reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Zapomnij tutaj w uk o takich badaniach, tu zupelne podstawy. :(
Lipa z tymi badaniami. Gdyby nie moja ginekolog to nic o moich cukrach bym nie wiedziała. Na czczo mam dobre cukry, w tamtym tygodniu z krwi żylnej 78. Jednak ze względu na mój wiek zaznaczyła to badanie i bingo. Może u Ciebie jednak będą coś robić? dziwne że tak puszczają całą ciążę bez badań.
 
Cześć Dziewczyny jestem tu nowa, poczytuje Was już od dłuższego czasu. Jestem po in vitro, transfer miałam 31 października. Powiedzcie mi proszę po jakim czasie badana Wam betę bo ja miałam badana już dwa dni po tj. 2.listopada,(3,6) potem 6 dpt 7.9 następnie 9 dpt 21.5, no i os początku wskazuję że ciąża jest, jednak Pani dr powiedziała że bardzo słabo to przyrasta. I oczywiście moja radość spadła, nawet dobrze nie zdążyłam się ucieszyć. No bo jestem w tej ciąży ale co będzie dalej, dziś termin miesiączki 11dpt zrobiłam sobie test i są dwie kreseczki. Betę mam zrobić dopiero w środę. Jestem już totalnie skolowana. Staram się pocieszać że większość dziewczyn robi betę ok. 12-14 dnia bo niby wtedy zaczyna naprawdę rosnąć. Ale już sama nie wiem. Co myślicie

Słabo przyrasta , może się rozchula i tego Ci życzę.
 
Dziewczyny, szybkie pytanko mam. Nastawiam się na karmienie piersią, ale butle jakąś muszę mieć. No i pytanie-jaką? Myślałam o avent, ale to tyle rodzajów jest, różne smoczki itd. ze kompletnie nie wiem, która wybrać??! Doradzcie coś, proszę :happy2:

My takie mielismy, sprawdzaly sie dobrze no mala fajnie z nich pila i z piersi w 6 tygodniu bez problemu sie na nie przestawila, bo neistety ja nie mialam pokarmu wystarczajaco. Podobno smoczek jest wyprofilowany na wzor sutka. U nas sie sprawdzily, jedyne co to jest w tej butelce duzo elementow wiec troche mycia.
Link do: MAM baby, AntiColic BPA Free, butelka antykolkowa - cena, opinie recenzje
 
Lipa z tymi badaniami. Gdyby nie moja ginekolog to nic o moich cukrach bym nie wiedziała. Na czczo mam dobre cukry, w tamtym tygodniu z krwi żylnej 78. Jednak ze względu na mój wiek zaznaczyła to badanie i bingo. Może u Ciebie jednak będą coś robić? dziwne że tak puszczają całą ciążę bez badań.

Sprobuje wydebic jakies badania, z automatu to tylko podstawy roboa, a w poerwszej ciazy nie mialam zadnych problemow wiec nikt niczego dodatkowo nie sprawdzal, moze jak zglosze to cos zrobia.
 
Tutaj w uk nie wiem czy istnieje cos takiego jak krzywa ;) raz mi tu cukier badali tym aparatem dla culrzykow ze z palca probke brali wiec taka podatawa raczej. Moze wyolbrzymie poloznej moje symptomy to cos sprawdza bo inaczej to pewnie zbagatelizuja i kaza odpoczywac taka super kest tu sluzba zdrowia.
@Mieciu85 robią ten cukier z obciążeniem jeśli masz w rodzinie bliskiej cukrzykow. Ja miałam babcie, w pierwszej ciąży mi robili a teraz powiedzieli ze babcia to już się nie liczy, oszczędzają haha.
Wymyśl coś i Ci zrobią kochana.

P. S Ty też masz takie przygody z pobieraniem krwi tutaj bo mi co drugi raz maja problem żeby pobrać.
Oczywiście polskie lab nigdy takiego problemu nie ma. Ah ten nhs...
 
@Mieciu85 robią ten cukier z obciążeniem jeśli masz w rodzinie bliskiej cukrzykow. Ja miałam babcie, w pierwszej ciąży mi robili a teraz powiedzieli ze babcia to już się nie liczy, oszczędzają haha.
Wymyśl coś i Ci zrobią kochana.

P. S Ty też masz takie przygody z pobieraniem krwi tutaj bo mi co drugi raz maja problem żeby pobrać.
Oczywiście polskie lab nigdy takiego problemu nie ma. Ah ten nhs...

Dzieki :)U mnie ciocia miala cukrzyce, moze powiem, ze siostra miala problemy z cukrem w ciazy ;). Ja na szczescie nie mialam problemu z krwia, zawsze bardzo duzo pije, zalezy pewnie na kogo padnie bo tu tylu ‘specjalistow’. Jak po tym plamieniu u Ciebie? Uspokoilo sie ? Sprawdzaja jeszcze cos na nhs?
 
Na tym etapie ciąży dziecko samo już produkuje hormony tarczycowe i jeśli nie masz kłopotów z tarczycą poza ciążą to nie zamartwiaj się tym zbytnio. W pierwszym trymestrze każda z nas powinna mieć badanie TSH i jeśli jest ok. to nikt już dalej niczego nie szuka.
Z cukrami jest gorzej, choć jak rozmawiałam z diabetolog to ona jeszcze z powodu cukrzycy nie widziała wad wrodzonych bo jeśli dbasz o siebie to nie ma co się martwić. Kazdy przypadek jest też inny. Ja mam cukier tylko po posiłkach potem ładnie spada i na czczo też jest ok. Dlaczego trzeba zrobić test obciążenia glukozą. Mieciu jeśli nadal będą dokuczały ci te słabości to zrób sobie krzywą nieco wcześniej. Ja tak w 5 czy 6 tc miałam spadki cukru że musiałam coś zjeść i mi powoli przechodziło. Aktualnie miewam zawroty głowy przy gwałtownym wstawaniu albo słabość mnie łapie i muszę odpocząć. Przyczyny nie znam, ot ciąża w starszym wieku:)
Motylku 24 a ile Ty masz lat ze piszesz ot ciąża w starszym wieku?!.Jeśli mogę wiedzieć
 
reklama
Do góry