reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

to tylko statystyka, ale. teraz co możesz zrobić to najlepiej test gen. z krwi tj. nifty, panorama itp. to jest dużo pewniejsze niz pappa. choc musisz wydac ok. 2tys. Co to było za usg? prenatalne już? my. 2.2 niczego nie przesadza bo nie jest dużo powyżej normy. A jak przepływy w porządku? nosek jest więc dodatkowych markerow nie widać. ale jak chcesz być spokojniejsza to warto zrobić test genetyczny z krwi. od 10 tygodnia robić.
Przepływ to jest Ductus Venosus PI? Jest 1,410 niby trochę ciut za górną granicą. A co wogóle znaczą te wyniki? Jakie jest te ryzyko?
 
reklama
Dzięki za pamięć:) Miałam dziś prenatalne i mam małą załamkę. Podobno zwiększone ryzyko zespołu downa.
CLR 58,0
Czynność serca płodu:164
Przezierność karku(NT) 2,2
Kość nosowa obecna.
Wiek 34l
Ryzyko podstawowe:1;273
Ryzyko skorygowane(po badaniu usg) 1:265
Ktoś się orientuje co to oznacza? Za tydzień lekarz będzie dzwonił z wynikami testu pappa. Normalnie cała wieczność. Czytałam że przy wysokich wartościach NTtakie ryzyko istnieje ale sama już nie wiem jak to interpretować. Bo niby co oznacza to ryzyko? Ze jedno n 265 dzieci będzie miała zd?
Przy takich wynikach lekarze zwykle zalecają zrobić badania z wolnego dna płodowego (np. sanco, nifty, panorama). Dają dokładniejszy wynik, ale niestety są drogie. Najprawdopodobniej wszystko jest ok, ale rozumiem Twoj stres.
 
Witam, czy przenosząc się z jednej kliniki do drugiej powinnam zabrać jakaś swoją dokumentację leczenia? Mam dostęp do wszystkich wyników badań, czy to wystarczy?
Jesli masz wyniki badan, opisy typu karta transferu, karta z punkcji (dawali to wiec powinnas miec) to nic wiecej nie potrzeba... ja wszystko gromadzilam i mam.
 
Przepływ to jest Ductus Venosus PI? Jest 1,410 niby trochę ciut za górną granicą. A co wogóle znaczą te wyniki? Jakie jest te ryzyko?
tak. to jest to. A powiedz co masz wpisane odnośnie zastawki. czy jest jakiś opis z falą wsteczna w zastawce? te wyniki oznaczają że statystycznie 1/265 ciaz okaże się zd. tak jak powiedziałam to jest statystyka. choc kobiet chyba w wieku ok. 34 maja taki sam współczynnik. wyjsciowy. jeśli masz kasę lepiej zrobić test genetyczny z krwi. pappa może tylko namieszać moim zdaniem bo jest nieprecyzyjna i niemiarodajna w tej kwestii. Mose ew. jesli wyjdzie zle dac zalecenie amniopunkcji,ale na to trzeba czekać. Finalnie amniopunkcja od 17 tyg. ale to juz badanie inwazyjne i nie masz wskazań do niego zapewne.
 
Ja już po USG. Maluszek ma się dobrze i już było widać rączki i nóżki [emoji7][emoji7][emoji7] niestety krwawienia nie udało się zlokalizować. Dziecko bardzo aktywne więc dotlenione wszystko jest ok. Krwiaka nie widać i nic się nie odkleja [emoji2370] na razie dostalam cyclonamine i będę schodzic z encortonu. Mam nadzieję, że to coś pomoże. Na razie dalej leżenie ewentualnie balkon [emoji2358] jakoś przetrwamy [emoji3059][emoji3059][emoji3059]
Odpoczywaj i uważaj na siebie, niech dzidzia zdrowo rosnie[emoji8]
 
tak. to jest to. A powiedz co masz wpisane odnośnie zastawki. czy jest jakiś opis z falą wsteczna w zastawce? te wyniki oznaczają że statystycznie 1/265 ciaz okaże się zd. tak jak powiedziałam to jest statystyka. choc kobiet chyba w wieku ok. 34 maja taki sam współczynnik. wyjsciowy. jeśli masz kasę lepiej zrobić test genetyczny z krwi. pappa może tylko namieszać moim zdaniem bo jest nieprecyzyjna i niemiarodajna w tej kwestii. Mose ew. jesli wyjdzie zle dac zalecenie amniopunkcji,ale na to trzeba czekać. Finalnie amniopunkcja od 17 tyg. ale to juz badanie inwazyjne i nie masz wskazań do niego zapewne.
Nie mam nic o tej zastawce w opisie. Właśnie dziś wyczytałam o tych testach genetycznych i je zrobię jak lekarz zaleci dalej bo nie będzie za dobrze. Na razie kazał poczekać bo stwierdził że z podwójnego może być dobrze.
 
Nie mam nic o tej zastawce w opisie. Właśnie dziś wyczytałam o tych testach genetycznych i je zrobię jak lekarz zaleci dalej bo nie będzie za dobrze. Na razie kazał poczekać bo stwierdził że z podwójnego może być dobrze.
dokładnie, Twoje ryzyko naprawdę nie jest jakieś super wysokie. Do tego jeszcze jest usg połowkowe w 22tyg.
 
Dzięki za pamięć:) Miałam dziś prenatalne i mam małą załamkę. Podobno zwiększone ryzyko zespołu downa.
CLR 58,0
Czynność serca płodu:164
Przezierność karku(NT) 2,2
Kość nosowa obecna.
Wiek 34l
Ryzyko podstawowe:1;273
Ryzyko skorygowane(po badaniu usg) 1:265
Ktoś się orientuje co to oznacza? Za tydzień lekarz będzie dzwonił z wynikami testu pappa. Normalnie cała wieczność. Czytałam że przy wysokich wartościach NTtakie ryzyko istnieje ale sama już nie wiem jak to interpretować. Bo niby co oznacza to ryzyko? Ze jedno n 265 dzieci będzie miała zd?
Zaleca Ci zapewne amino punkcje, bo poniżej 1:300 tak robią.
Możesz zrobić też badanie wolnego płodowego dna.
 
Nie mam nic o tej zastawce w opisie. Właśnie dziś wyczytałam o tych testach genetycznych i je zrobię jak lekarz zaleci dalej bo nie będzie za dobrze. Na razie kazał poczekać bo stwierdził że z podwójnego może być dobrze.
USG jest w sumie ważniejsze niż ta wolna beta i białko . Jeśli masz się denerwować o zdrowie malucha a masz nieco grosza to zrób test typu panorama, nifity. Koszt ok. 2 tyś a jaki spokój. Ja robiłam ze względu na wiek.
 
reklama
I po wizycie. Kolejna porcja zastrzyków dołożona. Kolejny podgląd w sobotę. Martwię się trochę bo nie widać prawego jajnika lekarz mowi że jak się bardziej powiększy będzie lepiej widoczny ale jak nie nie będzie dało się pobrać z tego jajnika jajeczek😭 po drugie od dzis mam włączony menopuru przeraża mnie mieszanie tego wszystkiego. Eh...🤦‍♀️
Dasz radę, jeszcze parę dni i będzie po wszystkim ☺ jajnik pewnie się jeszcze powiększy, więc podczas punkcji miejmy nadzieję, że bez problemu wszystko pobiorą ✊
 
Do góry