reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny wiem że moje pytanie jest głupie i że pewnie będziecie się że mnie śmiały ale... Co to jest ta Beta?? [emoji16]Bo czytam czytam, każdy mówi o becie a ja nie ogarniam co to jest [emoji16]

Beta hcg - hormon który jest produkowany przez zagniezdzony zarodek - robi się badanie z krwi żeby sprawdzić czy jest ciaza
 
3 dpt, 6 dniowa blastocysta, progesteron luteina 3x100 dopochwowo i dziś juz wzięłam jeszcze prolutex, do dziś było kp dlatego tak mało lekow.
W 3dpt to beta może być z ovitrelle jeszcze, za szybko na produkcję wykrywalnego b-hcg przez blastke. 300 mg plus Prolutex powinno wystarczyć, a jaki masz próg że uważasz że za niski?
 
Akurat 6 zarodków przy pierwszej procedurze wydaje się ok. Nadprogramowe zarodki to też kłopot. Przy dużym niepowodzeniu za pierwszym razem lekarz może zdecydować o zapłodnieniu większej liczby komórek. Po 35 r.z. to para decyduje ile zapłodnić. Natomiast brak wpływu na mrozone zarodki po 20 latach jest jakimś nieporozumieniem.
Właśnie to mnie frustruje najbardziej, twoje zarodki, twoje geny i nie masz na to wpływu 😤
 
Właśnie mówią w Tv że jakaś ciężarna 33-latka leżała pijana na trawniku w Radomsku. Zawieźli do szpitala, miała ponad 3 promile i urodziła dziecko [emoji49][emoji49][emoji49]. Dziecko stan poważny.
Nosz ku...wa, aż mi się nóż w kieszeni otwiera [emoji49]
Tak, słyszałam;( to jej 6- te dziecko...
 
W 3dpt to beta może być z ovitrelle jeszcze, za szybko na produkcję wykrywalnego b-hcg przez blastke. 300 mg plus Prolutex powinno wystarczyć, a jaki masz próg że uważasz że za niski?
Nie jest bo 2 poprzednie były ujemne w tym ten z rana tez, dopiero ten po południu wyszedł dodatni, sprawdzę w sobotę bhcg
 
Nie jest bo 2 poprzednie były ujemne w tym ten z rana tez, dopiero ten po południu wyszedł dodatni, sprawdzę w sobotę bhcg
Może jak masz bardzo wczesna implatacje to 3dpt może się pojawić niziutka beta ale generalnie na tak wczesnym etapie się nie bada. Tylko w Invicta karza badać w 3dpt co ma tylko sens jeśli przyjęło się wcześniej ovitrelle aby sprawdzić ile go jeszcze pozostało i porownac z wynikiem jaki bada się w 6dpt kiedy można dopiero coś stwierdzić czy implantacja była bądź nie.
 
reklama
Do góry