reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Babeczki czekam na info z kliniki ale doczekać się nie mogę.
Kiedy w mojej sytuacji będzie można podejść do crio? Jakie macie doświadczenia?

Ja słyszałam, że najlepiej chociaż jeden cykl odczekać aby organizm doszedł do siebie. Odpoczął

Najlepiej to Ci pewnie w klinice powiedzą, bo my sobie możemy planować a z tego i tak pupka wyjdzie. Ja zawsze planuje brać dwa maluch a i tak mi nie podają. 😤

Odpoczywaj. Myślami jestem z Tobą. Bardzo Ci współczuję kochana. 😢
 
reklama
Hej Dziewczyny. Też oddałam już krew rano na bete progesteron i TSH chce sprawdzić. Przyznam się Wam, że w niedzielę już zrobiłam test ciążowy. Był to 7 dpt. Bolał mnie brzuch i piersi już od 5 dpt więc stwierdziłam że jak coś się dzieje to pokaże. No i test pokazał tę drugą kreskę. Zrobiłam też dzisiaj test o czułości 25 (10dpt) i również jest kreska...ale póki bety nie zobaczę i jej nie powtórzę i będzie prawidłowego przyrostu to nie chce wyprzedzać czasu....tyle się tutaj naczytałam, że człowiek boi się wszystkiego na każdym kroku. Moje wyniki o 17! Choruje też od 18 lat na niedoczynność tarczycy i Hoshiomoto więc muszę uregulować dawkę Euthyroxu i brałam leki przeciwalergiczne które przedwczoraj odstawiłam bo sie naczytałam że powodują wady wrodzone u płodu. Narazie ratuje się wapnem i chyba jest ok. Jak będzie dobry wynik bety to jutro będę kontaktować się z lekarzem. Po ostatnim nieudanym trasferze nie miałam wiary ani kszty, że może się to udać ...a teraz mam wielkie nadzieje na moje małe szczęście ❤️
Trzymam kciuki. Ja jestem przed decyzją o in vitro. Czekamy czy wyniki nasienia męża się polepszyły. Też choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Bardzo się cieszę że tobie się udało.😊
 
Dzisiaj mam 3dpt, zrobiłam proga i estradiol.
- progesteron 34 nmol/l
- estradiol 548 pmol/l

Progesteron dobry a estradiol ? biorę 3x1. Może zwiększyć ? Co myślicie ? 🤔
 
Trzymam kciuki. Ja jestem przed decyzją o in vitro. Czekamy czy wyniki nasienia męża się polepszyły. Też choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Bardzo się cieszę że tobie się udało.😊
Dziękuję Ci bardzo...jestem po nieudanej marcowej próbie i na prawdę życie mnie teraz zaskoczyło. Byłam już na samym transferze nastawiona, że na pewno się nie uda i że co ja w ogóle robię ...a jednak...teraz zamiast się cieszyć wszystkiego się boje ...za dużo niestety się naczytałam, że nie jest tak zawsze kolorowo. Zacznę się cieszyć jak zobaczę swojego Skarba na USG, że jest serduszko i bije....potem pewnie będę stresować się badaniami prenatalnym i itd...ale po cichu oczywiście się cieszę i jestem wdzięczna losowi, że w końcu i do mnie się uśmiechnął. Trzymam kciuki aby Tobie również się udało ❤️
 
W ciąży jest za darmo jak są wskazania co do stosowania heparyny 🤷🏼‍♀️.
Brałam 5 tygodni i płaciłam normalnie bez refundacji a byłam w ciąży także nie jest tak do końca 😉 i w dużej mierze zależy to pewnie tez od lekarza …
Dowolny lekarz albo położna może wypisać na zniżkę kobiecie ciężarnej, upominaj się koniecznie, musisz mieć tylko potwierdzają ciążę 😉
 
Dziękuję Ci bardzo...jestem po nieudanej marcowej próbie i na prawdę życie mnie teraz zaskoczyło. Byłam już na samym transferze nastawiona, że na pewno się nie uda i że co ja w ogóle robię ...a jednak...teraz zamiast się cieszyć wszystkiego się boje ...za dużo niestety się naczytałam, że nie jest tak zawsze kolorowo. Zacznę się cieszyć jak zobaczę swojego Skarba na USG, że jest serduszko i bije....potem pewnie będę stresować się badaniami prenatalnym i itd...ale po cichu oczywiście się cieszę i jestem wdzięczna losowi, że w końcu i do mnie się uśmiechnął. Trzymam kciuki aby Tobie również się udało ❤️
Mam do ciebie pytanie. Jaki masz poziom przeciwciała anty-tpo czy anty-tg
 
Dziewczyny ten kraj mnie zadziwia. Zawsze miałam refundację na heparynę a teraz niby coś nowego weszło i muszę płacić 100%

Pytanie. W ciąży też nie będę mieć refundacji?

Kurcze... ja mam dokument od hematologa że mi przysługuje, no ale wystawiony 2 lata temu. 🥴
W ciąży na zniżkę 😉
 
Mam do ciebie pytanie. Jaki masz poziom przeciwciała anty-tpo czy anty-tg
Wiesz na tę chwilę to nie mam pojęcia. Robiłam te badania około 4 lat temu. Potem przeszłam na dietę typową pod siebie dużo też trenowałam siłowo. Zdrowo się odżywiałam miałam dużo ruchu. Czułam się rześko i pełna sił wiec już tych badań nie powtarzałam. Dość często kontroluje TSH i jak podchodziłam do transferu miałam 1.0. Biorę Euthyrox 125 mikrogramów. A mam skończone 38 lat.
 
reklama
Wiesz na tę chwilę to nie mam pojęcia. Robiłam te badania około 4 lat temu. Potem przeszłam na dietę typową pod siebie dużo też trenowałam siłowo. Zdrowo się odżywiałam miałam dużo ruchu. Czułam się rześko i pełna sił wiec już tych badań nie powtarzałam. Dość często kontroluje TSH i jak podchodziłam do transferu miałam 1.0. Biorę Euthyrox 125 mikrogramów.
Ja się tak strasznie boje, że przez te przeciwciała będzie jeszcze gorzej. Ja mam wszystko super z hormonami. Dieta bez glutenu I laktozy. Staram się 😊😁 jakoś... hah ... trzymam kciuki żeby było wszystko w porządku. I żebym tez mi się udało. W końcu..
 
Do góry