reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Witajcie ja też brałam kwas i nic nie było a jeżeli chodzi o biegunke to i mnie nie ominęła ale nawet nie pomyślałam że może to mieć coś wspólnego, a toaleta 3 razy dziennie.
 
reklama
Ja brałam kwas foliowy przed ciążą i wszystko było ok zaczęłam braćwitaminy jak zaszłam w ciążę i wtedy z połączenia witamin i kwasu foliowego miałam mdłości ale nie biegunkę. Organizm kobiety w ciąży jest tak wrażliwy że nawet nadmiar ,,chlebka'' może wywołać nudności:-D
 
faktycznie nie pierwszy raz słyszę o takich dolegliwościach po tych tabletkach...ale najlepiej porozmawiaj z lekarzem!!
 
dziewczyny!
ja w pierwszej ciazy tez odstawilam folik bo kolezanka mi powiedziala ze dziala "rzygopednie" (tak dokladnie to okreslila). zaczelam brac witaminy dla ciezarowek.
potem pytalam lekarza a on powiedzial ze sam folik nie powoduje takich sensacji - prosty przyklad kobiety, ktore staraja sie o dziecko biora folik miesiacami i jest OK, zachodza w ciaze i pojawiaja sie nudnosci i wymioty wiec tak do konca nie mozna wszystkiego na niego zwalac ;-)
 
Ja łykałam folik przed pierwszą ciążą i nic nie czułam. W ciąży też nie.Ale ja zaraz jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży zamieniłam folik na feminatal, w którym oprócz kwasu foliowego są inne potrzebna witaminy. Pamiętajcie, żeby nie łykać jednego i drugiego! Feminatal łykałam do końca ciąży i przez cały okres karmienia. Czułam się po nim dobrze. Odradzam wam falvit. Doradziła mi pani w aptece a okazało się, że to zwykłe witaminy dla kobiet, niekoniecznie w ciąży. No i powoduje u wielu kobiet zaparcia. Lepiej kupić coś typowo dla ciężarówek:-D A taką ciekawostką jest, że teraz planuję drugą dzidzię i znów zaczęłam od kupienia folika. No i strasznie mnie mdli i nic z tego nie rozumiem!:szok:
 
witam jestem w 12 tygodniu ciąży i odkąd biorę folik moję mdłości nasilają się co robić?kochani pomóżcie...:sorry2:

Wytrzmac jeszcze tydzień, folik wystarczy brać do 13 tyg :tak:

dziewczyny!
ja w pierwszej ciazy tez odstawilam folik bo kolezanka mi powiedziala ze dziala "rzygopednie" (tak dokladnie to okreslila). zaczelam brac witaminy dla ciezarowek.
potem pytalam lekarza a on powiedzial ze sam folik nie powoduje takich sensacji - prosty przyklad kobiety, ktore staraja sie o dziecko biora folik miesiacami i jest OK, zachodza w ciaze i pojawiaja sie nudnosci i wymioty wiec tak do konca nie mozna wszystkiego na niego zwalac ;-)

Wystarczy przeczytac ulotę od foiku żeby wiedzic, że może powodowac ziałania niepożądane. Ja się czułam fatalnie po foliku. Lekarz powiedział, że niestey to sie czasami zdaża. Odstawiałam jak tylko można było :tak:
 
Ja nie brałam folika w ciazy tylko witaminy dla ciezarnych Feminatal. Nic mi po nich nie bylo a jest tam odpowiednia zawartosc kwasu foliowego.
 
reklama
Wytrzmac jeszcze tydzień, folik wystarczy brać do 13 tyg :tak:



Wystarczy przeczytac ulotę od foiku żeby wiedzic, że może powodowac ziałania niepożądane. Ja się czułam fatalnie po foliku. Lekarz powiedział, że niestey to sie czasami zdaża. Odstawiałam jak tylko można było :tak:
Ja nigdy nie słyszałam, że trzeba łykać sam kwas foliowy do 13 tyg.! Łykałam go przed zajściem w ciążę, a potem od razu zamieniłam go na feminatal. I to doradził mi lekarz. Tam jest wystarczająca ilość kwasu foliowego.
 
Do góry