reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A jaki u was czynnik niepłodności? Bo generalnie jak jest czynnik męski to sprawa jasna, jak endometrioza to tez nie ma co się doszukiwać. Chyba, ze u was coś innego? Bo mieliscie IUI aż tyle razy po 2-3 zaleca się in vitro. Jakie zarodki miałaś podane?
Ja miałam dwa IUI w wakacje 2019, u nas mąż prawie nie ma plemników a te co są i tak ledwo dyszą :(.
1 transfer - blastka 3ab - poronienie 7tc
2 transfer - blastka 3bc - beta 1,7
3 transfer - zarodek 3-dniowy beta 4 (zarodek podobno wyglądał super)

mamy jeszcze jedną blastkę 4bc
 
reklama
Ja miałam dwa IUI w wakacje 2019, u nas mąż prawie nie ma plemników a te co są i tak ledwo dyszą :(.
1 transfer - blastka 3ab - poronienie 7tc
2 transfer - blastka 3bc - beta 1,7
3 transfer - zarodek 3-dniowy beta 4 (zarodek podobno wyglądał super)

mamy jeszcze jedną blastkę 4bc
Chyba nie jest tak, źle u męża skoro było IUI u nas nie było sensu robic. Ogółem to dobrze rokował tylko ten pierwszy reszta to słabo rokujące zarodki - pytanie o ten z 3 doby jaki był. Ogółem jako zarodki najwyższej klasy uznaje się powyżej 3BB czyli twoje 3AB jest ok, ale 3BC i 4BC to są słabo rokujące zarodki to nie tak, ze nie mają szans bo dzieci z nich są. Chodzi o to ze te zarodki częściej są wadliwe, maja problem z implantacją itp. A ten 4BC to z 5 doby? Bo jest lepszy niż 3BC, czemu go nie podali chyba ze on z 6 doby to wtedy słabo.
 
Chyba nie jest tak, źle u męża skoro było IUI u nas nie było sensu robic. Ogółem to dobrze rokował tylko ten pierwszy reszta to słabo rokujące zarodki - pytanie o ten z 3 doby jaki był. Ogółem jako zarodki najwyższej klasy uznaje się powyżej 3BB czyli twoje 3AB jest ok, ale 3BC i 4BC to są słabo rokujące zarodki to nie tak, ze nie mają szans bo dzieci z nich są. Chodzi o to ze te zarodki częściej są wadliwe, maja problem z implantacją itp. A ten 4BC to z 5 doby? Bo jest lepszy niż 3BC, czemu go nie podali chyba ze on z 6 doby to wtedy słabo.
jakoś nawet się nie nastawiam że jak 3 czy 4 to większa szansa czy mniejsza, czytałam wiele wpisów o zarodkach 5AA które też nie dawały rady :(. No i tak mi mówił lekarz, że to o niczym nie świadczy. Ten 4bc to właśnie ten co ma być transferowany w lutym i tak on jest z 5 doby. Jeśli chodzi o ten 3 dniowy to miałam tylko opis że jest 8 komórkowy ( z tego co pamiętam).
Za każdym razem coś tam się działo z tą betą, sama nie wiem czy to dobrze czy źle... Tyle niewiadomych :)
 
Witam Was🙂 co jakiś czas siedzi Was odzywam z pytaniem, ale czytam Was na bieżąc więc wszystkie powodzenia i niepowodzenia przeżywam z Wami, oczywiście wszystkim mocno kibicuje. Tym razem mam do Was pytanie, biorę antybiotyk no wyszedł mi gronkowiec i po zakończeniu leczenia mam powtórzyć wyniki i myślicie, że mogę dzień po ostatniej dawce je zrobić? Jakoś będąc u lekarza nie przyszło mi do głowy aby o to zapytać, dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
jakoś nawet się nie nastawiam że jak 3 czy 4 to większa szansa czy mniejsza, czytałam wiele wpisów o zarodkach 5AA które też nie dawały rady :(. No i tak mi mówił lekarz, że to o niczym nie świadczy. Ten 4bc to właśnie ten co ma być transferowany w lutym i tak on jest z 5 doby. Jeśli chodzi o ten 3 dniowy to miałam tylko opis że jest 8 komórkowy ( z tego co pamiętam).
Za każdym razem coś tam się działo z tą betą, sama nie wiem czy to dobrze czy źle... Tyle niewiadomych :)
Bo generalnie zarodki 5AA czy 4AA to nie gwarancja ze się uda. One są wadliwe ale maja mniej wad chromosomalnych jeżeli już. Statystycznie około 57% z jest zdrowa genetycznie a tych „poor” ok 25% są zdrowe genetyczne te z literką C maja słaby trofoblast - to tym czym się implantują i co odżywia zarodek. Klasa C trofoblastu to słabe lozysko. W wielu klinikach nie podaje się zarodków klasy C. Ja miałam transferowany zarodek 5AA - syn, potem 4AA nic a teraz 2x 4AA i bliźniaki. Wcześniej 3BB i 3BC x 3 i za każdym razem beta 0 u mnie potwierdza się statystyka. Na 4 zarodki 4AA - 5AA trzy ciąże. Nawet o zaburzeniach implantacji się mówi gdy masz 5 transferów dobrze rokujących zarodków i ciąży brak ( RIF)
 
A jaki u was czynnik niepłodności? Bo generalnie jak jest czynnik męski to sprawa jasna, jak endometrioza to tez nie ma co się doszukiwać. Chyba, ze u was coś innego? Bo mieliscie IUI aż tyle razy po 2-3 zaleca się in vitro. Jakie zarodki miałaś podane?
My korzystamy z dawcy. Zrobiliśmy 5 IUI, bo od początku wiemy, że mąż nie może mieć dzieci, więc w moim przypadku podejście do IUI było pierwszym podejściem w ogóle w temacie ciąży, wcześniej zero starań naturalnych. Zarodek miałam 4AA, został mi jeszcze jeden 4AA i jeden 4BA. Ogólnie miałam 6. Jeden się nie zapłodnił, a dwa nie rozwinęły.
 
Witam Was[emoji846] co jakiś czas siedzi Was odzywam z pytaniem, ale czytam Was na bieżąc więc wszystkie powodzenia i niepowodzenia przeżywam z Wami, oczywiście wszystkim mocno kibicuje. Tym razem mam do Was pytanie, biorę antybiotyk no wyszedł mi gronkowiec i po zakończeniu leczenia mam powtórzyć wyniki i myślicie, że mogę dzień po ostatniej dawce je zrobić? Jakoś będąc u lekarza nie przyszło mi do głowy aby o to zapytać, dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wydaje mi sie, ze trzeba odczekać min tydzień do 10dni i wtedy powtarzać badanie.
 
Bo generalnie zarodki 5AA czy 4AA to nie gwarancja ze się uda. One są wadliwe ale maja mniej wad chromosomalnych jeżeli już. Statystycznie około 57% z jest zdrowa genetycznie a tych „poor” ok 25% są zdrowe genetyczne te z literką C maja słaby trofoblast - to tym czym się implantują i co odżywia zarodek. Klasa C trofoblastu to słabe lozysko. W wielu klinikach nie podaje się zarodków klasy C. Ja miałam transferowany zarodek 5AA - syn, potem 4AA nic a teraz 2x 4AA i bliźniaki. Wcześniej 3BB i 3BC x 3 i za każdym razem beta 0 u mnie potwierdza się statystyka. Na 4 zarodki 4AA - 5AA trzy ciąże. Nawet o zaburzeniach implantacji się mówi gdy masz 5 transferów dobrze rokujących zarodków i ciąży brak ( RIF)
o to ciekawe, muszę o to podpytać lekarza. A rozumiem, że u Ciebie też jest wszystko dobrze tylko mąż ma słabe nasienie?
 
My korzystamy z dawcy. Zrobiliśmy 5 IUI, bo od początku wiemy, że mąż nie może mieć dzieci, więc w moim przypadku podejście do IUI było pierwszym podejściem w ogóle w temacie ciąży, wcześniej zero starań naturalnych. Zarodek miałam 4AA, został mi jeszcze jeden 4AA i jeden 4BA. Ogólnie miałam 6. Jeden się nie zapłodnił, a dwa nie
Gwiazdo to Ty jesteś po jednym nieudanym transferze? I jeżeli dobrze zrozumiałam masz dwa zarodki zamrożone tak..? Jeżeli dobrze rozumiem to nie kumam rozpaczy:-))))
o to ciekawe, muszę o to podpytać lekarza. A rozumiem, że u Ciebie też jest wszystko dobrze tylko mąż ma słabe nasienie?
U mnie tez coś mówili o PCOS, ale spec od PCOS stwierdził, ze może jeden jajnik ale on by się PCOS nie doszukiwał. Wysokie AMH to nie zawsze PCOS. Badana miałam IO - nie mam, Tarczyca- ok, endometriozy - brak, homocysteina - ok, robiłam panel trombofili wrodzonej - brak, kariotypy - ok, histeroskopia - ok nawet wit D badali i tez ok:-) u nas duzo badań wyszło słabych po stronie męża - wysoka chromatyna ona powoduje ze są aberracje w zarodkach. Ogółem mój wiek to już 36l a za pare dni 37l no ryzyko ZD itp jest wieksze
 
reklama
o to ciekawe, muszę o to podpytać lekarza. A rozumiem, że u Ciebie też jest wszystko dobrze tylko mąż ma słabe nasienie?
Tu masz cytat z Invimedu :
Ocena C w którejkolwiek z powyższych struktur (TE, ICM) świadczy o niskim potencjale blastocysty i nie powinna być transferowana i poddawana witryfikacji (szybkiemu zamrażaniu). Link do: Klasyfikacja zarodków | InviMed Blog
Żebyś wiedziała, ze nie wymyślam. Tu w załączeniu mogę podać klasyfikacje zarodków zagranicznej kliniki
 

Załączniki

  • 6D6F2400-AFE9-446A-B6F6-AA362708E5F9.png
    6D6F2400-AFE9-446A-B6F6-AA362708E5F9.png
    40,4 KB · Wyświetleń: 1 651
Do góry