam zadnych mdlosci i dziwactw zywieniowych;-)
Mam tylko pytanie - czy mozna brac Folik i Falvit jednoczesnie? nie bede miala w organizmie za duzo kwasu foliowego? (w falvicie tez jest). Ja tak robie od poczatku ciąży.
A po co ci falvit? Mnie kiedyś pani w aptece sprzedała falvit a podejrzewam, że mieli jakąś promocję i chciała mi to wcisnąć. To najgorsze tabletki jakie miałam. Po pierwsze nigdzie nie było (może teraz jest?) napisane, że są dla kobiet w ciąży.Po drugie wiele kobiet miało przez falvit problemy z zaparciami. Jest to nawet na ulotce napisane, w skutkach ubocznych. To zwykłe witaminy, ja je oddałam mężowi, żeby też był zdrowszy. Wolałam kupić witaminy typowo dla kobiet w ciąży! Kupiłam feminatal, któr tutaj wiele dziewczyn chwali. Ja też byłam zadowolona, dzidzia była zdrowa, silna, duża:-) A nie powinno się łykać kwasu foliowego i jednocześnie preparatów z kwasem foliowym, bo trochę tego za dużo. Odstaw już folik i łykaj jeden witaminy!.
 
Mam problem i nie wiem czy posłuchać ginekologa w kwesti witamin. Uważa ,że branie witamin w ciaży jest nie potrzebne. Jestem w 13 tygodniu ciąży ,kazał mi odstawić folik i nie brać żadnych witamin ,tylko jeść owoce i warzywa. Oczywiście jem ,ale boje sie ,że nie dostarcze dziecku potrzebnej ilośći witamin. Zastanawiam sie nad kupnem witamin i brania bez zgody ginekologa. Co byście zrobiły? Brać witaminy ,czy nie ? Nie wiem co mam zrobić.:-(
 
pierwsze spotykam się z takim czymś
kup sobie witaminy dla kobiet w ciąży i łykaj po jednej tabletce dziennie..wiadomo że same witaminy w postaci tabletek nie wystarczą (odżywiaj się też dobrze) ale według mnie na pewno Ci nie zaszkodzą
 
W kwestii kwasu foliowego faktycznie. To co miał zrobić, już zrobił, teraz nie ma już sensu go przyjmować, natomiast kompleks witamin na pewno Ci nie zaszkodzi. Plus zdrowe i racjonalne odżywianie.
Przecież te witaminy są stworzone specjalnie dla przyszłych mam :)
 
Moim zdaniem branie witamin-przy dobrych wynikach.Jest po prostu zbędne !!! Bo po co się faszerować sztucznymi ,gorzej przysfajalnymi witaminami. Uważam że jeżeli wyniki z morfologi są dobre to nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam
 
Moja lekarka też nie kazała mi nic brać oprócz oczywiście folika. Ale jak przyszła zima i brak naturalnych owoców w tak dużej ilości co lato, jesień więc zakupiłam witaminy dla kobiet w ciąży i przyjmuję co drugi dzień 1 tabletkę + warzywa, owoce, itd. Uzgodniłam tak z lekarzem. Powiedziała, że jak mam się lepiej czuć podświadomie to mogę co drugi dzień przyjmować. Moje badania (biochemiczne) cały czas wychodzą prawidłowo;-)
 
reklama
lucyper
No tak, tyle że po 12 tc, kwas foliowy nic już nie jest w stanie zrobić (jest potrzebny przy embriogenezie w tworzeniu się cewy nerwowej) i wtedy należy go suplementować. Jak i przed poczęciem.
Potem jest już zbędny. A może nie tyle zbędny, co wystarczająco dostarcza go podstawowa dieta każdego człowieka.

Natomiast milkada
Czy robiąc badania, sprawdzasz za każdym razem jaki masz poziom witaminy A, wszystkich witamin z grupy B, witaminy C, tak ważnej witaminy D!!!, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu, cynku, manganu, biotyny????
Jeśli tak, i wszystko jest w normie, to faktycznie, nie musisz przyjmować nic dodatkowo. Natomiast jeśli nie, to niestety trzeba być mistrzem żeby zapewnić sobie tak zbilansowaną dietę żeby tych wszystkich składników dostarczyć.
A co tu dopiero mówić o ciąży, kiedy tych wszystkich trzeba też dostarczyć dziecku ????:confused:
 
Do góry