reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
to zależy jak Ci lekarz zleci - ja brałam dość długo sam kwas foliowy - nie pamiętam, ale chyba coś ok 18/20 tyg zaczęłam brać witaminki, a np moja znajoma już w 13 odstawiła kwas i przerzuciła się na feminatal - także tak jak zaleci Ci lekarz :tak:
 
mi moja gin zalecila bym brala feminatal a co drugi trzeci dzien dodatkowo kwasik ale juz odstawilam i biore same witaminki,tak mi poradzila,jestem w 29tyg:-)
 
sluchajcie dziewczyny czy tez tak mialyscie bo zaczynam sie martwic. JEstem w 4 tygodniu ciazy od 3 dni biore kwas foliowy, zauwazylam ze mam chyba po nim?? nudnosci, a dzisiaj o pol dnia wymiotuje i mam biegunke... czy to normalne?
 
Ja łykałam folik i czułam się po nim fatalnie :wściekła/y:

Biegunki wprawdzie nie miałam... Raczej w druga stronę...

Moim sposobem było łykanie go tuż przed snem, poskutkowało :-)
 
sluchajcie dziewczyny czy tez tak mialyscie bo zaczynam sie martwic. JEstem w 4 tygodniu ciazy od 3 dni biore kwas foliowy, zauwazylam ze mam chyba po nim?? nudnosci, a dzisiaj o pol dnia wymiotuje i mam biegunke... czy to normalne?
A jesteś pewna, że to wina kwasu foliowego? Masz typowe objawy ciąży:) Ja brałam kwas foliowy 9 miesięcy przed ciążą i przez pierwsze miesiące, potem łykałam tylko witaminy, w których już jest kwas foliowy. Nigdy nie czułam się po nim źle, ale może zmień na inny, albo zapytaj lekarza o dobre witaminy. Mój lekarz zawsze mówił, że witaminy i osobno kwas foliowy to trochę za dużo. Albo jedno albo drugie.
 
skojarzylam bo zaczelam mkec mdlosci bo 2 tabletce... moze faktycznie to nic do tego nie ma ale tak sobie pomyslalam bo niby wymioty zaczynaja sie od 6 tyg... widac ja jestem inna :)) ale co z ta biegunka?? pierwszy raz sie spotykam z takim objawem ciazy
 
Rzeczywiście może być taka reakcja na kwas foliowy ale raczej gdy przyjmuje się go w większej dawce. Po foliku nic mi nie było ale jak musiałam przyjmować przed ciążą dużo wyższą dawkę to miałam mdłości, bóle i zawroty głowy. Ale warto się przemęczyć (bo objawy nie muszą być po foliku) dla dobra rozwoju dziecka.
 
mnie też w pewnym momencie po kwasie foliowym zaczęło mdlić... może za dużo go bralam, no bo i folik i feminatal...

lekarz powiedzial, żeby folik odstawić, bo to rzeczywiście może być przyczyna. i przeszło.

a tak na marginesie..., wiecie, że są badania, z których wynika, że kwas foliowy zwiększa prawdopodobieństwo ciąży mnogiej. w niewielkim stopniu (chyba jakieś 4,5%) no i jeszcze tego do końca nie udowodniono :confused:
 
reklama
Do góry