reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć dziewczyny, staram się wrócić do walki. Kupiłam wczoraj olej z wiesiołka. Powiedzcie mi jak powinnam go stosować. Gdzieś przeczytałam, że powinnam go brać dopiero od 1dc.
Niestety beta była negatywna, a @sie jeszcze nie pojawiła. Rozwaliły mnie te wszystkie leki.
Jem też zmielone siemię lniane, a orzechy brazylijskie szukam w sklepach.
Czy coś mogę jeszcze zrobić? Dziś mam wizytę u lekarza, zobaczymy co powie.
 
Dzieki za info [emoji5] planuje wybrac sie do niego na konsultacje jesli nie uda mi sie przy tej procedurze. Polecil mi go moj ginekolog do ktorego mam duze zaufanie.

Tylko uprzedzam, raczej nie lubi wyjaśniać (coś tam powie, ale odsyła do recepcjonistek, które pełnią też rolę opiekunów. Zazwyczaj jedna dziewczyna siedzi w osobnym pomieszczeniu). No i rozmowa wygląda tak, że on mówi uparcie patrząc w monitor, a Ty w tył jego głowy (lub profil). Ale człowiek w porządku. Co do skuteczności: gdy przyszliśmy do niego to kazał się nie łudzić, że uda się za pierwszym razem. Zabronił nam być w gorącej wodzie kąpanymi (jego słowa). My po dyskusji w domu zdecydowaliśmy się na dwa zarodki i to go chyba zaskoczyło. Zapytał tylko, czy wiemy o komplikacjach z tym związanych. Nic więcej. Mamy bliźniaki :D
 
Cześć dziewczyny, staram się wrócić do walki. Kupiłam wczoraj olej z wiesiołka. Powiedzcie mi jak powinnam go stosować. Gdzieś przeczytałam, że powinnam go brać dopiero od 1dc.
Niestety beta była negatywna, a @sie jeszcze nie pojawiła. Rozwaliły mnie te wszystkie leki.
Jem też zmielone siemię lniane, a orzechy brazylijskie szukam w sklepach.
Czy coś mogę jeszcze zrobić? Dziś mam wizytę u lekarza, zobaczymy co powie.
W stosowaniu oleju z wiesiolka chodzi o to, zeby go nie brac po owulacji bo wzmaga kurczliwosc macicy, wiec dlatego w pierwszej polowie cyklu. Ale jak nie jestes w ciazy to mozesz od juz zaczac brac. Staraj sie zapewnic sobie.porcje.pelnotlustego nabialu, do tego kwasy omega 3. Super, ze dzialasz. Najgorzej jest stac w miejscu:)
 
Kochana ja praktycznie jestem wzdeta od tygodnia po transferze niby to normalne ale sama nie wiem co myslec[
Hej. Wczoraj dzwonił do mnie lekarz, pytał czy nie mam problemów z oddychaniem i czy waga się gwałtownie nie zwiększa. Mam to obserwować. Dzisiaj jest ok, ale wystarczy że coś zjem i pewnie będzie to samo.
 
witam
dziewczyny witam sie ponownie na forum po 3 latach.Pewnie nikogo nie bede kojarzyć.
Bede teraz podchodziła do ostatniego criotranferu
Aktualnie biore estrofem 2x1 i encorton 10 mg
Jest ktor kto bedzie teraz podchodził do crio?
Hej. A wracasz po wygranej walce?
Do transferu w najbliższym czasie jest nas już kilka @Gotart @Justin87 @Koniczyna82 @Gosia321 i chyba jeszcze jedna z nas... wyleciało Ci z głowy :p
 
Ostatnia edycja:
Super! U mnie tez po polipektomii wszystkie plamienia jak reka odjal. Swego czasu mialam tak, ze ciezko mi bylo odroznic @ od tych plamien, bo caly czas cos cieklo kuzwa. A teraz @ nieregularne i dalej niestety bezowulacyjne, ale po plamieniach w miedzyczasie nie ma sladu :) ale grzybkow i innych dziadow nie mialam. Dawaj na sztucznym i bierz 2 mrozaki, co ci zalezy :) ja tak wlasnie zachodzilam i gdyby nie problem z utrzymaniem to pewnie bylabym w tych okolicach z blizniakami na porodowce :( termin mial byc na 17 maja... ehh, to sie rozkleilam na dobranoc :/
Asienko nasza kochana ... teraz trzeba wierzyć że nowy doktor w którym większość dziewczyn poklada nadzieję pomoże Ci w końcu donosic maleństwa i będziesz mama wymarzonych bliźniaków... jestem pewna że ostatni transfer u Ciebie się nie powiódł bo maluszek był sam :)
Teraz przy takim obstawieniu lekami nie może być inaczej :D
 
Cześć dziewczyny, staram się wrócić do walki. Kupiłam wczoraj olej z wiesiołka. Powiedzcie mi jak powinnam go stosować. Gdzieś przeczytałam, że powinnam go brać dopiero od 1dc.
Niestety beta była negatywna, a @sie jeszcze nie pojawiła. Rozwaliły mnie te wszystkie leki.
Jem też zmielone siemię lniane, a orzechy brazylijskie szukam w sklepach.
Czy coś mogę jeszcze zrobić? Dziś mam wizytę u lekarza, zobaczymy co powie.
Madix macie jeszcze mrozaki? Jeżeli nie to pomyśl nad zmianą kliniki, z 6 komórek 2 zarodki to trochę mało, i nigdy nie poznasz odpowiedzi czy to przypadkiem nie błąd laboratorium. Ile miałaś komórek? U ciebie jest problem męski? Głowa do góry, jesteś młodziutka, widocznie trzeba jeszcze trochę powalczyć?
 
Tak mozna tak zrobic ale musisz miec skierowanie pilne wtedy poradnia musi cie przyjac w ciagu 3 miesiecy. Na badanie kariotypu czasami czeka sie w kolejce ok 3-4 i pozniej ok 1.5 miesiaca na wynik. Ale warto sprobowac poradnia moze ci zlecic wiecej badan niz tylko kariotyp. A jesli termin bedziesz miala odlegly to kariotypy zrobisz prywatnie a na wizyte i tak idz bo jest pare badan jak mutacja mthfr, mutacja v-leiden, mutacja genu protrombiny, mutacja pai1, cftr ktore moze ci zlecic genetyk na nfz. A dla emka mutacja cftr mutacja azf
Ja ze wszystkim wyrobilam sie w 2,5 miesiaca i mialam wszystkie wyniki ale u nas tak sie trafilo ze genetyczka dala nam pilne skierowania bo skojarzyla emka nazwisko i spytala sie o rodzicow i siostre co tam u nich slychac :) wiec udalo sie nam sprintem po znajomosci :)
Mhm... No właśnie ja fartem dostałam się w miesiąc ale wynik po pół roku bo zamrozili nasza krew i nie mieli czasu odmrozić. Za duzi rzeczy pilnych (prenatalne badania) i pełnopłatne zlecenia
 
reklama
Dziękuję a orientujesz się gdzie w Warszawie jest taka poradnia genetyczną??
Ja byłam w 2 z powodów mojej historii. Genetycy bardziej mi się spodobali na Sobieskiego ale laboratorium maja tam całkiem zablokowane przez bo wszystko ze szpitala Orłowskiego do nch przyjeżdża. Z kolei na Woli w IMID jest poradnia genetyczna która sama w sobie mało mi pasowała ale laboratorium działało swietnie. Mega prężnie. Kariotyp z amniopunkcji zrobili w 10 dni... Ale inna sprawa ze tych dziecięcych się nie zamraża. Oni maja z kolei wszystko se szpitala Wolskiego co jest obok ale jeśli w ciazy są poważne problemy genetyczne po prenatalnych pół Polski wali do szpitala na Orłowskiego gdzie USG robo Roszkowski albo do niego prywatnie - i to wszystko trafia na Sobieskiego, wszystko oczywiscie na cito bo to prenatalne. Dlatego ze sprawami co mogą poczekac Sobieskiego odradzam bo bardzo prawdopodobne ze będziecie zamrożeni na wiele miesięcy zanim w ogóle zaczną badać krew
 
Do góry