reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Witaj!

Mój synek miał identycznie. Karmiony sztucznie...zaparcia i nic oprócz czopka nie pomagało. Nie robił kupki przez kilka dni i strasznie go to męczyło...kupki również śmierdzące i zielone. Nie pomógł Debridat stosowany prawie 2 miesiące...za to pomógł odrobinę probiotyk Lacidofil, który nawet u ulotce ma informację o tym,że zwiększa liczbę wypróżnień. Podajesz jakikolwiek probiotyk? Mam rozumieć,że Twoje dzieciątko niczego nie pije? Musisz nauczyć go pić...jakie herbatki podajesz? Mój wody nie chce,ale herbatki hipp niestety z cukrem pije...lepiej zeby pił herbatki niż nic. Jeśli Twoje dziecko nie będzie nic piło to będzie coraz większy problem. Żaden specyfik nie pomoże jeśli dziecko nie otrzymuje płynów. Może masz zły smoczek do herbatki, która jest przecież rzadsza niż mleko i mała nie chce z niego pić...musisz kombinować i szukać przyczyny,bo od tak po prostu raczej nie odrzuca picia w kazdej postaci.
Jak synek miał 3,5 miesiąca to wprowadziliśmy jabłko,..ale surowe,tarte na tarce,bo te w słoikach są chyba gotowane i nie działają...podobnie jak nie działa na naszego syna śliwka, morela i inne niby rozluźniacze w słoiczkach. Jak tylko syn miał skończone 4 miesiące to wprowadziłam obiadki i faktycznie warzywa zaczęły "popychać" te stolce...nie jest rewelacyjnie,bo po każdej porcji marchewki mały ma gigantyczne zatwardzenie (a marchew jest prawie w każdym słoiczku),ale jak tylko nie dostaje marchewki to robi kupki sam...nadal z przewagą zielonych i śmierdzących,ale bez pomocy czopka...


Bebilon Comfort jest mlekiem na zaparcia o obniżonym składzie laktozy, więc nie powinien wywoływać zaparć...przyczyna raczej nie tkwi w mleku...


U nas skutkuje jedna bardzo prosta metoda...podajemy połowę dnia pokarm na wodzie mineralnej dla niemowląt Mama i ja...i mały ma po niej "sraczkę" na wieczór....tylko po tej wodzie...bo po reszcie wymiotuje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój synus tez nie mógł sam zrobic kupki,jak pił bebilon nenatal premium i czesto były wsadzane rurki,czopki,bylismy półtorej miesiaca w szpitalu problemy zdrowotne wczesniactwo.Teraz jak zmienilismy mleko na bebiko to mały zrobi zawsze,czasem co 2 dzien i to porządną,ale kolki i tak ma.Occzywiscie podajemy herbatki hippa na trawienie lub koperkową i chetnie wypija 100ml.
 
my też mamy problem z kupkami odkąd karmię butelką ale podaję małemu soczek jabłkowy i czasami gotuję marchewkę na miękko i robię mu mleko na wodzie z marchewki! Przeczytałam te rady na forum. Jedna dziewczyna pisała że niektórzy pediatrzy zalecają pić na zaparcia 10ml soku z jabłka nawet miesięcznym niemowlakom.
Oba sposoby pomagają nam. A było ciężko. Teraz czasami to nawet nie wiem kiedy mały zrobił kupkę.
No i podaję probiotyk BioGaia.
 
Ostatnia edycja:
ale marchewka gotowana całe życie jest na biegunki żeby stolce były zbite....gotowana może powodować zaparcia...nie bardzo rozumiem jak gotowana marchewka może być podawana na zatwardzenia...a marchwianka...zawsze na biegunki podawana...
 
Ostatnia edycja:
Moja Mała tez miewa takie problemy z kupką. Ma już przeszło 2 miesiące, a męczy się już sporo czasu z tym problemem. Też dajemy Jej czopki glicerynowe - kupka po nich przychodzi natychmiast i jest po problemie. Znajoma pielęgniarka poradziła mi podawać dziecku Lactulosum - syrop. Pół łyżeczki do 3 razy dziennie, jej córeczce to pomagało. Natomiast moja cwaniara natychmiast wypluwa, widać bardzo Jej nie smakuje.
 
hej dziewczyny

Karmie piersia i moje dziecko nie robi kupki juz ponad tydzien:(

Pediatra mowi , ze to normalne, ale ja nie moge zrozumiec jak takie malnstwo, przez ponad tydzien nie moze kupki zrobic, dodam , ze je normalnie, do tego podaje herbatke koperkowa , przegotowana wode , od czasu do czasu masuje brzuszek i probowalam takze pomoc termometrem.
:-(
MAM PROSBE; CZY ZNACIE INNE SPOSOBY NA BRAK KUPKI


pomocy!
 
Pediatra ma rację to rzeczywiście nie problem. Jeżeli stwierdzisz, że dziecko boli brzuch. Zacznie dużo płakać, prężyć się sprawa przedłuży się o kilka dni jeszcze to są czopki glicerynowe. Ja bym ich jednak nie podawała bez ponownej konsultacji z lekarzem który powinien zbadać brzuszek. Moja mama mówi że ja robiłam kupki co 3 tygodnie :) zapytaj swojej jak to było u Ciebie i męża? może podobnie takie rzeczy sie powtarzają.
 
Dokładnie u dzieci karmionych piersią może tak być. Jeżeli maleństwa nie boli brzuszek a pediatra także uspokaja to poczekaj jeszcze pare dni.
 
reklama
dziekuje za odpowiedz...

mala placze wieczorami prezy sie i probuje , ale niestety poczekam jeszcze 2 dni ...

a podaje sie moze herbatke rumiankowa, doda ze moje dzeicko nie ma jeszcze 2 m-cy
 
Do góry