reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Mój ginekolog (jeden z najlepszych na Śląsku:) polecił mi brać feminatal N +kwas foliowy, odkąd dowiedziałam się o ciąży . Brałam go przez całą ciąże a także teraz kiedy karmię piersią i wyniki krwi zawsze miałam idealne. Dzidzia urodziła się zdrowiutka 3680 gram i 56 cm:) Pozdrawiam
 
reklama
ja biore Falwit M wczesniej do tego kwas foliowy. z wynikami to u mnie roznie bo ja prawie caly czas mam anemie i w ciazy i przed czasami mi chemoglobina spada do 7.0 masakra staram sie naprawde dobrze odzywiac dbam o siebie ale jestem chorowitka moze to przez to? sama niewiem?
pozdrawiam!
 
ja całą ciążę brałam tylko kwas foliowy (+ bardzo urozmaicona dieta oczywiście)-wyniki krwi miałam bardzo dobre, Kuba urodził się z wagą 3750g. i 57 cm. długości
 
Mój ginekolog (jeden z najlepszych na Śląsku:) polecił mi brać feminatal N +kwas foliowy, odkąd dowiedziałam się o ciąży . Brałam go przez całą ciąże a także teraz kiedy karmię piersią i wyniki krwi zawsze miałam idealne. Dzidzia urodziła się zdrowiutka 3680 gram i 56 cm:) Pozdrawiam

Ja również:tak:, a Jola urodziła się z wagą 3875 i 59 cm długości...
Teraz może troszkę zmizerniałam, bo karmię piersią i musiałam zrezygnować z nabiału:-(
 
Witam.
Do ginekologa trafiłam, gdy byłam w 7 tyg ciążu. Na poczatku brałam sam folik. Pod koniec 3 miesiąca ( chyba :szok:) lekarz zalecił mi, abym zainwestowała w jakieś witaminy. Dał mi parę broszur, abym sobie coś wybrała. W ich doborze pomogła mi farmaceutka. Nie musiałam brać większej ilości witamin i minerałów, zatem wybrałam Feminatal N ( duże opakowanie w przystępnej cenie :-)). Niestety moje wyniki krwi trochę kulały, zatem obecnie oprócz kwasu foliowego i Feminatalu N łykam Tardyferon Fol ( żelazo ) i witaminę B.

Pozdrawiam.;-);-);-)
 
Cześc Dziewczyny! Dopiero dziś do Was dołączyłam bo zaczynamy z mężem starania o dzidziusia:-). Moja ginekolog zaleciła mi branie kwasu foliowego na ok. 3 miesiące przed planowanym poczęciem, zaczełam brac jedną tabletkę dziennie dwa tygodnie temu. Dziś odebrałam wyniki i mam nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze:-).
 
JUlia nie przejumuj się serio ja w ogóle nie brałam żadnych witamin w ciąży z racji tego że jestem akurat uczulona na jod chrom i nie mogłam....mój synek urodził się zdrowy i nic mu nie jest....a teraz wystarczą ci już same witaminy.....a poza tym jest tyle warzyw i owoców że nadrób tym:tak::-) głowa do góry będzie dobrze...
 
reklama
A ja Ci polecam zamiast zwykłego foliku Feminatal Metafolin 800 - nie dość, ze zawiera kwas foliowy i zestaw witamin dla ciężarnych i starających się, to ma też metafolinę, która wspomaga przyswajanie kwasu foliwego. Ja biorę cały czas na zlecenie lekarza a właśnie kończę I trymestr. Pozdrawiam
 
Do góry