reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Jak w temacie... kupka papkowata i zielonkawa z racji m.in. branych lekarstw. Ale pełno w niej splątanych jakby sznureczków, niteczek nie bardzo wiem co to. Przypominają mi jelita w miniaturce. Wiem że nieładne porównanie, ale to jedyne co mi na myśl przychodzi. Spotkałyście się z czymś takim kiedyś? Nierealne chyba żeby mi córa (prawie 3 miesiące) na samej piersi złapała jakiegoś pasożyta... Czekam na następne, jak się będzie powtarzać to chyba konieczny będzie lekarz.
a może to śluz spowodowany alergią pokarmową
 
reklama
moja bratanica wylądowała ostatnio w szpitalu z zapaleniem płuc i w przeddzień wyjścia dopadł ją rotawirus a tdzien po przyjsciu do domu znowu jakis wirus biegunkowy.A wy mieliście badania na rota?? Przy takich biegunkach i wymiotach najważniejsze jest nawadnianie orsalitem-to chyba o tym piszesz ze jak woda z płynem-no racja nie smakuje najlepiej ale epiej wcisnąć dziecku orsalit niż wylądować na kroplówce w szpitalu. Ja bym chyba jednak nie odstawiała mleka dziecku które sie głównie nim żywi.Swoją córkę przy biegunkach karmiłam piersią cały czas. Nie wiem jak lekarz może kazac nie dawać jesc dziecku??? ja tez dawałam ryż, chleb, dojrzały banan , marchwinke itp.Tak czy inaczej najważniejsze jest nawadnianie orsalitem.A dziecko do normy wraca później jeszcze kilka dni.Wtedy można włączyć lactoral, zeby odbudowac flore jelit nadwyrężoną przez infekcję, ja tak przynajmniej zawsze robie.
 
nie zgadzam sie-na kilka godzin trzeba odstawić jedzenie, zeby nie prowokować wymiotów.Ja tez byłam z dzieckiem w szpitalu z rotawirusem i przy dawaniu kroplówki wogóle nie wolno było jesc i pić.Tylko ze wiadomo ze przez kilka godzin nie 3 dni. Lekarze mówili ze najważniejsze jest zanim(o ile w ogóle) sie trafi do szpitala-nawadnianie.Trzeba podawać wode, herbatke z cukrem i orsalit małymi łyczkami.No a jak to nie pomaga to szpital.
 
nie zgadzam sie-na kilka godzin trzeba odstawić jedzenie, zeby nie prowokować wymiotów.Ja tez byłam z dzieckiem w szpitalu z rotawirusem i przy dawaniu kroplówki wogóle nie wolno było jesc i pić.Tylko ze wiadomo ze przez kilka godzin nie 3 dni. Lekarze mówili ze najważniejsze jest zanim(o ile w ogóle) sie trafi do szpitala-nawadnianie.Trzeba podawać wode, herbatke z cukrem i orsalit małymi łyczkami.No a jak to nie pomaga to szpital.


W 100% popieram

Banan, chleb przy biegunce , wymiotach?????????????????Powodzenia............
 
Cześć dziewczyny :-)..

O biegunce mówimy wówczas, gdy dziecko do 2 lat kilkakrotnie w ciągu dnia oddaje wodnisty lub rzadki stolec. Stolec wodnisty można rozpoznać po tym, że na pieluszce tworzy się wokół niego szeroka, wilgotna obwódka. W kale można znaleźć nie do końca strawione części pokarmu, takie jak resztki warzyw i owoców. W przypadku ostrej biegunki zakaźnej w kale obecne są śluz i krew. SAMODZIELNE LECZENIE BIEGUNKI JEST ZALECANE JEDYNIE U STARSZYCH DZIECI W PRZYPADKU LEKKICH DOLEGLIWOŚCI!

Niemowlęcej biegunki pod żadnym pozorem nie można lekceważyć! Przystawiamy dziecko jak najczęściej do piersi. Karmienie piersią może pomóc w wyleczeniu biegunki. dziecko karmione piersią może jednak oddawać kilkanaście stolców na dobę i nie będzie to biegunka. Albo na odwrót może nie załatwiać się nawet do 2 tygodni, ponieważ pokarm mamy jest pożywieniem niskoresztkowym.

Biegunka może trwać nawet do 10 dni. Jednak nawet już jednodniowa biegunka może spowodować odwodnienie dziecka i groźne tego konsekwencje dla maluszka.

O odwodnieniu może świadczyć:

- spadek ciśnienia
- sine usta
- suchość w pieluszce
- suchy język
- sucha, nieelastyczna skóra
- płacz bez łez
- zapadnięcie się ciemiączka
- apatyczność dziecka

Ważna zasada. Podczas biegunki musimy podawać dziecku dwa razy więcej płynów, niż organizm dziecka ich wydala, aby nie dopuścić do odwodnienia. Oczywiści najlepsza jest woda źródlana niegazowana.

Jak samodzielnie możemy walczyć z biegunką?

Przez 1 dzień podajemy niemowlęciu tylko duże ilości wody lub herbaty rumiankowej. Nie dajemy nic do jedzenia. Dopiero drugiego dnia podajemy dietetyczne pokarmy.

Produkty zalecane przy biegunce:
- gotowany ryż, kleik ryżowy bądź marchwiowo-ryżowy
- banany, marchewka, dynia - rozgotowane preparaty priobiotyczne

Produkty zabronione przy biegunce:
- mleko modyfikowane
- produkty zawierające cukier
- soki
- smażone, pieczone, ciężkostrawne potrawy

Dodatkowo mój pediatra polecił mi stosować probiotyk Dicoflor 30

  • jeżeli biegunka po 1-2 dniach nie ustępuje lub nie zmniejsza się jej częstotliwość i intensywność , to koniecznie należy zgłosić się do lekarza, pediatra może zlecić zrobienie badań np. na obecność rotawirusa, którego jednym z objawów jest właśnie biegunka
  • nie możemy na własną rękę podawać dzieciom leków przeciwbiegunkowych o podaniu leków decyduje wyłącznie lekarz pediatra.
  • przy zatruciu salmonellą biegunce towarzyszy bardzo wysoka gorączka i silne bóle brzucha i stolec jest zielonkawy i śmierdzący..
Mam nadzieję, że komuś przydadzą się moje porady :-)
 
nie mam pewności czy pojenie dziecka tylko wodą jest skuteczne przy silnej biegunce? lekarze zalecają doustne płyny nawadniające.Ja podaje orsalit.Chodzi o odpowiednią zawartość elektrolitów. Jeśli jest to "zwykła" tzn w miarę lekka biegunka to pewnie woda czy herbatka wystarcza, ale przy biegunce rotawirusowej napewno nie bo dziecko sie strasznie szybko odwadnia. Problem tylko w tym jak odróżnić te biegunki, trzebaby przejść z dzieckiem obie z nich.
 
nie mam pewności czy pojenie dziecka tylko wodą jest skuteczne przy silnej biegunce? lekarze zalecają doustne płyny nawadniające.Ja podaje orsalit.Chodzi o odpowiednią zawartość elektrolitów. Jeśli jest to "zwykła" tzn w miarę lekka biegunka to pewnie woda czy herbatka wystarcza, ale przy biegunce rotawirusowej napewno nie bo dziecko sie strasznie szybko odwadnia. Problem tylko w tym jak odróżnić te biegunki, trzebaby przejść z dzieckiem obie z nich.

Zgadzam się jak najbardziej z Tobą. Moim zdaniem z każdą biegunką trzeba zgłosić się do pediatry i on też zaleca jakieś leczenie :)..
 
dziewczyny, jeżeli mój synek robi kupkę codziennie (ma 8,5 m-ca), ale jest ona dość twarda i czasami męczy się przy wypróżnianiu, stęka lub płacze czy można to nazwać zaparciami? dodam, że czasami jest ona tak duża, że pęknie mu skórka wokół odbytu i na kupce widać krew...
 
reklama
Ja bym podala probiotyki, może być Dicoflor 30, ja mojemu maluchowi czasem podaję jak widzę że ma problem i później sie wszystko normuję, ale napewno poszlabym na kontrolę do lekarza, tym bardziej że pęka ta skórka.
 
Do góry