reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mozna w 2 trymestrze znieczulenie wiem bo czekam na wizyte az bede mogla zrobic dobrze zeba ktory mi sie ulamal na poczatku ciazy
Gosia, ja jeszcze przed wizyta serduszkowa (ale juz po transferze) mialam podawane to najslabsze znieczulenie przy wymianie ostatniego starego wypelnienia. Moj dentysta mowi, ze to najslabsze sie podaje rowniez w pierwszym trymestrze [emoji4] jedyne co to asystentka uwazala, zeby mi za bardzo gleboko nie wjechac tym odkurzaczem do sliny, bo mialam odruch wymiotny [emoji3]
 
reklama
Nie mów ze jesteś głupia - jedni maja gorsze jedni lepsze żeby - ja nic praktycznie z zębami nie robie tylko myje; raz w roku przegląd i tyle a mój mycie płynik płukanie i inne cuda i co roku jakaś plomba wpadnie.
Tak jak jedne maja cudne jajniki a inne ch... jak ja;))))
Tu sie zgodze. Moj M czesto olewa wieczorne mycie zebow, a nieraz jak juz umyje, to np napije sie czegos slodkiego, normalnie szok, a jak poszedl rok temu do dentysty po 15 latach (!) nie mial ani jednego ubytku, jedynie kamien do sciagniecia. Ja za to latam ze szczoteczka, nicia, plynami jak wariatka, co 3 mies u dentysty na przegladzie i ciagle cos nowego wychodzi.. takze to jakie mamy zeby zalezy od uwarunkowan genetycznych.
I tez od zebow mlecznych. Podobno prochnica dziecieca w melczakach tez mocno warunkuje prochnice w zebach stalych. Dlatego tak wazne, zeby dbac o zeby dzieci od samego poczatku. I tu niestety moi rodzice mocno zawiedli (choc tlumacze sobie, ze takie byly czasy i nie bylo az takiego dostepu do dentystow), bo pamietam ze jako dziecko mialam sporo ubytkow w mleczakach [emoji58]
 
Ostatnia edycja:
Gosia, ja jeszcze przed wizyta serduszkowa (ale juz po transferze) mialam podawane to najslabsze znieczulenie przy wymianie ostatniego starego wypelnienia. Moj dentysta mowi, ze to najslabsze sie podaje rowniez w pierwszym trymestrze [emoji4] jedyne co to asystentka uwazala, zeby mi za bardzo gleboko nie wjechac tym odkurzaczem do sliny, bo mialam odruch wymiotny [emoji3]
Ja nawet bez ciazy mam odruch :p
 
W Anglii kosztuje to bardzo drogo prywatnie. Ok 10tys funtów ze szystkim.

Ja nie chciałam czekać na ich liście latami aby było za free i od razu zdecydowaliśmy się podejść w Pl i nie żałuję w ogóle.

Teraz mogłabym poczekać ale już na NHS sie nie dostanę bo już mam jedno dziecko a tam tylko przy braku potomstwa refunduja.

Rozumiem bo wlasnie koleżanka ma dziecko z refundacji w UK i dlatego się zdziwiłam ze do PL lecicie. Ale teraz wszystko jasne ;)
 
Ja nawet bez ciazy mam odruch :p
Haha wiadomo, ale wtedy mialam tak mocniej [emoji23] normalnie cackali sie ze mna jak z jajkiem. Co minute pytanie: czy nic pani nie jest? [emoji38] ale moj dentysta bardzo sie przejal, gdy uslyszal ze ciaza wyczekana i po ivf [emoji4] takze wiem, ze napewno nie podalby mi znieczulenia, gdyby nie mozna bylo [emoji4]
 
reklama
Do góry