reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Musiałby tylko dorobić badania wymagane ustawą, tam się chyba najdłużej czeka na któryś wynik około 2 tygodni. Innych badań nie trzeba. Nie wiem czy trzeba byłoby cos dodatkowo badać do ewentualnej biopsji, jeśli bierzecie pod uwagę... Badań ustawowych nie musisz robić w klinice, pakiet dla faceta kosztuje około 400 zł, może zróbcie na wszelki wypadek...
Dzięki, zrobię wszystko co w mojej mocy...
 
reklama
to teraz zdurnialam, , 7dpt juz mozna testowac? to nie za szybko? moze na spokojnie jeszcze kilka dni i cos wiecej pokaze

ok dziekuje za wytlumaczenie nie wiedzialam ze nawet do 6 doby trzymaja, myslalam ze 5 to taki standard a czasem w 3 transferuja
Można transferowac zarodki w trzeciej dobie lub w piątej, kiedy osiągną stadium blastocysty, rzadziej transferuje się w czwartej dobie (zazwyczaj wtedy zarodek jest w stadium moruli). Blastocysta (czyli zarodek 5-dniowy) zaczyna się zagnieżdżać 1-2 dni po transferze i około 48h później zaczyna produkować betaHCG. Dlatego 6-7 dzień po transferze spokojnie można zrobić wynik z krwi. Oczywiście zdarzają się również późniejsze implantacje, więc wynik z 7 dnia powinien być jeszcze zweryfikowany.
Przy transferowanym 3-dniowym zarodku pierwsze testy robi się później, ponieważ zarodek w macicy musi najpierw dojrzeć do stadium blastocysty i dopiero potem zaczyna się zagnieżdżać, więc pierwsze testy robi się około 10 dnia...
Blastocysty transferuje się lub zamraża w piątej dobie. Do szóstej są trzymane, jeśli wolniej się rozwijają i w laboratorium chcą dać im jeszcze szanse. Czasem hoduje się je nawet do siódmej doby, ale to zdecydowanie nie jest standard. Im wolniej rozwija się zarodek, tym mniejsze szanse, że jest prawidłowy...
 
to teraz zdurnialam, , 7dpt juz mozna testowac? to nie za szybko? moze na spokojnie jeszcze kilka dni i cos wiecej pokaze

ok dziekuje za wytlumaczenie nie wiedzialam ze nawet do 6 doby trzymaja, myslalam ze 5 to taki standard a czasem w 3 transferuja
Beta już w 7 dpt powinna wyjść, ogólnie jestem głupa i dlatego tak szybko chcialam to sprawdzić i to jeszcze testem. Choć wiem, że testy sikane oszukują to teraz się jeszcze bardziej o tym przekonałam. .
Tak, w 3 sobie też transferuja. Ja za 1 razem miałam podane 2 zarodki z 3 doby i mam córka, teraz miałam już drugi transfer nieudany w walce o rodzeństwo.
Myślałam, że będzie mniej mnie to wszystko bolało, a jednak boli i to bardzo.
 
Można transferowac zarodki w trzeciej dobie lub w piątej, kiedy osiągną stadium blastocysty, rzadziej transferuje się w czwartej dobie (zazwyczaj wtedy zarodek jest w stadium moruli). Blastocysta (czyli zarodek 5-dniowy) zaczyna się zagnieżdżać 1-2 dni po transferze i około 48h później zaczyna produkować betaHCG. Dlatego 6-7 dzień po transferze spokojnie można zrobić wynik z krwi. Oczywiście zdarzają się również późniejsze implantacje, więc wynik z 7 dnia powinien być jeszcze zweryfikowany.
Przy transferowanym 3-dniowym zarodku pierwsze testy robi się później, ponieważ zarodek w macicy musi najpierw dojrzeć do stadium blastocysty i dopiero potem zaczyna się zagnieżdżać, więc pierwsze testy robi się około 10 dnia...
Blastocysty transferuje się lub zamraża w piątej dobie. Do szóstej są trzymane, jeśli wolniej się rozwijają i w laboratorium chcą dać im jeszcze szanse. Czasem hoduje się je nawet do siódmej doby, ale to zdecydowanie nie jest standard. Im wolniej rozwija się zarodek, tym mniejsze szanse, że jest prawidłowy...
Super dziekuje za bardzo wyczerpujaca odpowiedz :), a jak liczymy doby, jesli punkcja jest jutro w czwartek 08,04 to 3 dniowy zarodek bedzie w sobote czy w niedziele?
 
Beta już w 7 dpt powinna wyjść, ogólnie jestem głupa i dlatego tak szybko chcialam to sprawdzić i to jeszcze testem. Choć wiem, że testy sikane oszukują to teraz się jeszcze bardziej o tym przekonałam. .
Tak, w 3 sobie też transferuja. Ja za 1 razem miałam podane 2 zarodki z 3 doby i mam córka, teraz miałam już drugi transfer nieudany w walce o rodzeństwo.
Myślałam, że będzie mniej mnie to wszystko bolało, a jednak boli i to bardzo.
ja przy inseminacjach sprawdzalam codziennie od 6-7dnia po inseminacji, taka poranna rutyna, glupie ale jakos mi to dawalo taki spokoj wewnetrzny ;) ja mam jutro punkcje i prawdopoodbie tylko 2 komorki i nie wiem czy probowac ich przekonac do transferu 3dnia czy czekac do 5tego tak jak to zazwyczaj robia.... mam niskie ATH boje sie ze na szkielku moga nie przetrwac ...
 
ja przy inseminacjach sprawdzalam codziennie od 6-7dnia po inseminacji, taka poranna rutyna, glupie ale jakos mi to dawalo taki spokoj wewnetrzny ;) ja mam jutro punkcje i prawdopoodbie tylko 2 komorki i nie wiem czy probowac ich przekonac do transferu 3dnia czy czekac do 5tego tak jak to zazwyczaj robia.... mam niskie ATH boje sie ze na szkielku moga nie przetrwac ...
Ja w pierwszej punkcji tez miałam tylko 2 zarodki i podali mi je oba na świeżo w trzeciej dobie. Jeśli po punkcji wyniki są prawidłowe (hormony i endometrium), to nie ma lepszych warunków niż macica. Przy dużej liczbie zarodków warto hodować dłużej, bo część może przestać się rozwijac po trzeciej dobie, kiedy zaczyna oddziaływać materiał genetyczny nasienia...
 
reklama
Nic nie mówił a ja Nie pytałam bo się zajęłam t estradiolem ale dołożę sobie chyba sama luteiny troszkę skoro tak nisko. Za tydz mam wizytę hormony i USG no i jadę cały czas na filgrastimie, aż do wizyty serduszkowej. Miałaś estradiol wczoraj badany? Który to u ciebie dzień? Jak się czujesz?
Nie miałam badanego estradiolu, lekarz nie kazał, twierdzi, tak jak Twój, że to mniej istotny hormon. U mnie dzisiaj 22dpt. Wizytę serduszkową mam 31dpt czyli 16.04,bo tak kazał przyjechać, miesiąc po transferze. Jutro lub w piątek zrobię badanie progesteronu i estradiolu. Dołożyłam sobie 1 tabl. więcej progesteronu, zobaczymy czy coś to dało ale wiem że wahania tego hormonu są duże w ciągu dnia i może trafię na niższe stężenie 😄 A czy Ty bierzesz może Metypred i akard? Ja te leki miałam podane w celu lepszego zagnieżdżenia się zarodka, póki co nie mówił o ich odstawieniu do wizyty. Akard to pół biedy, ale martwi mnie ten metypred, to przecież steryd, a ja raczej nie mam problemu z immunologią, więc nie uśmiecha mi się go brać 😜
 
Do góry