reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej.. powiedzcie mi proszę, bo coś wcześniej czytałam o Relanium, kiedy najlepiej jest go brać? U mnie jutro punkcja, trochę się stresuję... a powiedzcie mi jeszcze czy mogę pozwolić sobie na delikatny makijaż jutro? ;)..bo ogólnie nie wychodzę z domu bez niego :D ..i jeszcze jedno pytanie..jeśli zostaną mrozaczki to płacę za ich przechowywanie?
ja brałam relanium przez trzy dni od transfer i wzięłam dwa razy na uspokojenie, gdy dostałam krwawienia po pozytywnej becie. Miałam delikatny makijaż, ale podobnie jak @misis188 nie używałam perfum :-) i tak, płacisz za przechowywanie, stawka jest ustalona indywidualnie w każdej klinice
 
reklama
Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE]
Hej mam pytanko. W sobotę wypada crio transfer a w niedzielę mamy chrzciny w rodzinie czy mogę na nie iść ?czy lepiej pRzełożyć crio na kolejny miesiąc?
Jak było u Was lezalyscie czy chodzilyscie do pracy? Wcześniejsze 3 transfery leżałam i nic tego nie wyszło?
Nie przekładaj :) ja dzień po transferze poszłam do pracy, a pracuje fizycznie ;) i udało się :) a na chrzcinach się raczej nie przemeczysz :) trzymam kciuki :)
 
dziewczyny...podzielcie się wiedzą na temat długiego i krótkiego protokołu do stymulacji. Który lepszy?macie w tym jakiejś doświadczenie?pozdrawiam
 
Witam was dziewczyny... w koncu udało mi sie dogadac z zagraniczna zbiórka niestety prawdopodobnie bede musiała odprowadzic podatek od tej kwoty... do tego ciagle przychodza jakies rachunki do zapłaty i faktury .. powoli zaczyna mnie to dobijac ... ledwo żyje po pogrzebie a urzedy i lekarze mają to gdziesz... ciągle płacze nie radze sobie z tym wszystkim bo tak naprawde zaden urząd nic nam nie pomógł ale do kasy to pierwsi ... straciłam już całkowicie chęć do życia... powiem wam że myśle tez o zniszczeniu zarodów itd. bo mnie na przechowywanie poprostu chyba nie stac... jestem zdruzgotana.. i chyba nie podniose sie z tej rozpaczy ... straszne to jest...:(
@asinka89 potrzebujesz czasu, jja wierze ze jeszcze będziesz szczesliwa, ja po Smierci taty nie mogłam znaleźć sobie miejsca, nic mnie nie cieszylo, nawet pozytywny test najpierw wywolal uśmiech a potem myśl : i po co to wszystko, przeciez to on za kazdym razem pytal: czy doczeka wnuka,ale z czasem jest już lepiej, już kazde wpomnienie o nim nie wywoluje lez za każdym razem , choć czasem budze się nadal w nocy i placze, a mija 1,5 roku.Moja mama nadal na kazde wpomnienie taty ma lzy w oczach, ale jest coraz lepiej, daj sobie czas, zobaczysz wszysto się poukłada , wiem ze cierpisz okrutnie i zycie nie ma sensu dla Cibie teraz , ale zobaczysz wszysto się ulozy. Sciskam Cie mocno i myślami jestem z Toba. A jeśli chdzi o zarodki, czy Ty możesz je jeszcze wykorzystać?
 
Witajcie dziewuszki :) mam pytanie dotyczące badań prenatalnych - badanie jak wiedzie mam 21.03 i juz dopada mnie stres ale do rzeczy... pani w recepcji powiedziała mi ze składa sie z pobrania krwi i badanie usg. Czytałam ze to badanie jest bardzo dokładne i długie ok 30 min, ale Pani mi powiedziała ze trwa 15 min. Nie za krótko? Czy da sie zobaczyć wszystko przez ten czas? A i odnośnie krwi - kiedy poznam całościowy wynik? Usg od razu ale krew? Długo sie czeka? Czytałam wczoraj o tej przeziernosci karkowej i juz sie boje i martwie...:(
U nas trwalo ok15-20 min i wprawne oko zobaczy co trzeba a na wynik z krwi i ocene ryzyka czekalam ok 2,5tyg
 
Czy sa tu jakies dziewczyny ktore znają sie na pitach? Najlepiej z urzedu skarbowego albo ksiegowe?? Do tej pory rozliczalam sie razem z mezem ale w tym roku jak rozliczylibysmy sie osobno to maz mialby zwrot, jak wrzuce do tego moje dochody to zwrotu nie mamy a to ponad 5 stow jest. Jsk rozlicze sie sama to tez nie mam nic do zaplaty wiec nie rozumiem dlaczego ta kasa ucieka jak dochodza moje dochody:/ ktos cos wie?? Nie mamy rozdzielnosci i od kiedy jestesmy malzenstwem to rozliczamy sie wspolnie ale teraz chcialabym osobno tylko nie wiem czy moge...
Z doświadczenia wiem, że lepiej rozliczyć się razem bo wtedy Wasz dochód rozdziela się na dwie osoby i może być zwrot. Nie wiem dlaczego u Ciebie wychodzi inaczej. Zawsze możecie rozliczyć się osobno, nie potrzeba do tego rozdzielności.
 
Hej.. powiedzcie mi proszę, bo coś wcześniej czytałam o Relanium, kiedy najlepiej jest go brać? U mnie jutro punkcja, trochę się stresuję... a powiedzcie mi jeszcze czy mogę pozwolić sobie na delikatny makijaż jutro? ;)..bo ogólnie nie wychodzę z domu bez niego :D ..i jeszcze jedno pytanie..jeśli zostaną mrozaczki to płacę za ich przechowywanie?

Relanium bierze się na 2h przed transferem, potem można profilaktycznie 1-2 x dziennie, lub doraźnie przy skurczach.Co do makijażu to nie wiem, ja do punkcji nie robiłam bo nie lubię spać z makijażem:) za mrożaczki i ewentualne mrożenie oocytów się płaci. Ile? To zależy od kliniki.
 
reklama
Z doświadczenia wiem, że lepiej rozliczyć się razem bo wtedy Wasz dochód rozdziela się na dwie osoby i może być zwrot. Nie wiem dlaczego u Ciebie wychodzi inaczej. Zawsze możecie rozliczyć się osobno, nie potrzeba do tego rozdzielności.
Bo moj mozg w ciazy chyba nie pracuje:) juz sie kapnelam gdzie zrobilam błąd:) dalam ze rozliczamy sir wspolnie i wyszedl nizszy dochod na 2 osoby a jak doszla moja kasa to 0:) to byl moj blad
 
Do góry