reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Miałam badana terczyce i to nie raz jeszcze do tego dorzucił kariotypy i zrobię parę tych badań co mi Aśka napisała jak już robić to konkretnie z wszystkim pojadę do niego
Oooo no i to jest dobra decyzja konsultuj tu z nami te swoje wyniki jakby cos sie jednak pierniczylo to zawsze mozesz przedunac transfer nie tracac kolejnego malca
 
reklama
Paulinka na bank można kariotyp robić na nfz, z krk jeździłam do Radomia do poradni. Kilka stów w kieszeni. Napisz skąd jesteś może dziewczynki coś podpowiedzą.
 
Z tego co pamiętam dzień cyklu nie grał roli, na wyniki czekałam prawie 7 tygodni. Cena badania we Wrocławiu w Invimed to 390 zł od osoby . A czy na NFZ robią to tego nie wiem. ;)

Kariotyp robi się w dowolnym dniu, można jeść przed badaniem. Mój lekarz tłumaczył że kariotyp jest jak badanie grupy krwi - jakiś jest i się nie zmienia. Na wynik czekałam ok 8 tyg.
 
Histero ok. Polip usunięty. I może się komuś przyda- od 2 lat miałam plamienia po okresie i wiecznie grzybicę, teraz myślę że ten polip był powodem, bo krew zmieniała ph w pochwie i grzyby się namnażały. Od histeroskopi ręką odjął- aż boję się cieszyć ale nic nie swędzi:rolleyes: Dżoasiu byłam wczoraj u Ingi- drugi cykl bez owulacji, eh chyba zdecyduje się na sztuczny cykl. Ale tak naprawdę to się boję, mam 4 mrozaki a jak się nie uda to nie wiem czy mam siłę na kolejną stymulkę:rofl2: ja mam już mój invitrowy coood i może czas się pogodzić:no: kurcze, czekam na Murawę żeby wreszcie pokazała mi że 35+ też zachodzą :-) :)
Super! U mnie tez po polipektomii wszystkie plamienia jak reka odjal. Swego czasu mialam tak, ze ciezko mi bylo odroznic @ od tych plamien, bo caly czas cos cieklo kuzwa. A teraz @ nieregularne i dalej niestety bezowulacyjne, ale po plamieniach w miedzyczasie nie ma sladu :) ale grzybkow i innych dziadow nie mialam. Dawaj na sztucznym i bierz 2 mrozaki, co ci zalezy :) ja tak wlasnie zachodzilam i gdyby nie problem z utrzymaniem to pewnie bylabym w tych okolicach z blizniakami na porodowce :( termin mial byc na 17 maja... ehh, to sie rozkleilam na dobranoc :/
 
Napisał mi SMS że mam jeszcze zrobić kariotypy czy którąś się z was orientuje czy to się w konkretnym dniu cyklu robi i czy można to na fundusz zrobić ile kosztuje
Kariotypy to badanie dna, całe życie ważny. Cykl nie istotny. Ja kiedyś robiłam na NFZ w poradni genetycznej. Skierowanie od gina a męża wysłałam do internisty i dał ( każde z was musi mieć skierowanie). W poradni genetycznej trzeba się umówić na rozmowę z genetykiem i on wystawia potem skierowanie na badanie. Z krwi.

Ale

Czekałam prawie pół roku na tym NFZ na wynik. Od pobrania, bo skierowania fartem szybko poszły (Luka się znalazła na spotkanie z genetykiem) i tylko miesiąc czekaliśmy na pobranie. Wynik miał być po 2 miesiącach a dopiero po 5 miesiącach nasza krew rozmroziła bo nie mieli czasu. Pewnie pilniejsze były badania z amniopunkcji, wiadomo. I pełnopłatne...
 
reklama
Hej. Czy Wy macie jakis patent na wkladanie tego estrofemu dopochwowo? Kurcze to jest tak male ze jak wyjmuje palec to tabletka idzie razem z nim:( jeszcze mam paznokcie poza opuszek co nie ulatwia:(
Oo aplikator od luteiny mi pomogl:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry