reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kulinarne wyczyny Sierpniówek

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wypróbowałabym przepis na pizzę, ale ... nie mam piekarnika :zawstydzona/y:
Mam prodiż, a w nim pewnie góra by się spiekła, a dół nie :-(
No cóż, może kiedyś się dorobię ;-) I wtedy też za rogaliczki się wezmę, bo już mi język ucieka do ... (no wiecie ;-))
 
reklama
haha:)

a ja dzisiaj z okazji przyjazdu mojego T. upieke mu ciasto...
jak kiedys jeszcze nie mieszkaliśmy razem, to jak wpadał na weekend, zawsze ciasto było i było zawsze pachnąco.. a ja odpincowana na całego.. więc dziś powtórka z rozrywki...
normalnie tez pieke i gotuję, żebyście nie pomyślały sobie:-D
ale jednak dziś to będzie na "przyjazd"....:))))
 
krzynka- domowa pizza zajmuje 15 min1 włącznie z wyborem- co na górę, jest pyszna tania i taka jaka my sami lubimy.. mmmm ;) palce lizac. Jutro piekę zmoja babcią rogaliczki....jeju już mi cieknie po prodzie...

A może byś się podzieliła przepisem? :blink:
Słowo "rogaliki" poruszyło mnie głęboko, będę atakować Mamę o przepis na kruche rogaliki, które są u nas zawsze na Boże Narodzenie. Do zimy daleko, nie wytrzymam, muszę upiec wcześniej.

Przy okazji pochwalę się ziołami, które wreszcie udało mi się posadzić na balkonie. W skrzynce no. 1 mam dwie mięty i oregano, a w skrzynce no. 2 dwie bazylie i oregano. Póki co oregano wygląda, jakby chciało umrzeć... Ale mam nadzieję, że się jeszcze wszystkie "rozkrzaczą" :-)

IMG_0016.jpgIMG_0017.jpg
 
magda - rozkrzaczą się rozkrzaczą!! Bądź spokojna. Zwykle zaraz po wsadzeniu tak to wygląda. U mnie już dość bujnie jest i oregano też nieźle wygląda, chociaż ono w porównaniu z bazylią czy miętą jest takie niepozorne... Ja jeszcze muszę rozmaryn upolować - świetnie się nadaje do posypania ziemniaczków pieczonych z masełkiem ... mniaam ;-)
Ciamajdko - no, widzę, że plan naprawczy dla związku w toku!!! SUPER pomysł na powrót do początków!!! Szykuje się miły dzionek no i pewnie wieczór również!!! Trzymam kciuki! :-)
 
Krzynko a jak!!!:)

dobra, ciasto się dopieka (kruche aż wstyd przyznac robię pierwszy raz w życiu, wolę serniki bez kruchego, kopiec kreta, karpatkę i wszystkie smietankowce).

Nie wiem czy będzie zjadliwe, bo jedno juest pewne, zrobiłam za mało kruchego na zbyt duzą blaszkę i się "zeszło" po upieczeniu, a teraz dopieka się z truskawkami, bezą i kisielem truskawkowym..IMGP2370.jpg

pokaże zdjęcie jak juz się upiecze:)
 
Ostatnia edycja:
kruche rogaliki drożdzowe.
składniki:
kilogram prawie mąki
1, 1/2 kostki margaryny
szklanak smietana
drożdze roztarte z cukrem na talerzyku
marmolada(nie dzem)
ilosci uzytych materialow zaleza w duzej mierze od tego ile chcemy upiec rogali,u nas 5 blach więc wiecie...
z maki drozdzy smieany i margaryny zagniesc ciasto, uformowac kule, zawinac w reczkiczek i siup do wiadra z lodowata woda. po ok 10 min ciasto wyplynie i jest gotowe do dalszej obrobki
ciasto oddzielic sobie na porcje, rozwalkowac, powycinkać trokaciki w jeden rog marmolade, zawinac rogaliki i do nagrznego na 200`C pieca piec az sie zrobia zlote. jak ostygna trzeba je polukrowac.

przyznam sie ,ze zjadlam juz 10 bez lukrowania :D
 
hahaha...obrzarciuszek:-)
ale ja już łykam ślinę od pół godziny więc wiem co czujesz:)))
zaraz jak ostygnie na dobre to wpierdziuniam aż mi sie uszy będa trząść..

Fiuu ale ciasto zawijasz w ręcznik tak? i do wody? i ono samo wypłynie? a po co taka procedura?

spróbowałam... o boże






 
Ostatnia edycja:
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry