reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Ja to nie mam pojęcia w ogóle o co chodzi! Tzn co mam robić. Zlecili nam narazie badania genetycznie, ponownie badanie nasienie i drożność.
Mysle ze to zalezy od stopnia zaawansowania leczenia...Badani immuno sa mocno drogie, a genetyke jak dziewczyny pisz nalezy zrobic przed samym in vitro.... Ja zrobilam je dopiero wczoraj - chodzi o kariotypy. Ale np mozesz zbadac same komorki nk ktore duzo w nosza a kosztuja tylko stowke ;)
 
reklama
Myslisz ze mlE to to samo co nasze mlU? Siedzę i grzebię w internetach szukając wyjaśnienia z nadzieją, ze okaże się ze to inna jednostka i zw wynik trzeba pomnożyć przez 10...ale nic nie mogę znaleźć...
mlU t- U oznacza unit jest miarą ponoć międzynarodową, jak widać nie do końca skoro ten lab uzywa mlE...
MiE to niemieckie oznaczenie dla miU, to to samo.
@Doris30 jeśli miałaś blastke to jest za nisko, żeby dobrze wróżyło. Jeśli 3 dniowy to jest oki. Tak czy siak musisz powtórzyć.
 
Ja to nie mam pojęcia w ogóle o co chodzi! Tzn co mam robić. Zlecili nam narazie badania genetycznie, ponownie badanie nasienie i drożność.
I słusznie. Wiecej badań na początku to może Wam pomóc później. I badania nasienia zwykle lepiej zrobić coś wiecej niz tylko podstawowe. Może histeroskopię jeszcze warto na starcie. Bocian to dobra klinika, powinni Was mądrze pokierować. Nie dałabym już jednak się przeciągać na kolejne inseminacje, one nawet przy dobrych parametrach nasienia mają niską skuteczność, a już spróbowaliście tej drogi, wiec nastawiakabym się na dokładną diagnostykę ale stricte pod kątem in vitro.
 
reklama
Mysle ze to zalezy od stopnia zaawansowania leczenia...Badani immuno sa mocno drogie, a genetyke jak dziewczyny pisz nalezy zrobic przed samym in vitro.... Ja zrobilam je dopiero wczoraj - chodzi o kariotypy. Ale np mozesz zbadac same komorki nk ktore duzo w nosza a kosztuja tylko stowke ;)
Dostaliśmy właśnie zalecenie zrobienia kariotypów. Mielismy zrobić dziś ale moje badanie i nasienia wyszło nam prawie 2000 i nie mieliśmy już więcej przy sobie 😁
 
Do góry