reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja do was po rade. Wczoraj byl 13 dpt zrobilam 3 weryfikacje bety wyszla 407,50 czyli przyrost o ponad 100% a wieczorem zaczelam krwawic, a moze tylko plamic, ale jest tego dosyc sporo czerwona krwia. Co o tym myslicie.

Plemienia w ciąży w pierwszym trymestrze zdarzają się bardzo często. Ja zaczęłam krwawic w 9 tc z powodu opróżniania krwiaka. Powinnaś zbadać bete raz jeszcze i progesteron ( zbyt niski może powodować plemienia, więc jeśli jest obniżony dadzą Ci luteine na podtrzymanie ). Ja na Twoim miejscu zglosilabym się jak najszybciej do lekarza prowadzacego. 13 dpt to około 4 tc więc na Usg za wcześnie. Pierwsze Usg robi się około 6 tc żeby sprawdzić czy jest pęcherzyk ciążowy.

Dla uspokojenia powiem Ci , że jak zaczęłam plamic w nocy od razu wsiadlam w samochód i pojechałam do szpitala a tam dostałam krwotoku. Krew była czerwona i lala mi się po nogach a mimo to z dzidzia było wszystko wporzadku. Dlatego zadzwoń do swojego lekarza.
 
reklama
Dziękuję za informację. Ja mam poczucie, że u mnie cukrzyca jest słabo zdiagnozowana i trochę drążę temat sama. Moje objawy kliniczne nie pasują ani do cukrzycy typu 1 ani 2. Raczej mi to wygląda na typ LADA. Jestem na insulinie a i tak mam duże skoki glukozy. Słabo to mi się wyrównuje. Nic mi diabetolog nie mówił o badaniu HBA 1c, a myślę, że powinnam to skontrolować. Dobrze sobie porównać zalecenia:)

Ja miałam mieszaną metforminę (długo i krótko działającą) w sumie 1250. Ty masz krótko działającą w sporej dawce. Ale do transferu niedaleko, więc czasu też mało. Widocznie poprzednio to nie był "ten" zarodeczek. Wierzę, że teraz zaskoczy. Zrobiłaś już wszystko, więc musi się udać:) A przypomnij jeszcze jak u Ciebie TSH i prolaktyna?
Dziękuję, kochana, za dobre słowa i za info. Ja nawet nie wiedziałam, że mam krótko działającą. ..
Tarczycę mam ok, na poziomie 2 uU/ml, FT 3 - 2,88, FT4 0,90, wszystko w normach, doktor zrobił USG, wszystko dobrze. Zlecił jeszcze zrobienie przeciwciał przeciwtarczycowych tak dla sprawdzenia.
Prolaktynę badałam 1,5 roku temu, była ok, myślisz, żeby jeszcze sprawdzic?
Też myślę, że trzeba trafić na ten właściwy zarodek i właściwy moment. Ale robię wszystko, żeby potem sobie nie zarzucić, że czegoś nie sprawdziłam. A ty jak sie czujesz, mamuska? :)
 
My już po wizycie , prawie wszytsko zgodnie z planem , transfer 13 luty , ale żeby nie było kolorowo , dowiedziałam się że mam nadżerkę.... Nawet za bardzo nie wiem jak mam się do tego odnieść o stąd moje pytanie , czy to bardzo źle wpływa na transfer ? Mam się czego obawiać ??
Ja tez mam i moj lekarz prowadzący nic sie nie zająknął na ten temat, mimo ze od lipca oglądał mni juz naście razy.
Wcześniej jak chodziłam na coroczny przegląd to 3 ginow mi mówiło,ze jesli po pierwszym porodzie nie zniknie to dopiero wtedy cos dzialac, byle nie przed ciążą. Moze nie jest jakas kosmiczna i zbytnio nie przeszkadza,choc pamiętam,ze chyba @Szczescie1986 miala rekomendacje do usunięcia przed ciążą.
 
A jeszcze jedno, jak estradiol będzie zbyt duży to też mogą mnie nie puścić, prawda? Czy na takich tabletkach może aż na tyle nie wyskoczy, co myślicie?

Przy takim endo duzy nie bedzie, to o czym piszesz to raczej w sytuacji kiedy po punkcji jest wysoki estradiol i zagrozenie hiperstymulacja. Wtedy odwoluje sie transfer. Jesli urosnie chociaz do 8-9 ( oby[emoji120][emoji120][emoji120]) to i tak po dodaniu progesteronu jest wzrost znowu zwolnii. Moim zdanie nie masz za duzo do stracenia, ratowalabym to co jeszcze do uratowania jest. Moge ci tylko radzic, decyzja nalezy do ciebie. U mnie zawsze na odwrot bylo, endo roslo jak opetane i bralam polowe z tego co mi lekarz[emoji6][emoji6][emoji6] kazał.
 
Przy takim endo duzy nie bedzie, to o czym piszesz to raczej w sytuacji kiedy po punkcji jest wysoki estradiol i zagrozenie hiperstymulacja. Wtedy odwoluje sie transfer. Jesli urosnie chociaz do 8-9 ( oby[emoji120][emoji120][emoji120]) to i tak po dodaniu progesteronu jest wzrost znowu zwolnii. Moim zdanie nie masz za duzo do stracenia, ratowalabym to co jeszcze do uratowania jest. Moge ci tylko radzic, decyzja nalezy do ciebie. U mnie zawsze na odwrot bylo, endo roslo jak opetane i bralam polowe z tego co mi lekarz[emoji6][emoji6][emoji6] kazał.
Biorę!!!!! Zaraz zbilaza się godzina o które biorę, to wezmę dwie.....a co mi tam, ja teraz jestem w stanie wszystko w siebie włożyć i połknąć jak to tylko może trochę pomóc. Dziękuję :)
 
Przy takim endo duzy nie bedzie, to o czym piszesz to raczej w sytuacji kiedy po punkcji jest wysoki estradiol i zagrozenie hiperstymulacja. Wtedy odwoluje sie transfer. Jesli urosnie chociaz do 8-9 ( oby[emoji120][emoji120][emoji120]) to i tak po dodaniu progesteronu jest wzrost znowu zwolnii. Moim zdanie nie masz za duzo do stracenia, ratowalabym to co jeszcze do uratowania jest. Moge ci tylko radzic, decyzja nalezy do ciebie. U mnie zawsze na odwrot bylo, endo roslo jak opetane i bralam polowe z tego co mi lekarz[emoji6][emoji6][emoji6] kazał.
U mnie też okres był teraz dziwny, jakiś taki krótki bardzo....
 
Kobietki czy jest tu któraś taka niecierpliwa jak ja i testowala wcześniej niż lekarz kazał? W którym dpt testowalyscie i co Wam pokazało? :-*
 
reklama
Dziewczyny a trapi mnie jedna myśl punkcja w środę , 5 doba w niedziele a ja mam zaplanowany transfer na poniedziałek a to będzie już 6 doba ! Invicta nie pracuje w niedziele , jak to wtedy jest przecież zarodki mogą nie przeżyć 5 do 6 doby. Troche sie tym martwię .Mialyscie taki przypadek ?
Jak nie przezyją w labo, to w Tobie tez raczej nie. Jeśli będą szybko dojrzewały, to pewnie przeniosą Ci transfer na sobotę. Jeśli będą w normie, to taka blastka wychodząca z otoczki, co powinno się zacząć dziać w 6 dniu, ma większe szanse.
Kobietki czy jest tu któraś taka niecierpliwa jak ja i testowala wcześniej niż lekarz kazał? W którym dpt testowalyscie i co Wam pokazało? :-*
W 8 dpt 3-dniowca miałam betę 37. W 9 dpt dwóch blastek - 197. Za pierwszym razem czekałam jak mi N.ovum kazało.do 14 dpt (3dniowiec) i było też ok 200.
 
Do góry