reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Jak wygląda hodowla zarodków w systemie Primo Vision?

Po zapłodnieniu komórki umieszczane są w inkubatorze wyposażonym w system mikroskopów-kamer. Dzięki temu ich rozwój jest obserwowany cały czas – kamera wykonuje zdjęcia co 5 minut, aktualny stan hodowli widoczny jest na monitorze. Zarodki nie są wyjmowane z inkubatora aż do dnia embriotransferu. Zastosowanie primo vision zapewnia zarodkom niezmienne warunki hodowli.

A co do ilości pęcherzyków - wiadomo, nie wszystkie mogą zawierać komórki i może być ich mniej, bo nie wszystkie będą zdone do zapłodnienia (mogą być niedojrzałe lub już zdegradowane) ale może też być więcej, bo np pęcherzyki się "ukrywają" gdzies z tyłu i nie są widoczne na usg. Więc główka do góry i miłych snów jutro:)
Dzoasia zamiast primo vision wzielabym na twoim miejscu embrio gen. Moj lekarz tez mowil ze jesli chce wydac dodatkowa kase to mozemy zrobic primo vision zebym sobie mogla poogladac nagranie. Ale robili badania i nie ma to wiekszego znaczenia dla zarodkow
 
Dzoasia zamiast primo vision wzielabym na twoim miejscu embrio gen. Moj lekarz tez mowil ze jesli chce wydac dodatkowa kase to mozemy zrobic primo vision zebym sobie mogla poogladac nagranie. Ale robili badania i nie ma to wiekszego znaczenia dla zarodkow
embriogen też myślę, ale zaraz tu misis zaś zjedzie, że to pic na wodę bo w gyn mają zajebiste podłoża :D huehue ;)
 
Dzoasia zamiast primo vision wzielabym na twoim miejscu embrio gen. Moj lekarz tez mowil ze jesli chce wydac dodatkowa kase to mozemy zrobic primo vision zebym sobie mogla poogladac nagranie. Ale robili badania i nie ma to wiekszego znaczenia dla zarodkow
Dokladnie. Tylko w Ciechocinku maja świetne podloza wiec szkoda kasy tez na podłoże
 
embriogen też myślę, ale zaraz tu misis zaś zjedzie, że to pic na wodę bo w gyn mają zajebiste podłoża :D huehue ;)
Jak Ty mnie dobrze znasz:laugh2: ja to wiem od mojego lekarza wiec wiesz:) zalecil je jedynie bodajże @Iskra_82 przy zlych paranetrach nasienia. Uwierz mi ze ta klinika to inna bajka niz macierzynstwo. Co prawda lepiej jesli chodzi o transfert byly w macierzynstwie i provicie bo w gyn jest *ujowy samolot i raz z niego prawie spadłam i dlugo sie tam nie lezy ale ja bralam potem atosiban wiec przyjezdzali po mnie łożem i sobie lezalam na sali 3 godzinki
 
@misis188 looz, wybieram się na Czechy po leki, jeśli doktorek wypisze recepty na czeskie zamienniki więc trochę zaoszczędzę na inne bajery :)
Upieraj sie przy tym. Bo ja chcialam ale to chyba bylo jak jyz w ciąży bylam i wczesniej juz jechalam na lutinusie i mi zaczal nosem kręcić wiec odpuscilam ale Ty sie upieraj od początku. I on podobno fajnie nawilża anie tak jak lutinus
 
reklama
Upieraj sie przy tym. Bo ja chcialam ale to chyba bylo jak jyz w ciąży bylam i wczesniej juz jechalam na lutinusie i mi zaczal nosem kręcić wiec odpuscilam ale Ty sie upieraj od początku. I on podobno fajnie nawilża anie tak jak lutinus
A tak z innej beczki. Żeby dostać w aptece intralipid to nie ma problemu? Jest dostępny od ręki czy trzeba zamawiać, czekać? Bo nie chce mi się biegać nigdzie, żeby żebrać o podanie więc pierwszy bym zapodała w klinice i jak będzie git to potem by mi mama dała w żyłę kolejne dawki. Ale ona "bojąca Kaśka" jest, więc pierwszą dawkę fajnie, żeby mi podali w klinice.
 
Do góry