reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzień dobry dziewczyny. W dużym skrócie. Jeśli chodzi o badania to przeszłam ich bardzo dużo - od Kiry, ana 1,2 i 3, antyplemnik, jakaś zgodność moja i meza (wieczorem moge napisac szczegoly), badania genetyczne itd. Najpierw korzystałam z kliniki we Wrocławiu - tam robili podstawowe badanie, których ktoś już tu dorzucił fotke. Potem trafiłam do lekarza na Śląsku - mądry gość. On zlecił więcej badań i zaczął tłumaczyć co i jak. Nawiasem mówiąc powiedział ze dziwi się że Wrocławia nie pozwałam za to co mi robili. Ale było minęło - ja nie z tych. Szkoda mi tylko ludzi którzy tracą tam pieniądze. Byłam na konsultacjach w Warszawie i w Łodzi u znanych mózgów. Łącznie z immunologiczna konsultacją doktora P. Powiem Wam, że większość mówiła to samo tylko każdy miał inny sposób by osiągnąć cel. Teraz jestem w Czechach. Zobaczymy.
Jeśli chodzi o leki - nasz encorton zastąpiłam niemieckim Calcord - ma mniej skutków ubocznych -koszt 100 tabl 30 euro. Wypisać je może każdy polski lekarz. Accofilu nie miałam potrzeby brać ale tez od razu powiedziałam dr P że nie wezmę tego (konsultowałam to z wujkiem onkologiem - który powiedział ze swojej żonie żeby mieć dziecko tego by nie dał). Biore intralipid ale też nie jestem tym zachwycona bo mam taki cholesterol- jak stara baba!! Jedyne co brałam ale tez po wielkich dyskusjach z lekarzami to Equoral. Już sama nie wiem co ma zadziałać. Poradzono mi jeszcze żebym zapisała się na pilates i zadbała o kręgosłup. Bo ponoć spięcia dolnego odcinka kręgosłupa przekładają się na mięśnie te kobiece. Ale same widzicie że to można już oszaleć od tego wszystkiego. Co do badania zarodków przed zamrożeniem. Bede to robic teraz bo warto zrobic wszystkie zarodki - cena ta sama a można obliczyć prawdopodobieństwo czy wszystkie sa wadliwe czy np czasem. Od 2 transferów stosuje embrioglue. Jeden nie udany. Teraz trzymajcie kciuki do przyszłego czwartku ❤️
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn po udanych transferach. Jaki macie progesteron i kiedy zmniejszacie luteine? Mój progesteron ciągle stoi w miejscu i nie rusza sam w górę a już 7 tc... Biorę 3x3 luteiny i prolutex x 1 i ciągle progesteron na poziomie 25...martwię się że coś jest nie tak
Mi nikt nigdy progesteronu nie badal. Tak ostatnio jak teraz.
Mam 6x100 i tyle.
 
Dzień dobry dziewczyny. W dużym skrócie. Jeśli chodzi o badania to przeszłam ich bardzo dużo - od Kiry, ana 1,2 i 3, antyplemnik, jakaś zgodność moja i meza (wieczorem moge napisac szczegoly), badania genetyczne itd. Najpierw korzystałam z kliniki we Wrocławiu - tam robili podstawowe badanie, których ktoś już tu dorzucił fotke. Potem trafiłam do lekarza na Śląsku - mądry gość. On zlecił więcej badań i zaczął tłumaczyć co i jak. Nawiasem mówiąc powiedział ze dziwi się że Wrocławia nie pozwałam za to co mi robili. Ale było minęło - ja nie z tych. Szkoda mi tylko ludzi którzy tracą tam pieniądze. Byłam na konsultacjach w Warszawie i w Łodzi u znanych mózgów. Łącznie z immunologiczna konsultacją doktora P. Powiem Wam, że większość mówiła to samo tylko każdy miał inny sposób by osiągnąć cel. Teraz jestem w Czechach. Zobaczymy.
Jeśli chodzi o leki - nasz encorton zastąpiłam niemieckim Calcord - ma mniej skutków ubocznych -koszt 100 tabl 30 euro. Wypisać je może każdy polski lekarz. Accofilu nie miałam potrzeby brać ale tez od razu powiedziałam dr P że nie wezmę tego (konsultowałam to z wujkiem onkologiem - który powiedział ze swojej żonie żeby mieć dziecko tego by nie dał). Biore intralipid ale też nie jestem tym zachwycona bo mam taki cholesterol- jak stara baba!! Jedyne co brałam ale tez po wielkich dyskusjach z lekarzami to Equoral. Już sama nie wiem co ma zadziałać. Poradzono mi jeszcze żebym zapisała się na pilates i zadbała o kręgosłup. Bo ponoć spięcia dolnego odcinka kręgosłupa przekładają się na mięśnie te kobiece. Ale same widzicie że to można już oszaleć od tego wszystkiego. Co do badania zarodków przed zamrożeniem. Bede to robic teraz bo warto zrobic wszystkie zarodki - cena ta sama a można obliczyć prawdopodobieństwo czy wszystkie sa wadliwe czy np czasem. Od 2 transferów stosuje embrioglue. Jeden nie udany. Teraz trzymajcie kciuki do przyszłego czwartku ❤️
Ja mam właśnie brać accofil po następnym transferze. Czy możesz mi coś więcej powiedzieć dlaczego byś tego nie wzięła?
 
Mi lekarz nie kazał badać progesteronu więc nie badam. Ale jak jest za niski to może zadzwoń do lekarza i zapytaj co robić. A co do zmniejszanie luteiny to też tylko po konsultacji, ja bym nie miała odwagi sama kombinować.
To tylko moje zdanie oczywiście :)
Ja sama nie chce kombinować, po prostu martwi mnie że progesteron stoi w miejscu a nie zaczął produkować się sam. W poprzedniej ciąży miałam progesteron 4 razy wyższy niż teraz i już lekarz zmniejszał dawki leków. Lekarza mam dziś a rano odczytałam wynik stąd pytanie
 
Mi nikt nigdy progesteronu nie badal. Tak ostatnio jak teraz.
Mam 6x100 i tyle.
Ja nawet nie wiem jaki mam...ostatni raz badali mi orzy stymulacji a pozniej juz nie. Po transwerze biore crinone 2×1 ,transwer udany,jestem juz po 2 usg ,czekam na serduszko i dalej go nikt nie bada a leki musze kontynuowac razem z neoparin. Ciekawe czy ktos wgl zbada mi jeszcze ten progesteron:) skond wiedza jaka dawke mi ustalic leku i ze nie trzeba ani zwiekszac ani zmniejszac i ciekawe kiedy narescie odstawie...brzuch mi deba staje jak juz widzi zastrzyk...wyplywajacy crinone tez nic przyjemnego. Ale jak to pomaga mojemu maluszkowi to mogą jeszcze dolozyc;);)
 
Ja nawet nie wiem jaki mam...ostatni raz badali mi orzy stymulacji a pozniej juz nie. Po transwerze biore crinone 2×1 ,transwer udany,jestem juz po 2 usg ,czekam na serduszko i dalej go nikt nie bada a leki musze kontynuowac razem z neoparin. Ciekawe czy ktos wgl zbada mi jeszcze ten progesteron:) skond wiedza jaka dawke mi ustalic leku i ze nie trzeba ani zwiekszac ani zmniejszac i ciekawe kiedy narescie odstawie...brzuch mi deba staje jak juz widzi zastrzyk...wyplywajacy crinone tez nic przyjemnego. Ale jak to pomaga mojemu maluszkowi to mogą jeszcze dolozyc;);)
Poprawka...jestem juz po 1 usg i czekam na 2
 
Ja nawet nie wiem jaki mam...ostatni raz badali mi orzy stymulacji a pozniej juz nie. Po transwerze biore crinone 2×1 ,transwer udany,jestem juz po 2 usg ,czekam na serduszko i dalej go nikt nie bada a leki musze kontynuowac razem z neoparin. Ciekawe czy ktos wgl zbada mi jeszcze ten progesteron:) skond wiedza jaka dawke mi ustalic leku i ze nie trzeba ani zwiekszac ani zmniejszac i ciekawe kiedy narescie odstawie...brzuch mi deba staje jak juz widzi zastrzyk...wyplywajacy crinone tez nic przyjemnego. Ale jak to pomaga mojemu maluszkowi to mogą jeszcze dolozyc;);)

Mi nikt nigdy nie badal, co klinika to inne zasady. Ja mojej ufam, bo poki co udowadniaja, ze wiedza co robia.
 
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

❤
❤
❤
Trzymamy kciuki za wgryzanie się Kropków w nowe 9 miesięczne domki Mamuś
❤
❤
❤

Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :* Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!

Shake it up baby, twist and shout
Będzie sie działo


Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz

"Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację ""Arkusze Google""?"
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz
Dzisiaj jest dzień, aby być szczęśliwym! Wczoraj: już przeminęło. Jutro: dopiero nadejdzie

2019-10-07 sylwia113 beta!!!!!!!
2019-10-08 goffa13 wizyta serduszkowa ❤❤❤
2019-10-11 Netiaskitchen beta!!!!!!!
2019-10-11 Witamitawegaminka wizyta serduszkowa ❤❤❤
2019-11-17 Babeczki termin porodu
2019-11-26 Mitotaj termin porodu
2019-11-28 Vinszka termin porodu
2019-12-01 pini88 termin porodu
2019-12-03 Pala termin porodu
2019-12-20 Skarbulenka termin porodu
2020-02-05 Konstancja27 termin porodu
2020-02-19 AleAle27 termin porodu
2020-03-22 anulka36 termin porodu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czy któraś wie czy serki hohland te puszyste i topione maja w sobie laktoze?

To jest normalny nabiał, więc jeśli nie ma na opakowaniu napisu 'bez laktozy' to zawiera laktoze. Sprawdzaj też wędliny, bo do wielu z nich dodawane jest bmk lub laktoza

Ja sama nie chce kombinować, po prostu martwi mnie że progesteron stoi w miejscu a nie zaczął produkować się sam. W poprzedniej ciąży miałam progesteron 4 razy wyższy niż teraz i już lekarz zmniejszał dawki leków. Lekarza mam dziś a rano odczytałam wynik stąd pytanie

Organizm sam zaczyna produkować progesteron po 12 tyg kiedy łożysko przejmuje funkcje ciałka żółtego
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn po udanych transferach. Jaki macie progesteron i kiedy zmniejszacie luteine? Mój progesteron ciągle stoi w miejscu i nie rusza sam w górę a już 7 tc... Biorę 3x3 luteiny i prolutex x 1 i ciągle progesteron na poziomie 25...martwię się że coś jest nie tak
Ja po pozytywnej becie nie miałam badanego presteronu. Luteine brałam 2*1 a od 10-12 tygodnia 1×1 i koniec bo łożysko sama pracowało
 
Do góry