reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziękuję dziewczyny za wszystkie słowa.. bardzo źle spałam i z samego rana ciężko mi powstrzymać łzy:(.. A
Ogólnie wyszło nam podwyższone ryzyko trisomi 21.. wiecie, gdyby nie test Pappa to z USG moja kruszynka ma idealne wymiary , przeziernosc karkowa i w ogóle.. wczoraj taka szczęśliwa w brzuszku była i tak się wiercila ❤

Ktoś napisał czemu nie zrobimy amniopinkcji .. dlatego bo wiem jakie jest ryzyko i odrazu nie chcieliśmy i Pani doktor też była za testami NIFTY ..

Nie wiem jak przeżyje następne dni..
Trzymam kciuki zeby było dobrze. Pappa to tylko statystyka , 93 % jakiejs pewnosci. nifty 98%. ale powiem ci ze mojej kolezance w zeszlym roku wyszlo tez podwyzszone ryzyko z pappa przy idealnym usg i po zrobieniu nifty nie potwierdzilo sie . Wiem ze to trudne ale sprobuj ne myslec za duzo w czarnych kolorach bo to jeszcze nic nie znaczy. Teraz rozumiem mojego lekarza z pierwszej ciazy , ktory odradzal pappa i od razu radzil dla wykluczenia chorob amniopunkcje. Po zastanowieniu zrobilam bo czekalo mnie samotne rodzicielstwo u najlepszego specjalisty od amnio w warszawie dr, Roszkowski . wszystko bylo ok. czeka sie tylko ok 3-4 tyg. tutaj znow nerwy sa zw. z tym pappa i chyba o to chodzi z ta amnio ze daje prawie 100% wynik . bez gdybania . Ja na razie nie robilam amnio ale sie zastanawiam nad panorama , ma rozszerzone badanie wad.Ale dalej to jest tylko bad. statystyczne . w usg , mam tez na razie jedna zagwostke bo lekarka dojrzala jakis kregozmyk ale sama nie wie czy to rzeczywiscie jest bo maly jest jeszcze bardzo malutki i znow czekanie tez mam do nast. usg u lekarza specjalisty i male nerwy . Bedzie dobrze !!!!
 
reklama
dziś rano o 4.40 Dami odszedł ... w domu tak jak chciał...kochane ostatnim życzeniem było Damiego pogrzeb w Polsce... bedzie około końca tygodnia ..jeśli ktoraś z was chciała by go porzegnać zapraszam... ja jestem załama i zdruzgotana...
Moje kondolencje Asia :( Trudno cokolwiek powiedziec w takich chwilach osobom najblizszym bo nic nie ukoi bolu po stracie . Jedynie swiadomosc tego , ze juz nie cierpi koi bol ale na chwile .Damian odszedl ale bedzie juz zawsze blisko ciebie , w Twojej pamieci . Sciskam równiez i trzymaj sie !!!
 
Dziękuję dziewczyny za wszystkie słowa.. bardzo źle spałam i z samego rana ciężko mi powstrzymać łzy:(.. A
Ogólnie wyszło nam podwyższone ryzyko trisomi 21.. wiecie, gdyby nie test Pappa to z USG moja kruszynka ma idealne wymiary , przeziernosc karkowa i w ogóle.. wczoraj taka szczęśliwa w brzuszku była i tak się wiercila ❤

Ktoś napisał czemu nie zrobimy amniopinkcji .. dlatego bo wiem jakie jest ryzyko i odrazu nie chcieliśmy i Pani doktor też była za testami NIFTY ..

Nie wiem jak przeżyje następne dni..
To napewno nadinterpretacja wynikow. Skoro nie ma sladu ze cos jest nie tak to jestem przekonana ze bedzie wszystko ok ✊✊✊✊✊✊
 
Ale amniopunkcja jest zdecydowanie bardziej inwazyjna! Podwyższone ryzyko jeszcze nie powinno być podowodem do amniopunkcji!
Ryzyko to od 0.5 do 1% przy amnio. w zasadzie podwyzszone ryzyko z badan prenatalnych jest wskazaniem do amnio. Tyle tylko ze ze to kobieta decyduje czy chce czy nie chce. Jesli Nifty sa w stanie oszacowac ryzyko to swietnie
zawsze o wiele lepiej z krwi niz inwazyjnie. No i czas oczekiwania jest o wiele krotszy.
 
Juz po wizycie na fotelu myslalam ze ucha wyzione- huraaa jest zarodek jest dzidzia i jest serduszko. Fakt ze moj gin jest malo wylewny ale najlepszy w tej klinice w ktorej sie lecze. Powiedzial tak cytuje- ciaza rozwija sie prawidlowo serce jest zarodek tez. Przyjsc za 2 tygodnie. I nawet fotke trzasna dla dzidzi ;D ale za to nie powiedzial ile mm jakie tentno nic a ja z emocji nie zapytalam. Zapytalam tylko o te plamienia i krwawienia- a on na to zeby sie nie przejmowac jest maly krwiaczek ale nic wielkiego. Dzis cudowny dzien bo jest jednak ta dzidzia a tyle nerwow przez 2 tyg bylo oh. Tylko ciesze sie i martwie. Wczoraj tez plamienie krwia bylo zawsze na wieczor sie pojawia a ja przeciez ciagle.lerze- te plamienia i czasem bole sa niepokojace dlatego ciagle myslalam o najgorszym. Nie wiem co robic jak juz jest serduszko i juz o tym wiem i jak zobacze ta krew wieczorem to zeschizuje i na pogotowie pojade :/ nie wiem.co robic. A lekarz na to wszytko zeby sie nie przejmowac - a wez tu sie nie przejmuj. Ale sie rozpisalam... bez ladu i skladu nadodatek ;p
Super! [emoji4]
 
@Faluś - u mnie 16 lutego był krwiak (czerwona żywa krew, dość sporo), a jednak usłyszałam serduszka. Kontrolną wizytę miałam teraz w poniedziałek - 9 tyg., maluszki urosły o 0,5 cm :) A plamienie nadal jest. Lekarz kazał żyć oszczędnie (mąż się czepia, że bardziej oszczędzam kaskę niż zdrowie, ale to nieprawda :p), jak najmniej się denerwować (co nieco kłóci się z moją naturą) - staram się!
Kolejna wizyta 08.03.2018.

A ja mam taki malutki ten pecherzyk i zarodeczek a ty fajnie juz takie duze ;D
Ja te plamienie na pocztaku mialam od 7dpt a od 12dpt zaczely sie takie czerwone co drugi dzien lub zawsze wieczorem niedy w dzien (zastanawiajace to) czasem bole i to dosc mocne. I nadal tak jest falt ze ta krew plamienie jest ale tego nie duzo poleci troche i tyle. Jakby hym pekla zylka. Oj 3 mam.kciuki za na dwie i inne kobitki i ich dzidzie ;)
 
reklama
Dziękuję dziewczyny za wszystkie słowa.. bardzo źle spałam i z samego rana ciężko mi powstrzymać łzy:(.. A
Ogólnie wyszło nam podwyższone ryzyko trisomi 21.. wiecie, gdyby nie test Pappa to z USG moja kruszynka ma idealne wymiary , przeziernosc karkowa i w ogóle.. wczoraj taka szczęśliwa w brzuszku była i tak się wiercila [emoji173]

Ktoś napisał czemu nie zrobimy amniopinkcji .. dlatego bo wiem jakie jest ryzyko i odrazu nie chcieliśmy i Pani doktor też była za testami NIFTY ..

Nie wiem jak przeżyje następne dni..
Wierzę, że z Twoim dziusiem jest wszystko w porządku [emoji8] [emoji256]
 
Do góry