reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

rozumiem, tutaj (w Holandii) do 38roku zycia transferuja tylko 1 bo ciaza mnoga jest zawsze bardziej ryzykowna, jesli chodzi o koszty to wlasnie nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze ubezpiecznie pokrywa 3 procedury i wszystkie transfery w ramach tych procedur ale musze sie dokladnie dowiedziec
tak sie boje ze z tych 2 moze zaden nie przetrwac tak dlugo....
Jak u Ciebie wygladalo Gonia, mialas na usg przed punkcja duzo komorek i tylko 2 sie zaplodnily czy bylo malutko i obu sie udalo?
No tak mi się wydawało, że Ty za granicą, ale trudno wszystko ogarnąć :)
Nawet jeśli Ci sfinansują, to hormony musisz już łykać sama (albo przyjmować zastrzyki), a to zdrowe nie jest...

U mnie jest trochę inaczej, bo ja miałam bardzo dużo pęcherzyków (mam takie patologiczne jajniki), tyle, że wiadomo było że większość z nich jest pustych. Było 3 komórki, z czego powstały 2 zarodki... Były ładne jak na trzecią dobę, ale niestety zakończyło się ciążą biochemiczną... :(
Czasem jest duzo komórek, ale słabej jakości... Twoje dwie czy trzy mogą dać piękne zarodki.
 
reklama
No tak mi się wydawało, że Ty za granicą, ale trudno wszystko ogarnąć :)
Nawet jeśli Ci sfinansują, to hormony musisz już łykać sama (albo przyjmować zastrzyki), a to zdrowe nie jest...

U mnie jest trochę inaczej, bo ja miałam bardzo dużo pęcherzyków (mam takie patologiczne jajniki), tyle, że wiadomo było że większość z nich jest pustych. Było 3 komórki, z czego powstały 2 zarodki... Były ładne jak na trzecią dobę, ale niestety zakończyło się ciążą biochemiczną... :(
Czasem jest duzo komórek, ale słabej jakości... Twoje dwie czy trzy mogą dać piękne zarodki.
przykro mi... tyle tych etapow do przejscia i na kazdym cos sie moze wydarzyc... no ale krok po kroku, jutro punkcja a dalej zobaczymy :)
 
No tak mi się wydawało, że Ty za granicą, ale trudno wszystko ogarnąć :)
Nawet jeśli Ci sfinansują, to hormony musisz już łykać sama (albo przyjmować zastrzyki), a to zdrowe nie jest...

U mnie jest trochę inaczej, bo ja miałam bardzo dużo pęcherzyków (mam takie patologiczne jajniki), tyle, że wiadomo było że większość z nich jest pustych. Było 3 komórki, z czego powstały 2 zarodki... Były ładne jak na trzecią dobę, ale niestety zakończyło się ciążą biochemiczną... :(
Czasem jest duzo komórek, ale słabej jakości... Twoje dwie czy trzy mogą dać piękne zarodki.
u mnie tak było, bardzo dużo komórek - 20 zapłodnionych, a do blastki dotarło 5, z czego 2 wadliwe genetycznie i zostały 3 (jedna w brzuchu się wierci:)).
 
problem z wizytami jest ze one musza byc w konkretny dzien, mam lekarke prowadzaca ale jak mialam owulacja to najczesciej jej w klinice nie bylo by np przeprowadzic inseminacje
Teraz z invitro tez musialam zaczac w konkretny dzien cyklu , nie bylo jej, wczoraj na kontroli tez jej nie bylo i jutro punkcje tez bedzie przeprowadzal inny lekarz wiec niefajnie, z nia mialam tylko 2 spotkania przed iniseminacja, teraz jedno na skype przed rozpoczeciem in vitro i kilka konsulatcji telefonicznych, tlumaczyla mi to ze ona niestett nie jest tam codziennie i nie zawsze jest w stanie byc na tak konkretne daty/godziny
JEsli chodzi o te odpowiedzialnosc to na pewno racja,
Mi tu lekarz rodzinny wystawil jak powiedzialam ze staram sie zajsc w ciaze i nie wychodzi i lekarz z klinik prosil bym zrobila kilka testow to zrobilam tsh miedzy innymi (bylo 2,7 ale to to w normie), wit D, kwas foliowy, dziekuje za tip co do tej strony sprawdze,
Juz zapytamam o te 3 doba, lekarz ma sprawdzi z embriologiem ale mysle ze duzo zalezy od jutra, bo jutro beda juz pewnie w stanie zobaczyc ile komorek udalo sie pobrac i jakiej sa jakosci

Nie badali mi estradiolu, w zasadzie zadnych badan mi nie chcieli robic, na ten tsh to sie uparlam sama,
Lekarka stwierdzila ze mam okres i owulacje super puntkualnie wiec jest ok, jakby hormony nie byly ok to bym miala wszystko nieregularne, powinnam ich przycisnac o ten estradiol? i kiedy sie go powinno zbadac/.?
U mnie badali 2-3 dni przed punkcja . Pokazuje ilość i dojrzałość pęcherzyków .
Mi tez nie robili jakichś dodatkowych badań . Cytologię ,wymaz na chlamydia ,na HIV i chyba to wszystko i to tylko raz ,jak rozpoczynałam leczenie .
U mnie ,tak samo jak u Artemida ,maz musiał jechać z kuferkiem z jajeczkami i tam jak dostawał z powrotem ten kuferek ,to mu mówiono ile jest jajeczek .następnego dnia miałam dzwonić ,ile się zaplodnilo a 3ego dnia czekać na telefon o której moge na transfer przyjechać i czy w ogóle mogę ...
O której masz punkcję ?
 
U mnie badali 2-3 dni przed punkcja . Pokazuje ilość i dojrzałość pęcherzyków .
Mi tez nie robili jakichś dodatkowych badań . Cytologię ,wymaz na chlamydia ,na HIV i chyba to wszystko i to tylko raz ,jak rozpoczynałam leczenie .
U mnie ,tak samo jak u Artemida ,maz musiał jechać z kuferkiem z jajeczkami i tam jak dostawał z powrotem ten kuferek ,to mu mówiono ile jest jajeczek .następnego dnia miałam dzwonić ,ile się zaplodnilo a 3ego dnia czekać na telefon o której moge na transfer przyjechać i czy w ogóle mogę ...
O której masz punkcję ?
to mi nie zlecili estradiolu przed punkcja :( jaki powinien byc poziom i czemu to moze zagrazac/nie sprzyjac?

moje jajeczka z banku juz tam sa od 2 miesiecy czekaja na mnie wiec tu akurat nie ma problemu...

Jutro o 9 rano, od razu po punkcji maja mi powiedziec ile udalo sie pobrac a pozniej maja sami dzwonic chyba ile udalo sie zaplodnic.... moze na biezaco embriolog bedzie podejmowal decyzje w zaleznosci od tego jak sie beda rozwijaly czy w dniu 3 czy 5 beda transferowac, mam nadzieje ze wezma pod uwage wszystkie za i przeciw
 
reklama
Do góry