reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja tez biore feminatal i działa:)wynik badan mam fajne:) teraz tylko musiałam dodatkowo wziąć żelazo, bo mała mi zabiera:p i magnez na skurcze łydek
 
reklama
Mam prośbę do wszystkich kobiet….; -). Pomożcie mi w pisaniu pracy licencjackiej.

Jestem studentka 3 roku zdrowia publicznego i mam do przeprowadzenia ankietę sprawdzająca świadomość kobiet na temat odpowiedniego przygotowania organizmu do prawidłowego rozwoju płodu.

Badam dwie grupy kobiet. Kobiety będące w ciąży z pierwszym dzieckiem i kobiety w grugiej i kolejnej ciąży.

Bardzo proszę o pomoc.

Odezwij sie na mój adres e-meilowy natkawalczak@wp.pl i przesle ankietę do wypełnienia-potrzebna mi każda ilość ankiet… a wręcz jak najwięcej się da dlatego jak możesz to prześlij tą ankietę do swoich koleżanek. Na wypełnione ankiety czekam do 25 maja gdyz po tym terminie na podstawie tych ankiet pisze dalej prace licencjacka.

Bardzo mi pomożecie, gdy wypełnicie tą ankietę.

Pozdrawiam i czekam na informacje zwrotną.
 
Nebula, a w którym jesteś miesiącu?
Pierwszy trymestr :D
O magnez też się bałam, bo mam tendencję do niedoborów, ale przy takiej suplementacji powinno być ok, dodatkowo wchodzi teraz sezon na świerze warzywa i owoce! Nic, tylko być w ciąży w pełnię lata :D Przy truskaweczkach, brzoskwinkach, brokułach i całej tej skarbnicy nie można się bać jakiś braków :)
Zabiłabym za truskawki ze śmietaną...
 
ja bralam w pierwszej ciazy feminatal, mimo tego ze wyniki morfologii mialam super, ale bralam, bo jakos tak wszystkie ciezarne biora witaminy:dry:

Hania urodzila sie z bardzo malym ciemiaczkiem tzw szczelinowatym, musialysmy chodzic do CZD do poradni metabolicznej i okazalo sie ze wlasnie przez te witaminy jest tak zmineralizowana:baffled:

musialam jej robic badania wapnia, fosforu i inne juz nie pamietam jakie, musialam wczesniej zaczac wprowadzac pokarmy inne niz mleko, generalnie troche sie zestresowalm

wlasnie w tej poradni lekarka mi powiedziala ze ginkolodzy troche zbyt pochopnie polecaja wszystkim kobietom ciezarnym witaminy


w drugiej ciazy nie bralam nic oprocz kwasu foliowego i wyniki mialam tez rewelacyjne i nie mialam juz takich klopotow z druga corka

nie chce straszyc ani nic takiego, po prostu u mnie witaminy akurat nie byly potrzebne w ogole:blink:
 
Atol -trochę mnie przestraszyłaś ja codziennie biorę materna centrum, wyniki morfologii też mam super. Może nie powinnam? Ale nikt mi nie powiedział o możliwych skutkach ubocznych :((((
 
Mi ginekolog powiedziała żeby brać witaminy dopiero od 4 miesiąca, teraz tylko brać folik. nie wiem jak jest naprawde....ale przestałam brać witaminy biore tylko folik :)

fe5cbb7b4e.png
 
magnolia spokojnie, po prostu zacznij brac witaminy co dwa trzy dni i zobaczysz jakie bedziesz miala wyniki, jesli ok, to tak bierz

ja tak jak pisalam w drugiej ciazy bralam tylko kwas foliowy
 
Witam:-)
Ja przy pierwszej i drugiej ciazy do 4 miesiaca bralam tylko kwas foliowy,ok 4 miesiaca zaczela mi spadac morfologia i dopiero wtedy lekarz przepisal mi witaminy
 
A mi lekarka przepisła PrenateElite , to chyba jakaś nowość.
Podobno dobry bo ma te kwasy tłuszczowe Omega-3 i dużo witaminek .
No i kwas foliowy łykam :-)
 
reklama
Witaj Angel1. Jestem w 30 tyg ciąży. W10 tygodniu okazało sie, że mam wysoką anemię. Lekarz mi polecił Femintal N i do tego Biofer Folik (to żelazo+kwas foliowy). Zażywam te tabletki codziennie i po anemii nie ma śladu. Tak, że polecam ale po konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam
 
Do góry