reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witam,
postanowiłam dołączyć ponieważ 4 czerwca miałam swój pierwszy transfer 1 zarodka (2 jeszcze zostały zamrożone). 15 czerwca robiłam pierwszy test bety i niby wyszedł pozytywny, ale tylko 85 mlu, powtórzyłam go 18 czerwca i wzrosty tylko do 183 mlu - trochę mało i strasznie się martwię - lekarz twierdzi, żeby się nie przejmować i czekać do usg, ale to dopiero 25 czerwca. Jestem na L4 i chyba trochę świruję tym bardziej, że czuję lekkie kłucie z lewej strony. Jestem już po jednej ciąży pozamacicznej z przyczyny której straciłam prawy jajowód, a teraz kłuje mnie na lewy... masakra...

Witaj :)
Przyrost bety jak najbardziej prawidłowy i to całkiem ładne wartości. Nie masz powodów do obaw. Powtórz jeszcze dziś lub jutro jak masz obawy. Mnie też kłuł jajnik po transferze - to może mieć związek z aktywnością ciałka żółtego i jest normalne. A po in vitro pozamaciczne to bardzo rzadkie przypadki. Gratuluję, jesteś w ciąży :)
 
reklama
Dziewczynki jestem zalamana - dzwonilam do embriologa i ani jednego z 5ciu zarodkow nie udalo sie zamrozic... Miedzy 5-6 doba zaczely coraz gorzej sie rozwijac i nie bylo sensu zamrazac bo i tak by nie przetrwaly, tak sie wyrazila :( :( :( A mialy byc takie dobre i szybko rozwijajace sie... Boze jest mi tak smutno ze nie wiem [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
 
Zarodek miał 3 dni. Tak jak czytam o tej becie to moja raczej licha jest :/
jeśli 3 dniowy to wszystko standardowo i w porządku - takich wyników oczekujemy mój był 5 dniowy i w 9dpt miałam niższą betę niż Ty w jedenastnym 3 dniowego, a mi lekarz powiedział, że jest ok - widziałam już 3,5 mm maleństwo z widocznym serduszkiem wiec u Ciebie będzie tak samo :) trzymam kciuki i spokojnie nie denerwuj maluszka :)
 
Dziewczynki jestem zalamana - dzwonilam do embriologa i ani jednego z 5ciu zarodkow nie udalo sie zamrozic... Miedzy 5-6 doba zaczely coraz gorzej sie rozwijac i nie bylo sensu zamrazac bo i tak by nie przetrwaly, tak sie wyrazila :( :( :( A mialy byc takie dobre i szybko rozwijajace sie... Boze jest mi tak smutno ze nie wiem [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
przykro mi, tulę :(
 
A ja znowu ogłoszenie parafialne. Jak by komuś się zwalniała wizyta u Paśnika w drugiej połowie lipca albo na początku sierpnia to proszę dajcie znać na priv
Koniczynko od 16.07. do 01.08. jest remont u Paśnika i będzie nieczynne więc wchodzi w grę sierpień :)

Chętnie ja tez się przyłączę do prośby ale w pierwszej kolejności termin dla Koniczynki
 
Dziewczynki jestem zalamana - dzwonilam do embriologa i ani jednego z 5ciu zarodkow nie udalo sie zamrozic... Miedzy 5-6 doba zaczely coraz gorzej sie rozwijac i nie bylo sensu zamrazac bo i tak by nie przetrwaly, tak sie wyrazila :( :( :( A mialy byc takie dobre i szybko rozwijajace sie... Boze jest mi tak smutno ze nie wiem [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]

Kochana, spokojnie, nie denerwuj się bo bliźniakom zaszkodzisz!
To bardzo przykre, ja za pierwszym razem miałam też tylko 2 zarodki z czego jeden bardzo słaby, który obumarł przy rozmrożeniu. Trzeba się zebrać w sobie i przejść procedurę jeszcze raz, pobrać suplementów na jakoś nasienia i jajeczek... A tak w ogóle to pewnie nie będzie Ci potrzebna, bo zaraz będziesz miała dodatnią betę i bliźniaki, trzymam kciuki za to!
 
Sprawdzałaś w kalkulatorze ile procent był przyrost? Wydaje mi się, że był w normie. Dodatkowo Twój zarodek był 3 dniowy, więc beta nie jest niska.
no właśnie sprawdzałam w kilku kalkulatorach i co jeden to inaczej pokazuje w niektórych mam niby w normie a w innych, że poniżej. Lekarz niby powiedział, że jes ok, ale bez 100% pewności także dodatkowo mnie zmartwił. Może i rzeczywiście powinnam spokojnie czekać i niepotrzebnie się nie zamartwiać - to chyba najlepsze wyjście.
 
no właśnie sprawdzałam w kilku kalkulatorach i co jeden to inaczej pokazuje w niektórych mam niby w normie a w innych, że poniżej. Lekarz niby powiedział, że jes ok, ale bez 100% pewności także dodatkowo mnie zmartwił. Może i rzeczywiście powinnam spokojnie czekać i niepotrzebnie się nie zamartwiać - to chyba najlepsze wyjście.
W Twoim przypadku między jedną a drugą betą była przerwa 72 godzin, więc przyrost powinien być o co najmniej 114%. Na oko widać, że jest ok. Spokojnie. Zrób jeszcze raz betę, jeśli się stresujesz. [emoji8]
 
Koniczynko od 16.07. do 01.08. jest remont u Paśnika i będzie nieczynne więc wchodzi w grę sierpień :)

Chętnie ja tez się przyłączę do prośby ale w pierwszej kolejności termin dla Koniczynki
Dziewczyny jeśli komuś by odpowiadało to Paśnik też przyjmuje w Warszawie dwie soboty w lipcu ( 21 i 28). Wizyta kosztuje 300 zł ale jak ktoś z Warszawy to na podróż nie musi wydać :). Można się zapisać na znany lekarz- powinny być jeszcze terminy.
 
reklama
jeśli 3 dniowy to wszystko standardowo i w porządku - takich wyników oczekujemy mój był 5 dniowy i w 9dpt miałam niższą betę niż Ty w jedenastnym 3 dniowego, a mi lekarz powiedział, że jest ok - widziałam już 3,5 mm maleństwo z widocznym serduszkiem wiec u Ciebie będzie tak samo :) trzymam kciuki i spokojnie nie denerwuj maluszka :)
Dziękuję za wsparcie :) mam nadzieję, że tak będzie :) najgorsze to wyczekiwanie każdego kolejnego etapu ...
 
Do góry