reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Nadzieja reguły brak u mnie leki przy pierwszych były praktycznie te same ale powiem Ci co u mnie się zmieniło i co może miało wpływ na sukces.
Pierwsza stymulacja(DP)-3 komórki -1 zarodek po PGS-poległ
Druga stymulacja(KP) 6 komórek -1 zarodek świezak -poległ
Mój lekarz za wiele nie powie,za wiele nie poradzi więc samemu trzeba cisnąc.
Po drugim nieudanym transferze zrobiłam krzywą cukrową(oczywiście znajoma doradziła) i jestem pewna ,że od metforminy w kolejnym miesiącu byłam w ciąży!Pierwsza ciąża i to naturalna.Niestety nie utrzymała się.
Mam ponoć niskie AMH 1,2-1,99 ale jak widać z tym nie ma reguły bo trzecia stymulacja okazała się trafna.Wiadomo zarodki nie zbadane ale 4 zamrożone mimo ,że średniej jakości blastki są dla nas ogromnym sukcesem.
Zaczęłam później brać DHEA Eljot 1 tabletka chyba 25 mg (oczywiscie lekarz tez nie zalecał ale powiedzialam ze wezme .Brałam z 2,3 msc pozniej odpuscilam i miesiąć przed stymulacją zaczęłam brać i odstawiłam tydzień przed punckją.
Trzecia stymulacja(DP) -Zaczęłam od owulastanu od 1dc (ponoc trzeba od 2 ;)15 dc dołozyłam gonapeptyl.
Miałam bardzo często usg.20 dc lekarz stwierdził,że widzi 5 antralnych komórek i twierdząć aby się nie "rozjechały" 21 dc wzięłam Elonva zatrzyk(czyli skrócił mi cały cykl) a od 22dc. Menopur największa dawka 300 jednostek .okres nie pamietam kiedy ale chyba kilka dni pozniej miałam jakieś plamienia przez dwa dni ale u mnie ogólnie bida z nędzą z okresem..Oczywiście gonapetyl cały czas brałam.Czyli ten 21 dc to byl 1 dniem nowego cyklu.Wizyty co dwa dni.I tu się zaczęło-od pięknych 4 na lewym i 1 na prawym finalnie wszystko się odwrócilo-na lewym przestały rosnąć a na prawym się pojawiły.Na początku wszystkie szły równo dlatego też wcześniej skrócił cykl niestety jajka żyły swoim życiem i padały co wizytę.Już miałam dość 2 dni przed punkcją.Pierwotnie zapowiadało się 12 do pobrania a lekarz powiedział ,że bedzie 4 czy 6.Odpuściłam.Estradiol 1555. w dzien punkcji pobrano 10,zapłodniło się 7,finalnie 5 zarodków-jedna świeża 4 dobowa morula we mnie.Totalne zawirowania i finalne ogromne zaskoczenie.
Leki do transferu świeżaka.
Lanzetto 2x2
duphaston 3x1
prolutex 1x1
Clexane 1x1
Enkorton 1x1
Acard 1x1
Acocofil co trzy dni
Progesterone besins 3x2
spamspoline jak wezme ,max 3 na dobe
Intralipyd (pierwszy tydzień przed transferem a drugi dwa tygodnie poźniej)Choć miałam mieć według zaleceń Paśnika na pocżatku cyklu,w dzięń transferu i jak sie uda 2 czy 3 pozniej .Jako,że było zamieszanie ze stymulacją zrobiłam to później-ponoć intralipid utrzymuje się 2 tygodnie w organizmie wiec tego się trzymałam
Jestem na glucophage 500 (3 tabletki=1500 na dobe).
Jutro dopiero druga weryfikacja ale co mi pomogło ?
Myślę,że intralipyd i polepszenie jakości komórek metforminą,dhea aaa jeszcze koenzym q10 200 miesiac przed stymulacja.Wiadomo cała masa witaminek na przemian branych.
Wczesniej do 2 transferow byłam po szczepieniach na allo mlr i mimo ze było 40% nie pomogło. accofil tez wczesniej mialam wiec tak naprawde ten intralipyd jest teraz nowoscią.Mam nadzieje,że choć trochę mój przypadek i informację pomogą w dalszych działaniach.Jak to u Was wygląda?
@tina35 Kochana!! Dziękuję za taką dawkę informacji A tą metforminę od kiedy i w jakich dawkach brałaś ( to ten glucophage jest??) ? I jakie miałaś wyniki krzywej i insuliny? Cieszę się bardzo, że Wam się udało i jesteś w ciąży. Też bardzo bym chciała i nie wiem już co mam robić o gdzie szukać dalszych rozwiązań.
 
Moj nawet o relanium nie mowil, ja mu zasugerowalam po radach dziewczyn i powiedzial ze ok. Jak jest dobrze to nic nie potrzeba[emoji3]
Tylko sie cieszyc[emoji3]
Wlasnie zrobilam sobie znowu sikanca a tak dla spokoju, niby człowiek powinien sie radować a ciagle jednak jakis tam stres w nim siedzi, jeszcze jak czytam ze komuś beta spada to tylko bardziej sie martwię
 
@Dgd Kochana, wielkie dzięki za taką dawkę informacji A od kiedy i w jakich dawkach brałaś metforminę ( to glucophage tak? ) i jakie miałaś wyniki krzywej i insuliny?
Tak glucopgae od sierpnia 2018 1500 wiadomo ze najpierw zaczynasz od jednje tabletki,pozniej dwie itd lekarka chciala abym brała dawke 2000 ale czułam sie tragicznie (1 tabletka w obiad a dwie w kolację)i na początku miałam siofor ale zle sie tez czulam wiec zmiana na glucophae.
krzywa pozniej.
Nie mam pojecia o interpretacji ale @Dgd jest mistrzynią :)
Wskaźnik Homa spadł mi z 2,7 na 1,2.
Jak nie robiłaś tego badania to koniecznie zrób.
Znajdzie się i rozwiązanie na Ciebie.
A jaki u Was powód inv ?Na jakim jesteście teraz etapie?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2019-03-07 o 15.15.14.png
    Zrzut ekranu 2019-03-07 o 15.15.14.png
    15,1 KB · Wyświetleń: 48
Ostatnia edycja:
Wlasnie zrobilam sobie znowu sikanca a tak dla spokoju, niby człowiek powinien sie radować a ciagle jednak jakis tam stres w nim siedzi, jeszcze jak czytam ze komuś beta spada to tylko bardziej sie martwię

Po tylu przejsciach ciezko popasc w nieskazitelna euforie wiec to zrozumiale[emoji5]
Ale zrobilas co moglas - teraz natura dziala i biologia, oby jej nie przeszkadzac [emoji846][emoji846][emoji846][emoji1307][emoji1307][emoji1307] a ona wie co robi
 
Tak glucopgae od sierpnia 2018 1500 wiadomo ze najpierw zaczynasz od jednje tabletki,pozniej dwie itd lekarka chciala abym brała dawke 2000 ale czułam sie tragicznie (1 tabletka w obiad a dwie w kolację)i na początku miałam siofor ale zle sie tez czulam wiec zmiana na glucophae.
krzywa pozniej.
Nie mam pojecia o interpretacji ale @Dgd jest mistrzynią :)
Wskaźnik Homa spadł mi z 2,7 na 1,2.
Jak nie robiłaś tego badania to koniecznie zrób.

A jak dokladnie nazywa sie to badanie??
 
reklama
Do góry