reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Pytanie do dziewczyn w ciazy.
Jakie witaminy i w jakich dawkach bierzecie?
Ja od kilku miesięcy w trakcie staran biorę
Folian 400 ug
Choline 245 mg
Wit b12 1000mg co parę dni
Wit b1 3mg
Wit b2 150um
Wit b6 25mg co kilka dni
Wit d3 2500jm
Wit C 500 mg
Dha 250mg

Zastanawiam się czy coś z tego odstawic, zwiększyć dawkę? Może coś jeszcze? Interesują mnie pierwsze tyg po transferze.
Nie chce przejść na żaden kompleks witamin bo potrzebuje metylowanej b12 i b9 oraz folian. Inaczej homocysteina idzie mi w górę.
Kochana, a podeslalabys producentow tych wszystkich poszczegolnych metylowanych witamin z grupy B ktore bierzesz? Oraz choliny? Mam MTHFR hetero w obydwu wersjach, bralam przez 3 mies syntetyk mieszany z folianem wlasnie w kompleksie (Prenatal Uno) i niestety homocysteina z 7.2 podskoczyla na 10.7 [emoji52] teraz biore kompleks metyli w duzej dawce (Dr Best), ale to na krotka mete, wciaz szukam co bede mogla przyjmowac poza folianem na czas po zblizajacym sie crio [emoji4]
Kto ustalal Ci obecnie przyjmowane dawki?
Z gory dziekuje za pomoc! [emoji8]
 
reklama
@Felia a jaka metoda zapladniacie? Moze imsi by wchodzilo w gre? primo vision mielismy i jak tylko bedzie taka opcja w katowicach tp tez biore. Milych snow jutro i owocnych jajozbiorow :)
IMSI jest poza pakietem,ale to doplata tylko 500zl chyba. Wiesz co, ze nawet nie wiem, ale chyba ICSI ma byc u nas. Mysle, ze rano jeszcze go podpytamy, bo jak so ie czytam roznice, to wydaje mi sie cienko z tym ICSI przy problemach M.
Jezeli chodzi o Primo Vision i pic na wode, niech sobie bedzie bajka. Dla mnie to mniej stresu i swiadomosc, ze zrobilam co moglam. Podczas chodzenia w ostatnich tygodniach od lekarza do lekarza, slyszalam nie raz, ze Intralipid, wlewy, Allo Mlr, cala immunologia to jedna wielka bzdura. Tak naprawde nikt tam nie wie, co i jak ma wplyw. Wiec ok, powiedzialam sobie, ze mimo to zrobie lub skorzystam z tego co moge i przynajmniej sama wobec siebie bede miala ta swiadomosc, ze zrobilam co trzeba.
A co to jest primo vision? Jutro też mam pick up i też mam kałdun jakbym była już w ciąży, jak chodzę ro czuję w brzuchu każdy krok i jestem pochylona. Wczoraj też ovitrelle i jutro o 8:00 punkcja. Ciekawe ile będziemy miały tych pęcherzyków, w piątek lekarz mi jeszcze powiedział (pewnie to wiecie hih) że to że mam 10 pęcherzyków to nie znaczy że będzie tyle do zapłodnienia. Bo mogą być bez tego tam w środku
Nom, tez mi to powiedzial. To ze widac z 20 nieznaczy, ze tyle bedzie dojrzalych. Dojrzalych moze byc polowa, kolejny krok zaplodnienie, wiec moze zostac i z kilka tylko. Troche to czlowieka sprowadza do rzeczywistosci, ze sama hodowla jaj to jeszcze nic...
 
Ostatnia edycja:
@dżoasia Generalnie to oni maja IMSI lub pICSI. O tym ostatnim czytalam, ze to moze zmniejszyc 5krotnie mozliwosc poronienia.

Jestem tylko ciekawa, kto decyduje o tym jak zapladniaja. Czy wogole na to patrza, na jakiej zasadzie decyduja, itd.
 
@Koniczyna82 a przeciwciała preciwłozyskowe robiłaś? A jaką masz dawke heparyny? Może sprawdź krzepliwość - ddimery, aptt, inr - jeśli bierzesz heparynę rano to przed zastrzykiem. Może trzeba większa dawkę, skoro masz problem z żylakami?
Dzięki, miałam wszystko to rutynowo robione w ostatnich latach co pół roku jako kontrola po czerniaku i wychodziło zawsze w granicach norm. Tzn. Dość gęsta ale jeszcze w normie, raz jeden parametr na chwile o jedna dziesiąta ta normę przekroczył. Nawet na tej podstawie bym nie dostała heparyny. Żylaki mam stwierdzone w jednej żyle do wywalenia, bez dolegliwości prawie.
Pójdę na usg we wtorek, zrobię na razie te allo, skontaktuje się z Pasniakiem...
:)
 
@dżoasia Generalnie to oni maja IMSI lub pICSI. O tym ostatnim czytalam, ze to moze zmniejszyc 5krotnie mozliwosc poronienia.

Jestem tylko ciekawa, kto decyduje o tym jak zapladniaja. Czy wogole na to patrza, na jakiej zasadzie decyduja, itd.
Monia, u nas szlachcic chcial wpisac icsi, ale, ze morfologia nasienia wyszla.obnizona, to sama zapytalam o imsi i kazal.asystentce wpisac imsi. Nie wiem co ma.za.zadanie picsi i jaki u was dokladnie jest problem z nasieniem, ale moze poczytaj jeszcze jaka metoda jest wskazana przy konkretnym problemie :) imsi jest wskazane wlasnie przy obnizonej morfologii. W katowicach mamy miec icsi z msome - pytalam co to jest to msome i wychodzi na to, ze to cos w rodzaju imsi ichyba tylko sobie to nazwali inaczej :)
 
reklama
Do góry