reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
W tym anulowanym transferze też brałam 2x1tab, potem 3x1 i 1x2+2x1 czyli 2-1-1. Wcześniej z tą samą dawką ale bez badań dopuścili mnie do transferu i ciąża biochemiczna.
Teraz duża dawka od początku była, czyli 2-1-1tab i ładnie rosło bo pierwszy wynik estradiolu 301, powtórzony wynik i tylko 307 więc kazała dołożyć tabletkę tylko że ja oprócz tego zaczęłam przyjmować 2tabletki dopochwo zamiast doustnie. Wynik estradiolu skoczył na 642 a dziś 15dc i jest 708, moja lekarka dziś skomentowała że bardzo mi podskoczyło to tylko zaczęłam się śmiać. Ważne żeby teraz to się utrzymało i nie poszybowało bardzo w górę ani dół, bo przy tysiącu też mi podadzą ale skomentowała że woli żeby było mniej. Czarna magia 🤷‍♀️
Ooo kurde to ja też się już gubię w takim razie 🤦‍♀️ Myślałam że im więcej tym lepiej 🤷‍♀️
 
Hej dziewczyny, melduje ze z moich 5 dobrych komórek zapłodnily sie 4 a z trzech udalo sie pobrac material do badan genetycznych.
"dzieciaki" są aktualnie na zimowisku i czekamy na wyniki badań- u nas podejrzewają jakiś problem właśnie z zarodkami. Jesli bedzie chociaz jeden dobry zarodek to transfer w listopadzie! Trzymajcie kciuki!
 
Dziewczyny a kiedy mialyscie wizyte po punkcji w przypadku odroczonego transferu w następnym cyklu?
Moj lekarz jest na urlopie i wizyte mam dopiero za 3 tygodnie... Domyślam sie ze 1 cykl po punkcji bedzie bez transferu....
 
Dziewczyny a kiedy mialyscie wizyte po punkcji w przypadku odroczonego transferu w następnym cyklu?
Moj lekarz jest na urlopie i wizyte mam dopiero za 3 tygodnie... Domyślam sie ze 1 cykl po punkcji bedzie bez transferu....
Ja miałam w 8 dniu cyklu po punkcji, transfer był na cyklu naturalnym :)
 
Dziewczyny a kiedy mialyscie wizyte po punkcji w przypadku odroczonego transferu w następnym cyklu?
Moj lekarz jest na urlopie i wizyte mam dopiero za 3 tygodnie... Domyślam sie ze 1 cykl po punkcji bedzie bez transferu....
Zaraz jakoś po okresie, żeby zobaczyć czy wszystko jest ok i jak coś to zaczynasz od następnego przygotowania.
 
Wygląda dobrze ! ✊✊ dziewczyny a kojarzycie jakie wyniki estradiolu i proga powinny być w dniu transferu? Tak minimum? Bo mi się wydaje że mi tego nie dopilnowali i dlatego się nie udało.
Nie każdy progesteron wyjdzie we krwi. Przygotowanie endometrium to nie tylko progesteron, ale i rozrost endometrium przed transferem.
Progesteron pomaga utrzymać ciąże, aktywuje endometrium ciąża powinna być nawet przy niskim. Za wysoki powoduje wadliwy rozrost endometrium. W mojej klinice min to 10 ng/ mol ( chyba taka jednostka).
Generalnie czynnikiem X jest teraz oprócz genetyki czynnik metaboliczny zarodka. Dlatego sa kliniki które mimo ze zarodek poprawny ale opóźniony nie podają np. Embrionów z 6 doby ( z czym die nie zgadzam:p)
Im więcej czytam o PGS to nie jest pewniak, ze wszystko będzie dobrze. Nawet najpiękniejszy zarodek i przebadany nie daje gwarancji. Ich succes rate to 80% nadal nie 100%.
Poza tym hcg napędza progesteron, wiec wysokie progesterony to nie wyniki leków ale ciąży. Czasem coś można podejrzewać już 3dpt :-)
A i progesteron na cyklach stymulowanych jest inny bo produkowany jest przez cialka żółte o ile sa wydolne po punkcji.
Edit: a i jeszcze synchronizacja endometrium, ale to idzie w parze razem z rozrostem itp.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie każdy progesteron wyjdzie we krwi. Przygotowanie endometrium to nie tylko progesteron, ale i rozrost endometrium przed transferem.
Progesteron pomaga utrzymać ciąże, aktywuje endometrium ciąża powinna być nawet przy niskim. Za wysoki powoduje wadliwy rozrost endometrium. W mojej klinice min to 10 ng/ mol ( chyba taka jednostka).
Generalnie czynnikiem X jest teraz oprócz genetyki czynnik metaboliczny zarodka. Dlatego sa kliniki które mimo ze zarodek poprawny ale opóźniony nie podają np. Embrionów z 6 doby ( z czym die nie zgadzam:p)
Im więcej czytam o PGS to nie jest pewniak, ze wszystko będzie dobrze. Nawet najpiękniejszy zarodek i przebadany nie daje gwarancji. Ich succes rate to 80% nadal nie 100%.
Poza tym hcg napędza progesteron, wiec wysokie progesterony to nie wyniki leków ale ciąży. Czasem coś można podejrzewać już 3dpt :-)
A i progesteron na cyklach stymulowanych jest inny bo produkowany jest przez cialka żółte o ile sa wydolne po punkcji.
Jak się czujesz? Jakieś znaki? Jutro wizyta?
 
Do góry