reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

witam,
ja przez całą ciąże biorę Feminatal, biofer z kwasem foliowym i do tego jeszcze folik lub kwas foliowy 5 mg, wszystko zależy od wyników, u mnie jest niska hemoglobina, z reguły ok 9, więc siłą rzeczy trzeba coś z tym robić.
pozdrawiam i życzę zdrówka
 
reklama
Cześć!!!
Kwas foliowy brałam kilka miesięcy zanim zaczęliśmy pracować ;-) nad dzidziusiem. Po 12 tygodniu ciąży gin zalecił żebym już nie brała. Zostało mi jedno opakowanie więc biorę po jednej tabletce jak mi się przypomni. Innych witamin nie stosuję. Wyniki mam dobre i lekarz powiedział że nie ma takiej potrzeby. Ja też myślę że co za dużo to nie zdrowo.
 
Zauważyłam, że wiele z Was kobietki pije Feminatal, jest dość popularny. Jak sie po nim czujecie? Ja z polecenia lekarza piję jakieś Prenate Elite i sie zastanawiam czy któras z Was go brała?
 
Ja do 8 tygodnia łykałam folik. Potem naprzemiennie z witaminami (też zawierały k.f) aż do końca 4go miesiąca - jeden dzień Folik, jeden dzień wit.
A potem to już tylko witaminki.
Na ostatniej wizycie powiedział, że mogę znowu zacząć brać witaminki co drugi dzień, bo wyniki mam dobre, a dzidzia nie urośnie za duża od witamin.
 
Cześć!!!
Kwas foliowy brałam kilka miesięcy zanim zaczęliśmy pracować ;-) nad dzidziusiem. Po 12 tygodniu ciąży gin zalecił żebym już nie brała. Zostało mi jedno opakowanie więc biorę po jednej tabletce jak mi się przypomni. Innych witamin nie stosuję. Wyniki mam dobre i lekarz powiedział że nie ma takiej potrzeby. Ja też myślę że co za dużo to nie zdrowo.
A dzisiaj w rozmowie z ginem wyszło że nie biorę witamin, lekarz się bardzo zdziwił i stwierdził że powinnam brać .... a przecież sam mówił że nie trzeba jak wyniki są ok :angry:
 
a mi lekarz powiedział, że tylko w Polsce stosuje się kwas foliowy, że jest to bardziej psychiczny trik, na zasadzie uspokoić sumienie...
to była moje pierwsza i ostatnia wizyta u tego pana
 
Ja biorę Feminatal 400 w tabletkach i jestem zadowolona. Żadnych efektów ubocznych, za to mocne włosy i paznokcie plus dobre wyniki badań. Jedyny mankament to może byc cena ok. 50 zł, ale na zdrowiu w tym stanie nie oszczędzam :)
 
mi lekarz polecił feminatal - ten podstawowy - kosztuje ok 34 zł. dobrze się po nim czuję - w sumie nie zauważyłam większych zmian ;-)
czytałam skład tych witaminek, co Ty bierzesz - jest bardzo podobny - chyba wszystkie witaminki dla ciężarnych mają podobny skład, a to od lekarza zależy, co nam poleci ;-)
 
reklama
No tak, zgadzam się z mamjakty, wiele zależy od lekarza jakie witaminy pijemy. Ja łykam Prenate Elite i dobrze się po nim czuję, zawiera już kwas foliowy i nie trzeba łykać dodatkowej tabletki i kosztuje ok 27 zł.
 
Do góry