reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
AMH to chyba średni wskaźnik, już nic nie kumam.. Rozczytalam się znow i czytam że w wieku 33-37 średni poziom amh to 1.7 czyli podobny do mojego a jak czytam co piszą na stronach klinik ivf w UK to piszą że satisfactory jest powyżej 21pmol/l czyli powyżej 3ng??? Ja już zglugialam bo w innyh źródłach jest napisane pisze że poziom amh normalny to między 1 a 4 (lub 3 nawet) Jak może tyle różnych źródeł i wiele teorii.. Dla mnie ważne że mam jakieś jajka .. Czy coś z tego będzie to się okaże..
Moja dr mówiła, że amh to nie jedyny wyznacznik. Fsh i lh i wtedy razem można coś przewidzieć.
 
Mistrzem od Kirów to ja nie jestem, wiem tyle ile dowiedziałam się na potrzeby interpretacji mojego wyniku. Gdzieś tu w postach @Aduś16 znajdziesz info które KIRy są najważniejsze dla implantacji. O tym które masz a których Ci brakuje mówi tabelka. Zastanawia mnie bo nie widzę nigdzie jaki masz genotyp kir. Ale znając Cię już trochę zakładam że BX jak np. ja. W takim przypadku HLA-c partnera nie jest kluczowe (no nie wiem czy ten wynik HLAC jest Twój czy Pawła)
 
HLA-c 07 odpowiada C1 czyli tez lepszej wersji ale tylko w przypadku KIR AA (jaki masz haplotyp bo nie widac na wynik? Przy Bx HLA-c nie ma znaczenia) A HLA-c Twoje czy męża?
Masz sporo braków DS aktywujących w tym tych co wspomagają implantacje
Kurde na wyniku jest tylko to co wkleiłam.
Hlac Pawła.
 
Niestety i chcą więcej i więcej ..... In vitro powinno być czymś normalnym a nie jakieś średniowieczne szopki odwalają. Kler też uznał procedurę za grzech jakby za czasów Jezusa takie co istniało. Dobrze, że został mi jeden zarodek inaczej wariatkowo murowane.
Muszę zadzwonić do kliniki i zapytać czy mogę podejść na cyklu naturalnym z obserwacja cyklu u swojego ginekologa.
Zgadzam się, każda z Was płaci podatki w Polsce, które ciagle podwyższają, wiec macie całkowite prawo leczyć się tez na koszt państwa. Złości mnie to podejście ludzi do tematu invitro.
Mam nadzieje ze to się zmieni...
 
reklama
Zgadzam się, każda z Was płaci podatki w Polsce, które ciagle podwyższają, wiec macie całkowite prawo leczyć się tez na koszt państwa. Złości mnie to podejście ludzi do tematu invitro.
Mam nadzieje ze to się zmieni...
Jeszcze pół biedy jak kogoś stać na wydatki związane z in vitro. W Polsce jeszcze długo nie zmieni się pod tym względem. Obecna władza zrujnuje państwo, po takim armagedonie nie będzie kasy na refundację.
 
Do góry