reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Aaaa frytki też zjadłam, pojechałam do KFC na żarło 😋 szczerze przez kolejne 3 tygodnie jadłam niezdrowo i piłam drinki🍹 Musiałam odreagować.. Potrzebowałam tego, bo od połowy czerwca do końca sierpnia, dieta i wyrzeczenie się alkoholu, pary razy wypiłam tylko lampkę wina.. i prawie o suchym pysku przez całe wakacje 😅nigdy nie zapomnę tego, jak nad morzem na plaży wcinalismy różnego rodzaju orzechy i jedliśmy chleb żytni, a wieczorem przy zachodzie słońca sok.. Noż kuźwa...masakra... jakoś dziwnie było 🤦‍♀️ normalnie to lałaby się whiskey 🤣 ale zawzielismy się.... Chciałam zrobić wszystko od A do Z, tak jak ja to widziałam i porównać obie stymulacje.
I była różnica na stymulacji ??
 
reklama
I była różnica na stymulacji ??
Była.. , mąż miał lepsze wyniki morfologii i nie tylko, ruch i żywotność były jeszcze lepsze niż zawsze. U mnie wiecej komórek się zaplodniło, wzięliśmy jeszcze dodatkowo metodę wyboru plemników Fertil Chip i mieliśmy 5 pięknych blastek. Myślę, że ogromną ilość sumpli +dieta+Fertil Chip przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku. Dla nas 3 /5piękne i zdrowe blastki to wynik, którego nie spodziewaliśmy się. W pierwszej stymulacji mieliśmy duzoo gorsze blastki, przeżyłam 2 poronienia, jedno dosyć wcześnie, drugie w 4 miesiącu. Mialam dość, nie chciałam transferować kolejnej blastki, mimo, że lekarz szedł w tym kierunku, żeby podać to co zostoło. Długo zastanawiałam się, co zrobić.. Kogo słuchać... Wiedziałam, że jak podejdę do kolejnego transferu, znowu poronie, to nie podejdę do kolejnej stymulacji.. Nigdy nie zapomnę wizyty, na którą pojechałam z mieszanymi uczuciami, co zrobić, lekarz zaczął rozpisywać mi leki do transferu, a ja zakryłam twarz rękoma i powiedziałam, że nie... że czuję w sercu coś innego i chce przejść kolejną stymulację, a blastka, która miałaby być transferowana proszę o rozmrożenie i przebadanie. Lekarz był zdziwiony, twierdził, że nie powinno się rozmrażać ponownie blastek i badać... Mówił, że jak będzie zdrowa, to ją osłabie... ze ryzykuje. Finalnie dyrektor embriologii postanowił rozmrozić ją i dołączyła do blastek z nowej stymulacji. Po przebadaniu okazała się chora... Także to, że jestem teraz w ciąży to zawdzięczam zmianie decyzji.. Czasami trzeba wsłuchać się w siebie i iść za głosem ❤️
 
Była.. , mąż miał lepsze wyniki morfologii i nie tylko, ruch i żywotność były jeszcze lepsze niż zawsze. U mnie wiecej komórek się zaplodniło, wzięliśmy jeszcze dodatkowo metodę wyboru plemników Fertil Chip i mieliśmy 5 pięknych blastek. Myślę, że ogromną ilość sumpli +dieta+Fertil Chip przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku. Dla nas 3 /5piękne i zdrowe blastki to wynik, którego nie spodziewaliśmy się. W pierwszej stymulacji mieliśmy duzoo gorsze blastki, przeżyłam 2 poronienia, jedno dosyć wcześnie, drugie w 4 miesiącu. Mialam dość, nie chciałam transferować kolejnej blastki, mimo, że lekarz szedł w tym kierunku, żeby podać to co zostoło. Długo zastanawiałam się, co zrobić.. Kogo słuchać... Wiedziałam, że jak podejdę do kolejnego transferu, znowu poronie, to nie podejdę do kolejnej stymulacji.. Nigdy nie zapomnę wizyty, na którą pojechałam z mieszanymi uczuciami, co zrobić, lekarz zaczął rozpisywać mi leki do transferu, a ja zakryłam twarz rękoma i powiedziałam, że nie... że czuję w sercu coś innego i chce przejść kolejną stymulację, a blastka, która miałaby być transferowana proszę o rozmrożenie i przebadanie. Lekarz był zdziwiony, twierdził, że nie powinno się rozmrażać ponownie blastek i badać... Mówił, że jak będzie zdrowa, to ją osłabie... ze ryzykuje. Finalnie dyrektor embriologii postanowił rozmrozić ją i dołączyła do blastek z nowej stymulacji. Po przebadaniu okazała się chora... Także to, że jestem teraz w ciąży to zawdzięczam zmianie decyzji.. Czasami trzeba wsłuchać się w siebie i iść za głosem ❤️
Mogę spytać gdzie się leczylas ?
 
Dodatnie ANA wskazują na możliwość choroby autoimmunologicznej, a bialko c mówi, że możesz mieć problemy z krzepliwoscia. Miałam robione te same badania, u mnie wszytskie były w normach, ale wyszla mutacja Pai1 u mnie i anxa5 u męża. Mam zalecenie heparyny.
Miałaś badane mutacje genetyczne -panel krzepliwosci?
Dzieki za odpowiedź. Mam niedoczynność tarczycy więc może to ANA przez tarczyce. Robiłam cały profil krzepliwosci. Wyniki są prawidłowe
 
Jedna ciąża to mój 6-latek ale naturalnie za pierwszym strzałem, druga to późne poronienie - przyczyna nieznana. I potem zaczęły się schody czyli cała diagnostyka z której poza tym że allo niskie mimo niedawnej ciąży i brakujących kirów niewiele wyszło. Prof M obstawia że to jakieś dziwne zaburzenia krzepnięcia które się ujawniają w ciąży, mój lekarz że problem był w zagnieżdżeniu ale już się nie dowiemy. Od tego czasu się staramy (od maja 2020) i nici, mam 2 transfery zarodków ale nie takich prima sort a u mnie dochodzi blizna po cesarce w dziwnym miejscu i tyłozgięcie. Wiec mój lekarz ma tu obawy i wlansie zależało nam na silnych morfologicznie i zdrowych zarodkach także teraz mam nadzieje ze się uda ❤💪 A ty jak? ile transferów masz za sobą ?
O kurcze to mocno jestes przebadana..
Nie slyszalam o tym co piszesz ze cos sie pojawia dopiero przy ciazy…
Ale prof M zna sie na rzeczy wiec mozesz byc spokojna uda sie!!
Moja historia (jak to latwo napisac trudniej przezyc): ok 5 lat staran, za mna 5 transferow slabszych blastek bez pgs, przyczyny glownie PCOS, slabsze nasienie, brak DS w immunologii, MTHFR, i jeden czynnik w trombofilii ale jak to dr P mowi - nie robi az tak wielkich szkod. Ale clexane mam zawsze. Probowalam intralipidow, scratchingu, moalam era test (ok), hsg, itp itd.
Teraz po zmianie na CZ mamy te dwa zarodki z czego jeden wymarzony gdzie bylam pewna ze 5AA u nas przenigdy nie bedzie. Wiec tez powoli dzialam z dr P zeby dograc immunologie bo poza pgs
i immuno nic nam nie zostalo (allo mlr i cross match bedzie za 2 tyg).
 
reklama
Do góry