reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja ci powiem że moja ciąża to biochemiczna była w marcu ale progesteron miałam badany bardzo często ...przed braniem tab był on 20-40 a z tabletkami 100 -120 więc ja naprawę miałam wysoki jak inne kobiety bo dobrze przyswajalam
Niestety silny ból brzucha i poszło ...😥musisz być cierpliwa
No to podejście lekarza teZ dziwne ale co kraj to obyczaj niestety
Szkoda tylko że my na tym cierpimy ...a te hormony są bardzo istotne przy tak wczesnych ciążach
Może załatw sobie też badanie tego progesteronu będziesz spokojniejsza ...leki trzeba odstawić jak się nie uda tak było u mnie bo ja byłam jak banka mydlana 🤣🤣🤣 po tych tabsach piersi miałam jak Pamela 🤣🤣🤣
Piszę Ci tylko mój przykład bo każdy przykład jest inny
Więc spokojnie może jest wszystko ok✊✊✊
Hehe, mnie piersi bolaly mocno przez pierwszy tydzień teraz się uspokoiło ale przy takim poziomie to sobie wyobrażam Pamelę 😂 spróbuję pogadac z lekarzem rodzinnym żeby mi przepisał takie badania jeśli się nie uda, czuję się jak na okres ale kto wie....nadzieja umiera ostatnia ;)
 
reklama
Podejrzewam że podchodziłaś do transferu na cyklu naturalnym po owulacji, dlatego też dostałaś tak mało progesteronu, bo organizm sam go wytwarza.
Dużo dziewczyn ma transfery na cyklu sztucznym dlatego potrzebują dużych dawek proga, bo organizm sam nie wytwarza bodajże do 12 tyg ciąży póki łożysko nie zacznie go produkować.
Miałam krótki protokół, pobranie 11 dnia cyklu, transfer 16dnia, dzis 27 dzien cyklu ( dokładnie mój czas na okres) to cykl naturalny?
 
Hehe, mnie piersi bolaly mocno przez pierwszy tydzień teraz się uspokoiło ale przy takim poziomie to sobie wyobrażam Pamelę 😂 spróbuję pogadac z lekarzem rodzinnym żeby mi przepisał takie badania jeśli się nie uda, czuję się jak na okres ale kto wie....nadzieja umiera ostatnia ;)
No tak musisz żyć nadzieja do badania a może jesteś szczęściara ✊✊pewnie załatw sobie badanie jak ci się uda zawsze będziesz spokojniejsza ...ale też tak jest że się czujesz jak na miesiączkę a się udaje ...więc myśl pozytywnie mi tak mówił dr i kazał czekać
Jaki miałaś podany zarodek i dlaczego ivf u Ciebie ?
 
Miałam krótki protokół, pobranie 11 dnia cyklu, transfer 16dnia, dzis 27 dzien cyklu ( dokładnie mój czas na okres) to cykl naturalny?
Aha czyli ty miałaś transfer od razu w cylku ze stymulacją. To moja klinika też zaleca progesteron tylko na 14 dni. Tak naprawdę to nie rozumiem dlaczego tak krótko.
Bo cykl sztuczny stosuje się przy transferze mrożonych zarodków i wtedy koniecznie trzeba suplementować proga w dużych ilościach.
 
Nie, wg mnie 6t6d.
Tak jakby pierwszy dzien miesiaczki to byl 7.03 (26.3 transfer - 5 dni - 14dni).
Termin porodu 14.12 wg mnie [emoji4]
Dzięki :) serio z moją matmą kiepsko i nie wiem jak ci wyszło ale dzięki bo ja jak liczyłam sobie że ciąża ma 40 tygodni toi wyszło że urodzę w sylwestra 😂😂😂 a co znaczy że 5 dni to 14 ? Czemu tak? Czyli jutro pierwszy dzień 7 tygodnia?
 
No tak musisz żyć nadzieja do badania a może jesteś szczęściara ✊✊pewnie załatw sobie badanie jak ci się uda zawsze będziesz spokojniejsza ...ale też tak jest że się czujesz jak na miesiączkę a się udaje ...więc myśl pozytywnie mi tak mówił dr i kazał czekać
Jaki miałaś podany zarodek i dlaczego ivf u Ciebie ?
5 dniowa blastke, mój partner jest bezplodny, miałam 6 inseminacji nasieniem dawcy w międzyczasie wodniak jajowodu i usuniety, mogłam podchodzic do jeszcze 3 inseminacji ale ze względu na wiek i mniejsze szanse z jednym jajowodem zdecydowalysmy z lekarz że większe szanse z in vitro, endometrium bylo ok , z 3 pobranych komórek wszystkie sie pięknie zapłodniły I przetrwały do 5 dnia....amh 0.8, wiek 36 lat nie długo
 
Aha czyli ty miałaś transfer od razu w cylku ze stymulacją. To moja klinika też zaleca progesteron tylko na 14 dni. Tak naprawdę to nie rozumiem dlaczego tak krótko.
Bo cykl sztuczny stosuje się przy transferze mrożonych zarodków i wtedy koniecznie trzeba suplementować proga w dużych ilościach.
Aaa ok mam jeszcze 2 mrozaczki więc możliwe że będę miała okazję sprawdzić...to czekanie jest najgorsze... fajnie że jesteście...
 
reklama
5 dniowa blastke, mój partner jest bezplodny, miałam 6 inseminacji nasieniem dawcy w międzyczasie wodniak jajowodu i usuniety, mogłam podchodzic do jeszcze 3 inseminacji ale ze względu na wiek i mniejsze szanse z jednym jajowodem zdecydowalysmy z lekarz że większe szanse z in vitro, endometrium bylo ok , z 3 pobranych komórek wszystkie sie pięknie zapłodniły I przetrwały do 5 dnia....amh 0.8, wiek 36 lat nie długo
No każda z nas ma jakas historię za sobą 😔😔ale myśl że się uda ...i się nie stresuj ☺️👊
 
Do góry