reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny ten kraj mnie zadziwia. Zawsze miałam refundację na heparynę a teraz niby coś nowego weszło i muszę płacić 100%

Pytanie. W ciąży też nie będę mieć refundacji?

Kurcze... ja mam dokument od hematologa że mi przysługuje, no ale wystawiony 2 lata temu. 🥴
Mi lekarka przepisała profilaktycznie do 9-10 tc ciąży . I sprawdzała czy przysługuje mi refundacja i niestety 100 proc nawet jak jesteś w ciąży 😐. Nawet w aptece byli zszokowani … chyba ze masz wskazania do stosowania (mutacje jakieś itd) to inna sprawa . Zreszta wydaje mi się ze tez zależy od lekarza jak wypisze na recepcie .
 
Mi lekarka przepisała profilaktycznie do 9-10 tc ciąży . I sprawdzała czy przysługuje mi refundacja i niestety 100 proc nawet jak jesteś w ciąży 😐. Nawet w aptece byli zszokowani … chyba ze masz wskazania do stosowania (mutacje jakieś itd) to inna sprawa . Zreszta wydaje mi się ze tez zależy od lekarza jak wypisze na recepcie .
Tak ja mam mutacje, która niby teraz nie jest wskazaniem, no ale aktualnie w ciąży nie jestem.

Spróbuję później walczyć z tym zaświadczeniem od hematologa, bo gdyby nie heparyna to mój organizm by mi dzieci zagłodził 😭😭😭 z dawki 0.4 do dawki 0.8 doszłam.
 
Tak ja mam mutacje, która niby teraz nie jest wskazaniem, no ale aktualnie w ciąży nie jestem.

Spróbuję później walczyć z tym zaświadczeniem od hematologa, bo gdyby nie heparyna to mój organizm by mi dzieci zagłodził 😭😭😭 z dawki 0.4 do dawki 0.8 doszłam.
Najlepiej właśnie załatwić sobie z lekarzem . Jakoś płaciłam 75zl za 10 zastrzyków … a z refundacja dziewczyny jakoś mówiły ze 2,3 złote płaciły wiec różnica kolosalna .
 
Dziewczyny dzięki wam płaczu były „tylko” 2 godziny po czym podniosłam koronę z ziemi i zadzwoniłam do embriologów żeby zlecić badania pozostałych 3 zarodków. Wiec trzymam kciuki żeby był wśród nich choć jeden zdrowy i wtedy przyciskam lekarza o wlewy i próbuje znowu. A w przypływie wczorajszego smutku zarezerwowałam 2 noclegi na Morawach żeby nadrobić ilość wina po ostatnim miesiącu ;) Także kciuki za zarodki proszę trzymać!
 
Dziewczyny dzięki wam płaczu były „tylko” 2 godziny po czym podniosłam koronę z ziemi i zadzwoniłam do embriologów żeby zlecić badania pozostałych 3 zarodków. Wiec trzymam kciuki żeby był wśród nich choć jeden zdrowy i wtedy przyciskam lekarza o wlewy i próbuje znowu. A w przypływie wczorajszego smutku zarezerwowałam 2 noclegi na Morawach żeby nadrobić ilość wina po ostatnim miesiącu ;) Także kciuki za zarodki proszę trzymać!
Ok, będziemy trzymać ✊✊ myślę, że będzie jakiś zdrowy 😃a kiedy dostaniesz inf.?
 
Tak ja mam mutacje, która niby teraz nie jest wskazaniem, no ale aktualnie w ciąży nie jestem.

Spróbuję później walczyć z tym zaświadczeniem od hematologa, bo gdyby nie heparyna to mój organizm by mi dzieci zagłodził 😭😭😭 z dawki 0.4 do dawki 0.8 doszłam.
Natsnats ma refundację na neoparin. To przysługuje jak masz potwierdzona ciążę ale nie wiem co jeszcze potrzebne. Ja ciągle mam zapas więc jeszcze nie wykupowalam po potwierdzeniu ciąży, a mam zalecenia od immunologa brać do końca ciąży
 
reklama
Do góry