reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja bym tych testów nie porównywala bo pappa bada 3 główne trisomie natomiast testy wolnego płodowego dna mają wachlarz dużo szerszy nadają np również wady chromosomow płci. Ja póki co mam problem z podjęciem decyzji zdaje sobie sprawę że wszystkiego i tak nigdy nie da się zbadać ale jednak pokusa jest.

A ja wychodzę z założenia, że i tak będę kochać nad życie i już żadnego wpływu nie mamy na to czy maluszek jest zdrowy, a nie chce się całą ciążę stresować jakby coś wyszło nie tak. Od dzisiaj mam postanowienie radości i celebrowania każdego dnia 😘 zresztą jak policzyłam ile już wydaliśmy na badania, to wolę zostawić kasę na remont, bo pokój jest do kapitalnego remontu, a test np. nifty jest cholernie drogi...
 
reklama
No niestety 2 tyś. wiem. Ja nie namawiam i nie ganie decyzji sama też stoję przed wyborem który jest dla mnie trudny. Pieniądze na test mam ale zastanawiam się czy wogole chce go robić.
A ja wychodzę z założenia, że i tak będę kochać nad życie i już żadnego wpływu nie mamy na to czy maluszek jest zdrowy, a nie chce się całą ciążę stresować jakby coś wyszło nie tak. Od dzisiaj mam postanowienie radości i celebrowania każdego dnia [emoji8] zresztą jak policzyłam ile już wydaliśmy na badania, to wolę zostawić kasę na remont, bo pokój jest do kapitalnego remontu, a test np. nifty jest cholernie drogi...
 
Ja bym tych testów nie porównywala bo pappa bada 3 główne trisomie natomiast testy wolnego płodowego dna mają wachlarz dużo szerszy nadają np również wady chromosomow płci. Ja póki co mam problem z podjęciem decyzji zdaje sobie sprawę że wszystkiego i tak nigdy nie da się zbadać ale jednak pokusa jest.
Ale ja ich nie porównuję. Wg mnie pappa powinna zrobić każda ciężarna i jeśli jest tam coś co ja zaniepokoi, to wtedy poszerzać diagnostykę.
Prawda jest taka, że tylko amino punkcja da Ci 100% odpowiedź.
Ja w pierwszej ciazy nie robiłam nic poza pappa, a w drugiej przy podobnych wynikach zrobiłam badanie wolnego dna.
 
No niestety 2 tyś. wiem. Ja nie namawiam i nie ganie decyzji sama też stoję przed wyborem który jest dla mnie trudny. Pieniądze na test mam ale zastanawiam się czy wogole chce go robić.

Pewnie, że kusi, sama się zastanawiałam, ale postanowiliśmy że jak USG i pappa wyjdą okej, to nie będziemy szaleć i robić nifty, tylko będziemy wierzyć, że będzie dobrze 😉 ale jakby cokolwiek nas zaniepokoiło to byśmy pewnie robili nifty... chociaż ja i tak prenatalne robiłam tylko dlatego, że po in vitro wysyłają, jakbym zaszła naturalnie na pewno bym nie poszła jakby mnie lekarz nie wysłał
 
nie wiem ;) Mi powiedzieli ze z 10 dniem cyklu to dlatego ze musza miec pewnosc ze nie jestes w ciazy... Mam miec dzisiaj juz recepte na antybiotyk bez wzgledu na wynik biocenozy... Dzisiaj sie dkladnie dowiem ;) To ci napisze ;) Mysle ze wczesniej przed korona tez innaczej to robili a teraz maja rece pelne roboty ;(
No mi w Novum powiedzieli, ze max do 14 tego dnia cyklu...
 
No i popatrzcie jakie rozne teorie ;) Zaraz wyruszamy to sie bede DOCIEKLIWIAC ;) Dobrze ze majty sa rowne, sniezno biale i bez ubytkow 😂 😂 😂 Pamietam ze po transferach mialam schize na punkcie bilaych majtek i papieru toaletowego bez wzorkow ;) Jak gdzies by sie cos odbarwilo to bym sobie zafundowala bujake ;)
 
@s.ols3404 widzę Cię 😘. Co tam słychać?
O kuwa, już 15-ta, spadam domu
Hej 😘 jestem, jestem i podczytuje Was jak codzien 😘 mam doła jakiegoś okropnego, że nawet nie będę Was męczyć. Umówiłam się w piątek na telefoniczna rozmowę z psychologiem. Chyba muszę się wygadać.
Jestem taka zmeczona praca i wykańczaniem domu, że wczoraj telefon juz spadł mi na twarz jak leżałam w łóżku 😂🤦🏻‍♀️
W tym tygodniu lub przyszłym już się wyjaśni czy jadę na scratching, a w kolejnym cyklu na transfer. Lekarz prowadzący uważa, że w moim przypadku nie powinniśmy czekać.
 
reklama
Ja bym tych testów nie porównywala bo pappa bada 3 główne trisomie natomiast testy wolnego płodowego dna mają wachlarz dużo szerszy nadają np również wady chromosomow płci. Ja póki co mam problem z podjęciem decyzji zdaje sobie sprawę że wszystkiego i tak nigdy nie da się zbadać ale jednak pokusa jest.
Dla mnie wazne było też tez ten test z wolnego dna mozna zrobić bardzo szybko,bo już od skonczonego 10tc
 
Ostatnia edycja:
Do góry