reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć dziewczyny,
Wczoraj byłam w klinice, będę podchodzić do transferu na cyklu naturalnym, tak zadecydowała moja lekarka. Czy któraś z was miala robiony transfer na cyklu naturalnym i może podzielić się swoim doświadczeniem? 🙂
Ostatnio rzadko zaglądam na forum, bo ostatnie tygodnie były naprawdę trudne i nadal jeszcze wiele przede mną.
Miałam 2 udane transfery na cyklu naturalnym. Raz miałam totalnie naturalnie bez żadnych leków, była owulacja a potem po 5 dniach transfer i dalej wszystko jak przy ciazy naturalnej. Przy kolejnej ciazy po owulacji miałam dodany jeszcze progesteron i pi 5 dniach transfer i progesteron brałam do 12tc. Bez leków jest o wiele lepiej bo człowiek nie musi o nich pamiętać ale ten czas tak szybko leci ze te niewielkie ilości leków mozna jakos przeboleć przez te 10 tygodni.
 
Bardzo sympatyczne! Zgadzają się częściowo z tymi z mojej kliniki, chociaż te moje są na o wiele szerszą skalę...

- nie pić wody z butelek plastikowych
- pić jedynie ekologiczny alkohol ;-)
- żadnych słodkich napojów gazowanych
- szorować każdy owoc i warzywo przed spożyciem przez 30 sekund; a najlepiej gotować
- jeść maksymalnie 2 porcje ryby tygodniowo, a ryby słodkowodne 1 raz na 2 miesiące; unikać tuńczyka, dorady i innych drapieżników...; ograniczać owoce morza
- mięso wyłącznie BIO
- jajka "0" lub jedynki
- gotować w domu
- nie jeść produktów sojowych
- gotować w niskiej temperaturze
- wietrzyć mieszkanie co najmniej 2 razy dziennie
- nie palić
- nie używać w mieszkaniu zapachowych świec i odświeżaczy powietrza (cytat: "Zdrowy dom NICZYM nie pachnie"...)
- zero aerozolów, dezodorantów w sprayu, lakierów do włosów
- nie używać sztucznych środków czystości
- używać tylko naczyń ze stali nierdzewnej i żeliwnych, unikać aluminium, nie używać plastikowego czajnika
- ograniczać żywność i napoje w puszkach i konserwach
- unikać farbowania włosów i oczywiście uważać na większość kosmetyków...
Alkohol ekologiczny jest the best!! Bimber z Podlasia się kwalifikuje? :D
 
Miałam 2 udane transfery na cyklu naturalnym. Raz miałam totalnie naturalnie bez żadnych leków, była owulacja a potem po 5 dniach transfer i dalej wszystko jak przy ciazy naturalnej. Przy kolejnej ciazy po owulacji miałam dodany jeszcze progesteron i pi 5 dniach transfer i progesteron brałam do 12tc. Bez leków jest o wiele lepiej bo człowiek nie musi o nich pamiętać ale ten czas tak szybko leci ze te niewielkie ilości leków mozna jakos przeboleć przez te 10 tygodni.
Też właśnie nie chciałabym brać tyle leków co przy cyklu sztucznym, no zobaczymy jak to wyjdzie 🙂😀
Dzięki za odpowiedź 😊
 
reklama
Do góry