reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

Mamuśki,nasze dzieci juz są na tyle duze że byle czego tzn. czegoś co im nie smakuje nie wezma do buzi. Dzieci są bardzo mądre. Na prawde , jeżeli Wasze dzieciaczki nie są alergikami to podawajcie im to co i Wy jecie, tylko z rozsądkiem.

ja też tak uważam i daję małemu próbować wszystko to co my jemy, oczywiście bez przesady. przecież nie będę mu dawać do do czasu pójścia do prsszedszkola słoiczków i niesolonych zupek.

a ja dzisiaj młodemu zrobiłam na obiad jajecznicę na masełku i smakowała mu.
 
reklama
postrzałko taki sam rozkład karmienia my mamy identyko .Tylko ja po popołudniowej drzemce daję kaszkę do której dokładam jakiś mus z owoców lub owoc starty .Pisała o tym kiedyś martussa taki ala fantazja danon.

miki u mnie jest też tak z obiadami .Ja myślę ,że my tak robimy bo mamy już doświadczenie ze starszakami . Od pewnego czasu chodziło za mną ,żeby dać parówkę tylko nie wiedziałam jaką no i oświeciłaś mnie . Przecież są cielęce.
Dzisiaj np .mały zjadł swoją zupkę ,a ja miałam biały barszczyk i tak mi w talerz patrzył,że zjadł mi prawie wszystkie kluski mimo,że był najedzony.Oj tak tak ja sobie nie wyobrażam jak byśmy mieli jeść nie przy jednym stole .Mój lord to w foteliku na stole siedzi i każdemu zagląda do talerzy . Nawet Skipera miskę ma na oku

nimfi ja robię tak jak pisze Mysia i małemu smakują
 
Dziewczyny co podajecie do picia maluchom?Ja daje malemu wode mineralna z sokiem jablkowym lub herbatki hippa,wiela razy probowalam mu podac wode,ale zawsze konczylo sie na wypiciu ok. 10 ml i zacisnieciu ust Zastanaia mnie tez ile sa w stanie wypic w ciagu dnia wasze dzieci?moj wypija ok 200ml,i czasami ok 50-100 w nocy i wlasciwie nie wiem czy to duzo czy malo
 
Mysia, ja daje soczek jablkowy, sam lub z woda mineralna, wode z sokiem malinowym (domowej roboty, od mamusi:D), daje tez soki wieloowocowe i herbatki z hippa, ciagle najbardziej mu smakuje ta ulatwiajaca trawienie:szok:. Moj mlody tez nie chce pic wody, jak tylko poczuje, ze mu ja daje, to raz pociagnie i koniec.:angry:
W ciagu dnia wypija ok. 200-250 ml, a w nocy nie pije wcale.

Ostatnio dalam Adasiowi czastke pomarancza, (wiem, wiem, ze cytrusy alergizuja:sorry:), ciamkal, mlaskal, az milo i nic mu nie bylo:-)
 
mysia ja karmię piersią 4-5 razy i daję do picia ok 100ml w ciągu dnia.Przeważnie po obiadku. Daję wodę, herbatkę z dzikiej róży z hippa. A dzisiaj ugotowałam kompocik ze słodkich jabłek ,słodkich gruszek i dorzuciłam 4 śliwki .Przecedziłam .Kompot ma do picia nawet wyszedł słodki bez cukru ,a z owoców zrobiłam mus w słoiczki .Będzie miał jako dżem albo wkład do kaszki
 
mysia u nas mniej wiecej tak samo jak u Ciebie, młoda wypija jakieś 200 ml soczku rozrobionego pół na pół z wodą albo herbatki hippa. Jak daję jej wodę to wypije w dzień max 50 ml :)
 
Dziewczyny co podajecie do picia maluchom?Ja daje malemu wode mineralna z sokiem jablkowym lub herbatki hippa,wiela razy probowalam mu podac wode,ale zawsze konczylo sie na wypiciu ok. 10 ml i zacisnieciu ust Zastanaia mnie tez ile sa w stanie wypic w ciagu dnia wasze dzieci?moj wypija ok 200ml,i czasami ok 50-100 w nocy i wlasciwie nie wiem czy to duzo czy malo
Mysia ja daję młodemu soczek taki z Bobo Frut, albo herbatkę, sok z malin z wodą(taki domowy). i kiedyś dawałam mu też kompotu truskawkowego. nic mu nie było. a wypija różnie czasami 150 ml, czasem, 200, a czasem tylko 50 ml. daję mu tyle ile sam chce.
 
jestem mama 8 miesiecznej Paulinki. Moja corcia to starszy glodomor, zjadla by wszystko gdy by mogla - slodnie, kwasne, goszkie - nie ma dla niej roznicy. Wazy 9400 g. A dzien wyglada tak:
8.00 mleko piers
10.00-10.30 sloiczek owoce 130g
12.00 - mleko piers - spanie
15.00 - sloiczek obiadek 190 g
18.00 - mleko piers
20.00 - kapanie,
21.00 butelka z kaszka ryzowa z owocami 150 g
w nocy budzi sie o 24.00 je piers i o 4.00 je piers
Opiscie swoj dzien :happy:
 
reklama
Do góry