reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
Mój lekarz kazał mi brać ELEVIT bo powiedział, że sam kwas foliowy to mogłam brać przed ciążą, a teraz to trzeba dziecku zapewnić wszystkie witaminy;-) jeszcze go zacytuję bo będę to pamiętać do końca życia "schabowym pani wszystkiego dziecku nie dostarczy":-) pozdrawiam;-)
 
Hej dziewczyny, ja tez biorę ELEVIT, poleciła mi go pani farmaceutka, że z tych wszystkich dostępnych jest najlepszy, bo jest przebadany. Biorę go co 2-gi dzień , na przenian z folikiem.

 
Najlepszy wedłog mojego gin jest Vitrum Prevital Forte.Niestety jest tez drogi i nie wszedzie dostepny w aptekach..Naprawde polecam:tak:
 
Malena,
moja koleżanka urodziła dwójkę dzieci, w obu ciążach brała te same witaminy, codziennie. Jedno urodziło się z wagą 4120, drugie 3350. Zapytaj swojego gina co on na to....
Dziewczyny, a czy ten Elevit zawiera jod i metafolinę?
 
Na razie biorę tylko feminatal metafolin, bo wystarczy za wszystkie suplementy. Ten z dha. Oprócz tego przeszłam na jedzenie produktów eco i mam nadzieję, że sobie tym dostarczę wszystkich witamin bez chemii i inszego świństwa, brr :)
 
Cześc dziewczyny jestem w 7 tyg ciazy i na razie chodze do dwoch lekarzy (nie moge sie zdecydowac na jednego) i jeden z nich kaze mi juz brac witaminy a drugi nie, wiec jak widac kazdy ma swoje techniki prowadzenia ciazy:tak: a ja jestem pomiedzy nimi i glupieje, musze, sie szybko zdecydowac, ktory ma mnie poprowadzic do konca, buziaki
 
Najlepiej to zrobic sobie badania krwi i wtedy niech lekarz oceni czy brac czy nie.
W wielu przypadkach trzeba brac czy to z niedoboru czy to na zapas... ale czasem mozna nie brac... zwlaszcza, ze wiele dziewczyn po rozpoczeciu lykania kompleksow witamin dostaja ciazowych dolegliwosci typu nudnosci czy wymioty, ktorych wczesniej nie mialy.
 
reklama
Nebula, a w którym jesteś miesiącu?
Ja biorę ten bez DHA, Metafolin 800.
Czy one się czymś różnią oprócz zawartości kwasu foliowego i tego DHA?
 
Do góry