reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny mam wynik i ostatnio 12dpt było 1557 dziś beta 9811. Znalazłam jakiś kalkulator i pokazał mi przyrost poniżej normy :( ale co mnie najbardziej martwi to spadek progesteronu do 11,41! Niby norma jest od 11 ale ... co myślicie? Wydaje się że beta sama w sobie piękna nie wiem co mam myśleć, wynik mnie zaniepokoil zamiast uspokoić, czekam na odpowiedz Doktorka. ..
Kochana beta po 6 tys zwalnia. Mi tez kalkulator krzyczal ze za malo a bylo wszystko ok. Co di progesteronu to on jest wytwarzany skokowo ale ja bym dorzucila jakis duphaston
 
Dziś 17 dpt progesteron biare ciągle 3 razy Luteina i dupek ostatnio był ponad 15 a teraz mega spadł. Licząc tygodnie ciąży skoro transfer miałam 4 czerwca 5-dniowek to jestem w 5 tygodniu prawda? To ta betę mam powyżej norm 5 tygodnia. Jak nie urok... oszaleje
A duohastonu ile bierzesz dziennie. Powiem Ci ze roznie liczą ta ciaze, mi wg pierwszego dnia ostatnieh miesiaczki i to zgadza sie z data porodu wg 1 badan prebatalnych gdyz ona jest najbardziej wiazaca i jest taka sama liczac wg poerwszego ddnia ostatniej miesiaczki i wg usg
 
Jutro mama zaczyna 1 chemioterapie niby lekarze mówią że mi nic nie grozi jak przy niej będę byle bym nie miala styczności z wymiarami,moczem i kalem. Słyszeliście coś może czy mozna być przy takiej chorej osobie czy nie ? Bo mam już jazdy
trzymaj się kochana i raczej nie siedź przy mamie cały czas.. jednak to może mieć znaczenie
 
Dziś 17 dpt progesteron biare ciągle 3 razy Luteina i dupek ostatnio był ponad 15 a teraz mega spadł. Licząc tygodnie ciąży skoro transfer miałam 4 czerwca 5-dniowek to jestem w 5 tygodniu prawda? To ta betę mam powyżej norm 5 tygodnia. Jak nie urok... oszaleje

Dlatego wiele razy pisałyśmy na forum, że na tym etapie się bety nie sprawdza!!!, bo wtedy nie rośnie już tak dynamicznie i wszystkie kalkulatory pokazują "przyrost poniżej normy" i tylko się człowiek niepotrzebnie stresuje. Na tym etapie wyznacznikiem rozwoju ciąży jest usg.
A progesteron jest wytwarzany skokowo, dlatego masz takie wachania. Nie jest on u Ciebie wysoki, ale też nie jest źle. No i duphaston nie wychodzi w badaniach z krwi, więc napewno masz więcej progesteronu niż te 11:)
Zluzuj gacie młoda;), wszystko jest ok:)
 
A duohastonu ile bierzesz dziennie. Powiem Ci ze roznie liczą ta ciaze, mi wg pierwszego dnia ostatnieh miesiaczki i to zgadza sie z data porodu wg 1 badan prebatalnych gdyz ona jest najbardziej wiazaca i jest taka sama liczac wg poerwszego ddnia ostatniej miesiaczki i wg usg
Tez 3 razy dziennie. Wiec w takim razie czekam co Doktorek napisze :)
 
A duohastonu ile bierzesz dziennie. Powiem Ci ze roznie liczą ta ciaze, mi wg pierwszego dnia ostatnieh miesiaczki i to zgadza sie z data porodu wg 1 badan prebatalnych gdyz ona jest najbardziej wiazaca i jest taka sama liczac wg poerwszego ddnia ostatniej miesiaczki i wg usg

Mi OM i 1prenatalne się rozjechały o 4 dni:D
A OM i 2 prenatalne o 8 dni.
 
Dlatego wiele razy pisałyśmy na forum, że na tym etapie się bety nie sprawdza!!!, bo wtedy nie rośnie już tak dynamicznie i wszystkie kalkulatory pokazują "przyrost poniżej normy" i tylko się człowiek niepotrzebnie stresuje. Na tym etapie wyznacznikiem rozwoju ciąży jest usg.
A progesteron jest wytwarzany skokowo, dlatego masz takie wachania. Nie jest on u Ciebie wysoki, ale też nie jest źle. No i duphaston nie wychodzi w badaniach z krwi, więc napewno masz więcej progesteronu niż te 11:)
Zluzuj gacie młoda;), wszystko jest ok:)
No robiłam grzecznie wg zalecen Doktorka nie z własnego widzimisię ;)
 
reklama
Do góry