reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

a z ta punkcja na jajorkach.... to chyba nawet nie bedzie klamstwo to ja bede miala:) a moj ma jutro punkcje wiec go musze zawiezc do szpitala

A ta szefowa wie do czego ty sie przymierzasz? bo jak nie to proponuje: lekarz zauwazyl cos torbielo-podobnego na jajniku co nie moglo byc pecherzykiem bo za duze w tym dniu cyklu, wiec spekal i kazal od razu na dalsze badania i na obserwacje isc, a wrecz na zabieg. moja mini torbiel byla usuwana za 2 dni od decyzji ze trza ja punkcja usunac, wiec sie wszystko bedzie zgadzalo- w czwartek twoja punkcja bedzie= i prawda i klamstewko jednoczesnie :)

A ja jak dzis albo jutro nie dostane okresu to slowo daje- psycha mi siada albo jestem w ciazy! dzis 2 x nospe bralam bo nie boli jak na niezly okres...
Cycki nie bola ale cale w siateczce zylek- rosna?
Chyba sobie poszukam jakichs imion na necie dla moich blizniakow:)

A ja jak dzis albo jutro nie dostane okresu to slowo daje- psycha mi siada albo jestem w ciazy! dzis 2 x nospe bralam bo nie boli jak na niezly okres...
Cycki nie bola ale cale w siateczce zylek- rosna?
Chyba sobie poszukam jakichs imion na necie dla moich blizniakow:)

Mialo być: MNIE boli a nie: NIE boli.
Boli boli bardzo boli i biore to za dobry znak :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Beta

jak czytam to co piszesz to sama się do siebie uśmiecham.......już nie mogę się doczekać kiedy ja tak będe pisać.......trzymam za ciebie zobaczysz wszystko będzie dobrze....pozdrawiam
 
Hejka!

Loitka!
trzymam mocno kciuki za Twoje powodzenie!!!!

Beta!
Chyba już mogę Ci pogratulować? Tylko nie mam jeszte tej pewności że mogę cieszyć się razem z Tobą. Myślisz że mogę już w piątek zrobić betę hcg? Nie będzie za wcześnie? Pod warunkiem że nie będę jeszcze miała @. U mnie to jest mylące,( po wcześniejszych inseminacjach @ mialam sporo czasu po 2 tygodniach - i były to złudne nadzieje, tylko po in vitro jakoś wcześniej niż 2 tyg). Zwykle u mnie cykl trwa nawet do 40 dni. A na dodatek przeziębiłam się. Głos już straciłam, katar mam i boję się cokolwiek wziąć od przeziębienia.
 
Passion
no embrionki slabe sa czasem. i sie dziwie Twojej klinice ze przy takiej malej liczbe zarodkow zdecydowali sie je trzymac do 5 dobry? embriolog po 2 dobie powinien ocenic jakosc zarodkow i jesli sa slabe to robic transfer w 3 dobie a nie trzymac.... bo jak sa slabe to wiadomo ze padna do 5 doby a w organizmie jest szansa ze sie rozwina.
a czemu sa slabe zarodki to ciort wie. nie znaleziono odpowiedz jednoznacznej. jest wiele czynnikow poczynajac od wieku kobiety jak najwazniejszego, fsh, odpowiedzi orgaizmu na stymulke (jak sie ciezko stymulujesz to zwykle sa slabsze), dlugosc stymulacji i ilosc pecherzykow.... nie ma konkretow
moje tez slabizny mimo ze ja relatywnie mloda, fsh niskie, stymuluje sie dobrze a i tak dupa blada, ale trza probowac.[/QUOTE]

No ja wiem ze transfer z reguly jest na 3 dzien od punkcji, moze powinnam byla spodziewac ze tak to sie skonczy,skoro mnie tak dlugo zwodzili, ale i tak tlila sie tam jeszce jakas nadzieja ze cos tam zostalo z tych zarodkow. Kurcze moze ja zbyt naiwna jestem, moze powinnam zazadac wszcepienia tego zarodka:)):happy2: Potem to mi rozne takie rzeczy wyobraznia podpowiadala, ze np. oni oddali moje zarodki albo jajeczka jakiejs innej parze ;)) ech chyba za duzo sie filmow naogladalam:-)
Co do przyczyn slabych zarodkow to sporo tego jest itez moze mnie dotyczyc kilka, min. dosc wysokie FSH, wiek, slabsza reakcja na stymulke..noi tak sie zastanawialam czy te slabsze morfologicznie plywaki(tak jest u meza) nie moga miec wplywu na jakosc zarodka, stad to moje myslenie o klinice z imcsi(?)
Z gory dziekuje za twoje rzeczowe odpowiedzi, trzymam kciuki za twoje dorodne komoreczki w czwartek i super zarodki oby sie udalo wszystko.:happy:


Dzieki Matylda,
Widze ze dobrze sie przygotowujesz do ivf. Ja zostalam skierowana do lekarza mojej kliniki ivf przez mojego gina. Pewnie sa kumplami, ale sprawdzilam w necie opinie o nim, byly baardzo dobre tak ze juz nie szukalam tak bardzo czegos innego. Nawet nie wiedzialam wtedy ze sa jakiees nowsze metody ivf. Pierwsza proba sie nie powiodla, nie wiem czy byla w tym wina kliniki, moze tak mialo byc. Musze sie jeszcze naradzic z mezem co do ew. zmiany ale spodziewam sie natrafic na opor:errr:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
possion

ja jestem zdania, że jeżeli w jakiś sposób mogę zwiększyć szanse na udane in vitro-myśle tu o imsi- to to wykorzystuję , myśle także o możliwości nacięcia otoczki zarodka.......
 
Passion
no embrionki slabe sa czasem. i sie dziwie Twojej klinice ze przy takiej malej liczbe zarodkow zdecydowali sie je trzymac do 5 dobry? embriolog po 2 dobie powinien ocenic jakosc zarodkow i jesli sa slabe to robic transfer w 3 dobie a nie trzymac.... bo jak sa slabe to wiadomo ze padna do 5 doby a w organizmie jest szansa ze sie rozwina.
a czemu sa slabe zarodki to ciort wie. nie znaleziono odpowiedz jednoznacznej. jest wiele czynnikow poczynajac od wieku kobiety jak najwazniejszego, fsh, odpowiedzi orgaizmu na stymulke (jak sie ciezko stymulujesz to zwykle sa slabsze), dlugosc stymulacji i ilosc pecherzykow.... nie ma konkretow
moje tez slabizny mimo ze ja relatywnie mloda, fsh niskie, stymuluje sie dobrze a i tak dupa blada, ale trza probowac

No ja wiem ze transfer z reguly jest na 3 dzien od punkcji, moze powinnam byla spodziewac ze tak to sie skonczy,skoro mnie tak dlugo zwodzili, ale i tak tlila sie tam jeszce jakas nadzieja ze cos tam zostalo z tych zarodkow. Kurcze moze ja zbyt naiwna jestem, moze powinnam zazadac wszcepienia tego zarodka:)):happy2: Potem to mi rozne takie rzeczy wyobraznia podpowiadala, ze np. oni oddali moje zarodki albo jajeczka jakiejs innej parze ;)) ech chyba za duzo sie filmow naogladalam:-)
Co do przyczyn slabych zarodkow to sporo tego jest itez moze mnie dotyczyc kilka, min. dosc wysokie FSH, wiek, slabsza reakcja na stymulke..noi tak sie zastanawialam czy te slabsze morfologicznie plywaki(tak jest u meza) nie moga miec wplywu na jakosc zarodka, stad to moje myslenie o klinice z imcsi(?)
Z gory dziekuje za twoje rzeczowe odpowiedzi, trzymam kciuki za twoje dorodne komoreczki w czwartek i super zarodki oby sie udalo wszystko.:happy:

passion ja sie tu zgadzam z lolitka, moje zarodki byly slabiutkie i padaly jak muchy, w rozpacz czarna wpadlam, transfer mialam w drugiej dobie po punkcji i sie jeden przyjal, a w szkielku pewnie zaden by nie dotrwal to blastki!
lolitka, trzymam kcuiki oczywiscie! daj znac jak cos bedziesz wiedziec

wlasnie sobie uswiadomilam, ze dzis jest sroda, potrzymam kcuiki jutro!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczynki w ten ponury dzionek;-)ale bąbla trzeba dotlenić wiec zaraz mykam na jakiś spacerek:tak:
Kahaaa kochana mi powiedziała lekarka że dobrze że nie przybieram za dużo na wadze bo jak narazie to z czego mam przybierać jak dzieciątko tak malutko waży i gdybym przybierała na wadze to oznaczałoby że ja tyje a taki przyrost wagi jest odpowiedni, choć mimo tych jej słow i tak momentami schizuje że coś nie tak z moim brzuchem, co do spodni to ciążowych jeszcze nie nabylam a mieszczę się tylko w jedne spodnie biodrówki zwykłe spodnie już się nie nadają a i biodrówki mam wrażenie powoli zaczynają cisnąć, wiec muszę zainwestować w jakieś spodnie:tak:
Lolitka kciukaski za was trzymam, wierzę że będzie dobrze:-)
Beta beta tak ja robiłam 8dnia ale tak robią w inviccie najpierw po 4dniach(i tu zwiększyli mi luteinę i estrofem) następna 8dnia potem 11 i 14 kolejna beta:-)jak lekarz zadzownił i mi powiedział w tym 8dniu że jestem w ciązy napewno szczęście radość tym bardziej że nie spodziewałam sie że już to usłyszę zakładałam że taką wiadomość usłyszę dopiero po tej betce po 11dniach a tu taka niespodzianka ten moment zapamiętam do końca życia:-):-):-)
Lecę na spacerek:tak::tak::tak:
 
Do góry