reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny czy któras z Was miala podobna sytuacje? Lekarz kazał mi brać duphaston dwie tabletki dziennie przez 10dni od 16do 25dc Dziś mija 11dzien od wzięcia ostatniej tabletki a okresu zero, nawet małego plamienia. Ile to może jeszze trwać?
Ja bym skontrolowała u lekarza - zwykle 3-6 dni i powinna pojawić się miesiączka, czy to rozregulowanie hormonalne, czy torbiel np?
 
reklama
Dziewczyny mam trochę przemyśleń po świętach, trochę emocji, trochę żalu itp. Chodzi o to co stało się moimi zarodkami, liczyłam się z tym, że nie będzie wszystkich, że zostanie 2-3, ale ładne, a tu taka niespodzianka 1 i to nie brardzo. Powiedzcie mi proszę co myślicie o tym, bo nie wiem czy ja w emocjach podchodzę do tego mega nieobiektywnie. W ciążę, którą poroniłam, zaszłam bez problemu, tzn. zwyczajnie mówiąc wpadliśmy, później badania itd. od tego czasu nie próbowaliśmy naturalnie ze względu na translokacje (mój partner absolutnie nie chciał ryzykować), i tak szczerze liczyłam na to, że z in vitro pójdzie na tej podstawie dość szybko, tzn dwie max trzy stymulacje i będzie co badać, a tutaj z 17 komórek niby tylko 6 do zapłodnienia- kwestia mojej wady czy doboru stymulacji? Później podczas hodowli został jeden zarodek, czy to takie normalne, że pomimo tego że naturalnie mam się udaje, to w in vitro nie? Czy tutaj Gyncentrum nie zrobiło jakieś błędu? Nie mówię celowego, ale jakiegoś zaniedbania? Wiem, że wszystko może się zdarzyć i ta wpadka to mogło się nam tak po prostu przytrafić i ja może nie mam dobrych komórek, ale mam też pewne wątpliwości co do laboratorium Gyncentrum przez to że wszystkie 5 padły w jednym czasie, ale na roznyn stadium rozwoju.

Mi się tam bardzo nie spodobał pokój do punkcji, a Wy jakie macie odczucia? To, że sala jest trzyosobowa, to jeszcze spoko, ale że tam mieli tłok, tzn w tej koszuli siedziałam na krześle czekając na swoją kolej to dla mnie słabo. Teraz jak już jestem po hodowli u nich to daje sobie przyzwolenie na wylanie moich żali do nich,
 
Dziewczyny czy któras z Was miala podobna sytuacje? Lekarz kazał mi brać duphaston dwie tabletki dziennie przez 10dni od 16do 25dc Dziś mija 11dzien od wzięcia ostatniej tabletki a okresu zero, nawet małego plamienia. Ile to może jeszze trwać?

U mnie raz trwało to 16 dni, oczywiście okres dostałam w dniu w którym byłam umówiona do lekarza na kontrolę
 
Kobitki powiedzcie mi czy heparyna a Clexane to jest to samo?
Clexane to heparyna drobnoczasteczkowa. To "odmiana" tego leku (enoksaparyna). Jest jeszcze kilka innych lekow, wszystkie są heparynami tylko pod.nieco inna postacia (np fraxiparine, fragmin, neoparin - ten jest akurat tanszym polskim odpowiednikiem clexanu).
 
reklama
Do góry