reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Mi lekarka przepisała profilaktycznie do 9-10 tc ciąży . I sprawdzała czy przysługuje mi refundacja i niestety 100 proc nawet jak jesteś w ciąży 😐. Nawet w aptece byli zszokowani … chyba ze masz wskazania do stosowania (mutacje jakieś itd) to inna sprawa . Zreszta wydaje mi się ze tez zależy od lekarza jak wypisze na recepcie .
To zależy od lekarza. Ja również dostałam profilaktycznie, bez żadnych wskazań czy badań. Pomimo potwierdzonej ciąży lekarz z kliniki wystawiał na 100% płatności, a prywatny lekarz prowadzący za darmo
 
Babeczki czekam na info z kliniki ale doczekać się nie mogę.
Kiedy w mojej sytuacji będzie można podejść do crio? Jakie macie doświadczenia?
 
ja dostałam receptę z refundacja od ginekologa i płaciłam coś 3,40 chyba za 10 sztuk . W ciąży jest za darmo .
W ciąży jest za darmo jak są wskazania co do stosowania heparyny 🤷🏼‍♀️.
Brałam 5 tygodni i płaciłam normalnie bez refundacji a byłam w ciąży także nie jest tak do końca 😉 i w dużej mierze zależy to pewnie tez od lekarza …
 
U mnie w grupie ze zlobka byly 2 matki, jedna urodzila majac 40 - ivf, druga 41, ciaza naturalna.
Mam laske w pracy, w tamtym tyg skonczyla 40lat i jeszcze nie podjela decyzji czy chce byc matka. Moja gin ma za chwile 37 i tez odklada decyzje.
Ogolnie tutaj macierzyństwo po 35 r.z to norma.
Z perspektywy czasu wiem że dokładnie decyzji nie jest dobrym pomysłem. Sama po sobie widzę jak moje ciało wygląda po ciąży i kp. Nawet nie ma co porównywać z tym jak miałam 30 lat. Patrzę w lustro i nie wierzę, to wszystko tak szybko się zmieniło. Oczywiście moje rozważania są nic nie warte i tak podjęłabym taką decyzję ponownie.
 
W ciąży jest za darmo jak są wskazania co do stosowania heparyny 🤷🏼‍♀️.
Brałam 5 tygodni i płaciłam normalnie bez refundacji a byłam w ciąży także nie jest tak do końca 😉 i w dużej mierze zależy to pewnie tez od lekarza …
pewnie tak, najwiecej zależy od lekarza bo to on wystawia receptę za która ręczy swoim podpisem . Jedna pani doktor do której chodzę powiedziała mi wiele razy ze niema wskazań u mnie i nie wypisze mi nawet pełnopłatnej bo przy kontroli będzie miała problemy . Z kolei inna do której wcześniej chodziłam bez problemu sama zaproponowała ze od pozytywnego testu heparyna , wypisała mi receptę i dopiero w aptece dowiedziałam się ze z refundacja jak zapłaciłam 3.40
 
Babeczki czekam na info z kliniki ale doczekać się nie mogę.
Kiedy w mojej sytuacji będzie można podejść do crio? Jakie macie doświadczenia?
Mi lekarz powiedział żeby odczekać 3 cykle tak aby się wszystko zagoilo, unormowało.. z tym że miał na myśli naturalne podejście wtedy nie wiedziałam jeszcze że jedyną szansą u mnie jest in vitro..
 
Babeczki czekam na info z kliniki ale doczekać się nie mogę.
Kiedy w mojej sytuacji będzie można podejść do crio? Jakie macie doświadczenia?
Nie jestem pewna ale wydaje mi się że że przynajmniej 2 miesiące musisz odczekać ... Tzn. dwa cykle ... Ja po proronieniu musiałam tak odczekać co by organizm doszedł do siebie ... Oczywiście pierw beta musi spać całkowicie do zera ... A to też niekiedy wymaga czasu niestety 😔
 
reklama
Do góry