reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Mi nikt o kawie nie powiedział i piłam normalnie. Potem miałam niskie ciśnienie więc też piłam. Dopiero na poczatku 5 miesiąca dostałam nadciśnienia i zmieniłam ziarna na bezkofeinowe.
ooo , a gdzie kupiłaś takie ziarna bezkofeinowe? dobrze wiedzieć na przyszłość :)
 
która najlepsza ?
Zależy co lubisz.
Ta jest nawet ok i cenowo też nie droga
1653038676072478993535554151666.jpg
 
Takie zalecenia dostałam z invicty, dotyczą przygotowania do in vitro. Myślę, że to fajne zalecenia żywieniowe :)

"Wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania:
1. Posiłki powinny być spożywane regularnie przynajmniej 3 razy dziennie o ustalonej porze.
2. Posiłki powinny być z przewagą produktów lekko strawnych świeżych i przygotowanych przed spożyciem. Nie należy stosować produktów zawierających konserwanty, barwniki i inne sztuczne substancje.
3. Należy spożywać produkty zbożowe w tym ciemne pieczywo, płatki (produkty te zawierają białko roślinne, witaminy, makro i mikroelementy). Ograniczyć spożycie pieczywa białego jak: tosty bagietki i ciasta. Dieta powinna być wzbogacona w jogurty a także w potrawy z siemieniem lnianym, płatkami owsianymi, pszenicznymi.
4. Dieta powinna być uzupełniona także poprzez różnego rodzaju świeże i ekologiczne warzywa i owoce w ilości przynajmniej 0 5 kg dziennie w różnych postaciach.
5. Potrawy z ziemniaków mogą być jedzone codziennie z małą ilością soli ponieważ zawierają dużo pełnowartościowych składników białka skrobi, witamin C i B1. Uzupełniając dietę w warzywa i owoce dostarcza się wiele enzymów witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych.
6. Powinno się spożywać dużo roślin strączkowych szczególnie gdy jest się wegetarianinem (groch, fasola, soczewica). Rośliny strączkowe są szczególnie bogate w białka.
7. Produkty mleczne zawierają białka zwierzęce, które powinno stanowić w diecie jedną trzecią dziennego zapotrzebowania na białko. Świeże
mleko, jogurt, twarogi i sery są bardzo dobrym źródłem tego białka i wapnia. Kobiety powinny spożywać codziennie 1 litr niskotłuszczowego mleka.
8. Mięso powinno być spożywane raz bądź dwa razy w tygodniu. Powinno się wybierać produkty niskotłuszczowe (drób). Należy unikać tłustego mięsa, podrobów i mięsa wędzonych. Kiełbasy, również ubogie w tłuszcz powinny być spożywane około trzy razy w tygodniu.
9. Świeże ryby zawierają jod i białko. Powinny być one uwzględnione w diecie i spożywane raz czy dwa razy w tygodniu. Szczególnie polecane są śledzie, łososie, makrele, sardynki, halibut. Również w przypadku ryb należy zrezygnować z produktów wędzonych i zawierających dużo soli.
10. Jajka zawierają dużo wartościowego białka zwierzęcego ale również dużo cholesterolu. Powinno spożywać się nie więcej niż trzy jajka tygodniowo. Należy zwrócić uwagę na jajka ukryte w omletach, sosach itd.
11. Należy zredukować zawartość tłuszczów w spożywanych pokarmach. Wiele produktów produkowanych przemysłowo zawiera niedostrzegalne ilości małowartościowych tłuszczy, np. batony czekoladowe, sosy, majonezy oraz potrawy smażone na oleju.
12. Należy zmniejszyć ilość cukru w spożywanych pokarmach. Cukier jest wysokokaloryczny i nie zawiera poza tym żadnych wartościowych związków, także z umiarem powinno się spożywać miód. Należy ograniczyć ilość używanych przypraw do potraw.
13. Umiarkowanie powinno się stosować sól, wiele produktów spożywczych zawiera ją już w swym składzie Potrawy mogą być zamiennie doprawiane między innymi ziołami. Pod uwagę należy też wziąć, jeżeli nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań stosowanie soli bogatej w fluor i jod. Fluor jest przede wszystkim ważnym składnikiem w budowie zębów a jego niedobór może prowadzić do rozregulowania stanu hormonalnego przed i w czasie ciąży.
14. Należy pić dużo (2-3 litry) płynów, przede wszystkim wody mineralnej, herbaty ziołowej (świeżo zaparzonej), soków (niskokalorycznych), niskotłuszowego mleka. Wymagane jest także ograniczenie spożycia kawy i czarnej herbaty. Stwierdzono, że składniki zawarte w kawie i herbacie wpływają niekorzystnie na dojrzewanie pęcherzyków i komórki jajowe .
15. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, w trosce o zdrowie swojego dziecka, w ogóle nie powinny pić alkoholu." Invicta
 
reklama
Cyclogest to progesteron właśnie ja go brałam i ma aż 400mg 😘 natomiast duphaston też zawiera w sobie pochodną progesteronu czyli dydrogesteron. 🥰🥰🥰
Ja wiem, że te leki to progesteron ale @Oldzi2301 napisala że ma dzisiaj oznaczyć progesteron i rozumiem to tak, że ma zrobić badania krwi. A nam o takim badaniu nic nie mówili.
 
Do góry