reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Oj uwierz u mnie magii raczej też mało. Za mną już dwie punkcje i 3 transfery, jedna ciąża biochemiczna i później poronienie zatrzymane. W poniedziałek wjechał rozmrożony kropek i aktualnie czekamy na efekt 😌😌😌 co ma być to będzie....
Moje kropki siedzą od soboty więc czekam razem z Tobą;) Trzymam moooocno kciukasy😍😍😍
 
reklama
Muszę przyznać ze mi lekarz nie zlecił żadnych badań przed tą wizytą… zrobiłam je samowolnie … teraz się martwię .
Tak właśnie sobie tez powiązałam ze niski estradiol to cienkie endo . Może za wczesnie się wybrałam do kliniki … lekarz mówił żebym przyszła od 10-13 dc na monitoring … wybrałam 10 i teraz mnie nerwy tłuką a do wizyty tyle czasu 😞. Inne dziewczyny biorą estrofem od 1dc mi mówił od 2 😵‍💫 i sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć ….

Dam znac po wizycie co tam w trawie piszczy … o ile mnie wcześniej nerwy nie zjedzą …. 🫢😜
Spokojnie...najwyżej dołoży ci lekow I przyjdziesz na podgląd za kilka dni...
 
O tym to już nie wspomnę krwiaki ,siniaki i nawet spodni dobrze zaciągnąć na dupe nie mogę bo napierd.. w miejscu wkucia
Wieeeem. Ja okropnie czułam się od heparyny i prolutexu. Na brzuchu od heparyny ogromne wybroczyny, a spać musiałam tylko na plecach. No ale czego się nie zrobi ;) Mam nadzieję, że trenign czyni mistraz i nastepnym razem będzie lepiej ;)
 
Pytanie do dziewczyny z Novum: kogo z tej kliniki polecacie?
Mój lekarz zakończył współpracę wczoraj i wypada sobie znaleźć kogoś innego. Novum to mój przystanek końcowy, nie planuję więcej stymulacji (5) i chcę podejść do transferów zarodków jakie mam.
Przechodząc do Novum przeszłam do dr Lewandowskiego i finalnie zostałam u jego „asystenta”. Z dr Lewandowskim dalszej współpracy nie planuję więc muszę znaleźć kogoś innego tam bo zarodków też nie zamierzam przenosić.
Za mną 9 transferów i efektu brak. Przerobiona immuno i wszystkie dostępne badania za wyjątkiem laparoskopii.
Szukam lekarza, który pociągnie transfer u pacjentki z bagażem tak to nazwijmy. Lekarz musi być komunikatywny i wychodzić poza schemat działania „wszystko co robi Novum jest słuszne”.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Hej, ja leczę się w Novum. I choć moja historia tam nie jest długa, to już miałam styczność z 5 lekarzami (LEWY, Woj, Zam, Łukasiew, Tasz) i żaden z nich nie wychodzi z ram narzuconych na klinikę, niestety. Dobre opinie słyszałam o J. Lewandow.skim i chyba sama będę do niego uderzać. Generalnie to oprócz super laboratorium reszta tematów w Novum mega mnie wkurza ;/
Na jednej wizycie byłam też zadowolona z Zam.ory, no ale on akurat nie jest komunikatywny. Później tez mnie wkurzał, bo nie chciał udzielać mi żadnej odpowiedzi zasłanianiając się tym, że Lewy jest moim lekarzem (a ten był na urlopie prawie 1,5 miesiąca).
 
Dziewczyny, byłam dziś u doc Paśni.ka. Miałam nadzieję, że docent znajdzie przyczynę braku implantacji moich 5 zarodków., ale ponoć w badaniach jest ok. Accofil i szczepienia u mnie odpadają. Jedyny kierunek to leczenie immunosupresyjne w celu wyciszenia mojego organizmu (mam Hashimoto), ale to tylko takie działania wspomagające;. Czekam jeszcze na wynik dwóch badań i zobaczymy.
A w temacie TSH jeszcze - estrofem ma wpływ na metabolizm hormonów tarczycy. Mnie endo kazała być w nadoczynności przed wprowadzeniem estrogenów (mam zwiększyć dawkę z 2 tyg przed transferem). NIe wiem jak to jest w przypadku kobiet, które mają zdrową tarczycę, może warto wprowadzić jakąś mini dawkę euthyroxu?
 
jaki miałyście estradiol i progesteron w dniu transferu ?
W dniu udanego transferu miałam progesteron 13.6ng/ml cykl w pełni naturalny, bez dodatkowego progestronu. Estradiolu nie badalam w dniu transferu.
Na cyklu sztucznym pierwszy transfer to miałam badany progesteron dopiero 3dpt i był chyba 6.
 
reklama
Do góry