reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia

reklama
dziewczyny a moze macie jakieś pomysły co można zrobić obiadowego już teraz i zamrozić na "czarną godzinę" których będzie pewnie baaaardzo dużżżo po porodzie i nie będziemy miały czasu na pichcenie obiadków i dla siebie i dla mężów?

Ja postanowiłam w weekend zrobić np kotlety mielone i gołąbki które zamrożę
ale nie mam pomysłu co mogę zrpobić dla siebie w okresie po narodzinach AKrolki żebym nie musiała stać przy garach i pichcić a co jednocześnie byłoby odżywcze dla mnie i nie uczulające małej :happy2:
dziewczyny może jakieś pomysły??:tak:
 
Anik mozesz zrobic weki z duszonym miesem....pycha moj mam atkie zawsze na wakacje robiła jak jechalkismy pod namiot
zupke ziemniaki czy jarzynki i tak trzeba ugotować na bieżaco
 
dusisz miesko na patelni czy w brytwance np schabik tak jak na zwykły obiadek potem kroisz na plastry (jak wystygnie łatwiej sie kroi)wkładasz do słoika zalewasz sosikiem jaki powstał i zakrecasz o reszte zapytam mamy bo nie pamietam czy sie gotuje te słoiki czy nie..
Mama robiła takie z kazdego miesa na pieczeń
 
Anik a wiec tak
miewsko nie moze byc zbyt upieczone bo sie rozpadnie, trzeba miec duzo sosu
najlepiej dawac go do takich słoików jak na kiszone ogórki (wekiz gumkami) ale nzakrecane tez moga byc Trzeba je gotowac ok 10 min od zagotowania...potem wysudzic w tej wodzie i dopiero potem wyjmowac
 
reklama
Ania ja tez nie mam zamiaru nrobic zapssóew jedzeniowych.. wszystko na bieżaco..no ale ja juz mam wprawe w gotowaniu od 10 lat na swoim a gotowac musiałam juz dla rodzinki w ogólniaku takze zaden problem...
 
Do góry