reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Progesteronu nie odstawiaj sama dopiero jak lekarz Ci powie ...musisz czekać cierpliwie wiem że jest ciężko ale nie przeskoczysz niczego
Brązowe plamienia też są oznaką niskiego progesteronu masz rację ,ale też są oznaką ciąż biochemicznych ...więc kochana tylko spokój i czekanie ci zostało co się dalej będzie działo zobaczysz
Jest tez trochę różowo teraz :( mi lekarz przepisal tylko na 14 dni po punkcji progesteron ale poprosiłam o trochę dłużej, on twierdził że potem organizm sam wytwarza wystarczajaco, to biorę póki co ale pewnie jak testy negatywne to i tak nic z tego :( zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ale jak się okres rozkręci to raczej wiadomo że nic z tego i wtedy chyba nie ma sensu brać już?
 
Jest tez trochę różowo teraz :( mi lekarz przepisal tylko na 14 dni po punkcji progesteron ale poprosiłam o trochę dłużej, on twierdził że potem organizm sam wytwarza wystarczajaco, to biorę póki co ale pewnie jak testy negatywne to i tak nic z tego :( zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ale jak się okres rozkręci to raczej wiadomo że nic z tego i wtedy chyba nie ma sensu brać już?
Mój organizm nie wytwarza tego progesteronu na tyle, biorę mega dawki to dopiero chyba łożysko w późniejszym czasie przejmuje tę opcję więc czasem i do 12 tyg trzeba brać. Nie zniechęcaj się. Plamienie różowe też i brązowe mogą się zdarzyć. Czas pokaże. Czekaj cierpliwje do wyjaśnienia
 
Mój organizm nie wytwarza tego progesteronu na tyle, biorę mega dawki to dopiero chyba łożysko w późniejszym czasie przejmuje tę opcję więc czasem i do 12 tyg trzeba brać. Nie zniechęcaj się. Plamienie różowe też i brązowe mogą się zdarzyć. Czas pokaże. Czekaj cierpliwje do wyjaśnienia
Dziękuję, czekam :)
 
Jest tez trochę różowo teraz :( mi lekarz przepisal tylko na 14 dni po punkcji progesteron ale poprosiłam o trochę dłużej, on twierdził że potem organizm sam wytwarza wystarczajaco, to biorę póki co ale pewnie jak testy negatywne to i tak nic z tego :( zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ale jak się okres rozkręci to raczej wiadomo że nic z tego i wtedy chyba nie ma sensu brać już?
To tak może być ...że jest plamienie i z góry nie można zakladac że się nie udało ...trzeba czekać bo każdy organizm jest inny ...gdzie się leczysz? ...aż dziwne że na tak krótko dał ci progesteronu hmmm
Mój to mi dał tyle że mi zostało hooo
A to nie każda kobieta sobie go tyle produkuje więc zalezy ...mój organizm dobrze przyswaja ale są takie co nie przyswajają i wtedy trzeba dawać końskie dawki żeby ciąża się utrzymała więc wiesz
Kiedy robisz betę ?
 
To tak może być ...że jest plamienie i z góry nie można zakladac że się nie udało ...trzeba czekać bo każdy organizm jest inny ...gdzie się leczysz? ...aż dziwne że na tak krótko dał ci progesteronu hmmm
Mój to mi dał tyle że mi zostało hooo
A to nie każda kobieta sobie go tyle produkuje więc zalezy ...mój organizm dobrze przyswaja ale są takie co nie przyswajają i wtedy trzeba dawać końskie dawki żeby ciąża się utrzymała więc wiesz
Kiedy robisz betę ?
Leczę się w Holandii tu wszystko wygląda trochę inaczej...nikt mi tego progesteronu nawet nie sprawdzil przed , to pierwsza stymulacja i pierwszy transfer, ja często miałam plamienia przed okresem...więc podejrzewam że prog niski, dlatego też prosiłam lekarza o to by dłużej stosować niż 14 dni jak na początku zakładał, postaram się zrobić bete w poniedziałek jeśli mi lekarz rodzinny da skierowanie i okres się nie rozkręci, tu kazali testować dopiero 16dpt czyli 29.04... przeszkadza w czymś branie tego proga nawet jakby okres się rozkręcił? Moze pomogłoby mi trochę uregulowac poziom...chociaż nawet nie wiem jaki mam bo lekarka w klinice stwierdziła że skoro okres I owulacji na czas to hormony są ok....
 
Leczę się w Holandii tu wszystko wygląda trochę inaczej...nikt mi tego progesteronu nawet nie sprawdzil przed , to pierwsza stymulacja i pierwszy transfer, ja często miałam plamienia przed okresem...więc podejrzewam że prog niski, dlatego też prosiłam lekarza o to by dłużej stosować niż 14 dni jak na początku zakładał, postaram się zrobić bete w poniedziałek jeśli mi lekarz rodzinny da skierowanie i okres się nie rozkręci, tu kazali testować dopiero 16dpt czyli 29.04... przeszkadza w czymś branie tego proga nawet jakby okres się rozkręcił? Moze pomogłoby mi trochę uregulowac poziom...chociaż nawet nie wiem jaki mam bo lekarka w klinice stwierdziła że skoro okres I owulacji na czas to hormony są ok....
Ja ci powiem że moja ciąża to biochemiczna była w marcu ale progesteron miałam badany bardzo często ...przed braniem tab był on 20-40 a z tabletkami 100 -120 więc ja naprawę miałam wysoki jak inne kobiety bo dobrze przyswajalam
Niestety silny ból brzucha i poszło ...😥musisz być cierpliwa
No to podejście lekarza teZ dziwne ale co kraj to obyczaj niestety
Szkoda tylko że my na tym cierpimy ...a te hormony są bardzo istotne przy tak wczesnych ciążach
Może załatw sobie też badanie tego progesteronu będziesz spokojniejsza ...leki trzeba odstawić jak się nie uda tak było u mnie bo ja byłam jak banka mydlana 🤣🤣🤣 po tych tabsach piersi miałam jak Pamela 🤣🤣🤣
Piszę Ci tylko mój przykład bo każdy przykład jest inny
Więc spokojnie może jest wszystko ok✊✊✊
 
reklama
Leczę się w Holandii tu wszystko wygląda trochę inaczej...nikt mi tego progesteronu nawet nie sprawdzil przed , to pierwsza stymulacja i pierwszy transfer, ja często miałam plamienia przed okresem...więc podejrzewam że prog niski, dlatego też prosiłam lekarza o to by dłużej stosować niż 14 dni jak na początku zakładał, postaram się zrobić bete w poniedziałek jeśli mi lekarz rodzinny da skierowanie i okres się nie rozkręci, tu kazali testować dopiero 16dpt czyli 29.04... przeszkadza w czymś branie tego proga nawet jakby okres się rozkręcił? Moze pomogłoby mi trochę uregulowac poziom...chociaż nawet nie wiem jaki mam bo lekarka w klinice stwierdziła że skoro okres I owulacji na czas to hormony są ok....
Podejrzewam że podchodziłaś do transferu na cyklu naturalnym po owulacji, dlatego też dostałaś tak mało progesteronu, bo organizm sam go wytwarza.
Dużo dziewczyn ma transfery na cyklu sztucznym dlatego potrzebują dużych dawek proga, bo organizm sam nie wytwarza bodajże do 12 tyg ciąży póki łożysko nie zacznie go produkować.
 
Do góry