reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

A dlaczego przez brzuch? Lekarz mówił że to usg dopochwowe może zaszkodzić rozwojowi zarodkom? Mi ostatnio usg zrobił w 8dpt beta wtedy była 60 i mały pęcherzyk było widać, ale nie wiem czy za wcześnie robione usg dopochwowe nie szkodzi. Jak myślisz? 8tc - pięknie :) A jak się czujesz?
Nie chciałam dowcipnie, żeby macicy nie wqrwiać dodatkowo ;P
Cześć dziewczyny:wink:

Już tu kiedyś udzielałam się, ale podczytuje Was regularnie8-) Po CB przygotowuje się do kolejnego podejścia, ale w międzyczasie badam to, co wcześniej nie było badane. Dziś zrobiłam krzywa i takie mam wyniki. Prosze Was pomóżcie mi je zinterpretować, bo kompletnie się na tym nie znam. Czy spadek glukozy po 2 godz nie jest za mały? A wzrost insuliny o czym może świadczyć? Bede bardzo wdzięczna za każda informacje:)Zobacz załącznik 938719
po godzinie wszystko wygląda cacy, bo insuliny ci nie wywaliło jakoś bardzo i glukoza też miodzio. Tylko po drugiej godzinie te wyniki ciulowe :/ Powinny spaść dużo bardziej
Dziewczyny które stosowalyscie accofil. Czy Was też tak w krzyżu nawalalo ? Już nie wiem co ze sobą zrobić i jak się usadzić
Kochana Ty po transferze jesteś?? Bo skoro ierwsza dawke accofilu miałaś wczoraj to dzisiaj już na pewno nie od niego się źle czujesz. Ale dobra wiadomość jest taka, że mnie plecy tak strasznie napieprzały, że mefacit i spasmolina po 3x1 nie dawały rady. Jakby nie to to bym pewnie wyła z bólu, ale to akurat u mnie oznaka porządnie zagnieżdżającej się ciąży ;) zresztą nie tylko u mnie :)
A czy któraś dobra dusza ogarnia Kiry? Bo ja z tego to już kompletnie nic nie kumam:cool:
Mieliśmy zlecone jeszcze HLA-C dla mojego faceta, a z tego co się orientuje interpretuje się je razem, ale chciałabym wiedziec jak się sprawy maja jeśli o mnie chodziZobacz załącznik 938772
Chyba @Laurka2019 kiedyś psała, że ten 2DS5 jest najbardziej odpowiedzialny za zagnieżdżanie. ALE u Ciebie inne aktywujące są obecne więc nie myślę, żeby to był problem jakiś większy. Zobaczysz co wujcio na to.
No ja właśnie biorę 150 lutinusu czyli 1,5 tabletki dopochwowo plus rano prolutex w zastrzyku. Wcześniej brałam trzy lutinusy, 6 tabletek luteiny podjezykowo i zastrzyk i nie miałam problemów z bólem odbytu. Powiem tak mogę to wszystko znosić aby z dzidzia było wszystko w porządku ❤❤❤❤
Tylko, e teraz progesteron Ci ciąża produkuje i jego poziom prawdopodobnie jest dużo wyższy niż wtedy kiedy go suplementowałaś. Powodzenia na usg!!
Dziewczęta czy można brać urfuragine w ciąży? Zaczyna coś mnie piec, kużwa jeszcze jakiegoś zapalenia mi brakuje :(
Zrób badanie ogólne moczu + posiew, do tego zrób wymaz z pochwy bakteriologiczno-mykologiczny. Dopiero wtedy zacznij zażywać te żurawity i inne. Możesz kupić probiotyk dopochwowy i podmywać sie rumiankiem dopóki nie będziesz mieć wyników.
 
reklama
Wyniki masz na pewno do skonsultowania z lekarzem. Nie jest to wynik tragiczny, ale jednak wyrzuty insuliny masz spore. No i glukoza na czczo też mogłaby być niższa. Dobrze byłoby podrążyć temat przed kolejną procedurą.


Ja się bardzo źle czułam po accofilu. Miałam wrażenie, że mam grypę. Morfologia mi się dość mocno rozjechała po tym i doc. Paśnik zmienił mi Accofil na inny lek przy następnej procedurze (do której już nie doszło). Bardziej bolały mnie mięśnie niż kręgosłup. Zobacz jak się będziesz czuła jutro i jak nie przejdzie, to może jakiś dobry fizjoterapeuta będzie potrzebny.


Dopiero to przechodziłam sama. Nie da się nie stresować niestety. Ale powiem Ci z perspektywy czasu, że najczęściej strach ma wielkie oczy. Będzie wszystko dobrze. Objawami to się nie zamartwiaj, ja miałam to samo (Ty masz chociaż mdłości) i wszystko jest ok. Trzymam kciuki!


Teraz będzie kluczowy pomiar. Oby beta szybowała! Jak beta Ci się potwierdzi, to powtórz TSH i zrób ft3 i ft4, bo w ciąży może się rozjechać. Ja przed ciążą miałam TSH 1,5 a w 6 tyg. 5 i musiałam odwiedzić endokrynologa. Niskie TSH jest ważne, żeby dzidzia się dobrze rozwijała. Powodzenia!
Tak zrobię, dzięki za radę. :-) :)Na chwilę obecną mam zwiększone dawki luteiny i estrofemu. Działamy z podwyższeniem progesteronu
 
Nie chciałam dowcipnie, żeby macicy nie wqrwiać dodatkowo ;P

po godzinie wszystko wygląda cacy, bo insuliny ci nie wywaliło jakoś bardzo i glukoza też miodzio. Tylko po drugiej godzinie te wyniki ciulowe :/ Powinny spaść dużo bardziej

Kochana Ty po transferze jesteś?? Bo skoro ierwsza dawke accofilu miałaś wczoraj to dzisiaj już na pewno nie od niego się źle czujesz. Ale dobra wiadomość jest taka, że mnie plecy tak strasznie napieprzały, że mefacit i spasmolina po 3x1 nie dawały rady. Jakby nie to to bym pewnie wyła z bólu, ale to akurat u mnie oznaka porządnie zagnieżdżającej się ciąży ;) zresztą nie tylko u mnie :)

Chyba @Laurka2019 kiedyś psała, że ten 2DS5 jest najbardziej odpowiedzialny za zagnieżdżanie. ALE u Ciebie inne aktywujące są obecne więc nie myślę, żeby to był problem jakiś większy. Zobaczysz co wujcio na to.

Tylko, e teraz progesteron Ci ciąża produkuje i jego poziom prawdopodobnie jest dużo wyższy niż wtedy kiedy go suplementowałaś. Powodzenia na usg!!

Zrób badanie ogólne moczu + posiew, do tego zrób wymaz z pochwy bakteriologiczno-mykologiczny. Dopiero wtedy zacznij zażywać te żurawity i inne. Możesz kupić probiotyk dopochwowy i podmywać sie rumiankiem dopóki nie będziesz mieć wyników.
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz:)
Nie zostaje mi nic innego tylko czekac na wizytę i u diabetologa i u wujka:)
Dziś siedząc na tej krzywej jakiś dosłownie zlot matek z niemowlakami był w moim labie:cool2: I tak sobie myślałam, ze to wszystko po to, żeby samej w końcu z wózkiem biegać:)
 
Nie chciałam dowcipnie, żeby macicy nie wqrwiać dodatkowo ;P

po godzinie wszystko wygląda cacy, bo insuliny ci nie wywaliło jakoś bardzo i glukoza też miodzio. Tylko po drugiej godzinie te wyniki ciulowe :/ Powinny spaść dużo bardziej

Kochana Ty po transferze jesteś?? Bo skoro ierwsza dawke accofilu miałaś wczoraj to dzisiaj już na pewno nie od niego się źle czujesz. Ale dobra wiadomość jest taka, że mnie plecy tak strasznie napieprzały, że mefacit i spasmolina po 3x1 nie dawały rady. Jakby nie to to bym pewnie wyła z bólu, ale to akurat u mnie oznaka porządnie zagnieżdżającej się ciąży ;) zresztą nie tylko u mnie :)

Chyba @Laurka2019 kiedyś psała, że ten 2DS5 jest najbardziej odpowiedzialny za zagnieżdżanie. ALE u Ciebie inne aktywujące są obecne więc nie myślę, żeby to był problem jakiś większy. Zobaczysz co wujcio na to.

Tylko, e teraz progesteron Ci ciąża produkuje i jego poziom prawdopodobnie jest dużo wyższy niż wtedy kiedy go suplementowałaś. Powodzenia na usg!!

Zrób badanie ogólne moczu + posiew, do tego zrób wymaz z pochwy bakteriologiczno-mykologiczny. Dopiero wtedy zacznij zażywać te żurawity i inne. Możesz kupić probiotyk dopochwowy i podmywać sie rumiankiem dopóki nie będziesz mieć wyników.
Asiu dziś jestem 3dpt. Nawet nie wiesz ile bym dała żeby sprawdziło się to co piszesz :*
 
Identyczny mam wynik. A kiedy masz wizyte u Pasnika??


Ja mam dopiero 6 marca. Czekam jeszcze tylko na wynik z trombifilii i bede próbowała zalapac jakiś wcześniejszy termin:) Ty kiedy masz?
A Twój partner robił badanie HLA-C? Bo to podobno ważna jest korelacja między tymi wynikami.
 
Cześć dzdziewzyny, ja dziś w nerwach, bo plamię. Przypuszczam, że to mój polip doszedł do głosu, ale strasznie się boję. 2 dni temu bejbi fikało na usg. Bolec mnie nic za bardzo nie boli, ale nerwa mam. @Sol, możesz mnie wspomóc dobrym słowem? Jak wyglądały u Ciebie plamienia z polipa? U mnie na razie różowa i brązowa wydzielina, ale boję się, że się rozkręci, jak orzed świętami... (choć wtedy miałam podrażnione po cytologii, teraz nikt mnie nie tam nie tykał).
 
Cześć dzdziewzyny, ja dziś w nerwach, bo plamię. Przypuszczam, że to mój polip doszedł do głosu, ale strasznie się boję. 2 dni temu bejbi fikało na usg. Bolec mnie nic za bardzo nie boli, ale nerwa mam. @Sol, możesz mnie wspomóc dobrym słowem? Jak wyglądały u Ciebie plamienia z polipa? U mnie na razie różowa i brązowa wydzielina, ale boję się, że się rozkręci, jak orzed świętami... (choć wtedy miałam podrażnione po cytologii, teraz nikt mnie nie tam nie tykał).
Kochana przypomnij który to tc u Ciebie? Wierzę że wszystko jest dobrze:*, zadzwoń do położnych z Twojej kliniki niech doradza coś, a jak będa uważać że dzieje się coś się pokojacego z lekarzem prowadzącym Cię skontaktuja :* dawaj znac jak się czujesz :*
 
Kochana przypomnij który to tc u Ciebie? Wierzę że wszystko jest dobrze:*, zadzwoń do położnych z Twojej kliniki niech doradza coś, a jak będa uważać że dzieje się coś się pokojacego z lekarzem prowadzącym Cię skontaktuja :* dawaj znac jak się czujesz :*
17 tc (16+6). Z kliniką od 2 miesięcy nie mam kontaktu, poza tym co oni mi mogą powiedzieć. Mam polipa, który może plamić, a poza tym to nieduże plamienie, tylko wyobraźnia pracuje. Połozyłam się w łóżku, wzięłam profilaktycznie no-spę i leżę. A jak u Ciebie?
 
reklama
Ja mam dopiero 6 marca. Czekam jeszcze tylko na wynik z trombifilii i bede próbowała zalapac jakiś wcześniejszy termin:) Ty kiedy masz?
A Twój partner robił badanie HLA-C? Bo to podobno ważna jest korelacja między tymi wynikami.
Ja juz jestem po wizycie. A masz jakie ma badania z tego HLA-C
 
Do góry