reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ale jakie te badania hormonalne miałaś?
Warto sprawdzić pakiet tarczycowy, AMH, homocysteinę, biocenozę pochwy (ale to już bliżej procedury żeby sprawdzić ewentualne grzybice), poziom witaminy D, kwasu foliowego.

Prolaktyna, Ft4, Tsh i testosteron


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witajcie dziewczynki, dołączam do was ... w czwartek punkcja u mnie kiepsko bo tylko 8 jajeczek urosło ale 5 wielkości 20 mm, mam niskie amh 0.7 :( mimo młodego wieku 29lat. Lekarz mój kieruje mnie na badanie genetyczne zarodków ale ja sama nie wiem co o tym myśleć, chce mnie większe szanse że będzie ok sama nie wiem czy robić te badania czy że świeżych czy z mroziaczkow ;( ..oprocz tego jestem po ciąży pozamacicznej i pierwszej naturalnej z której mam Nadusie, tersz walczymy o drugie dzieciatko ..ja piszecie potega podswiadamosci jest b. Wazna jak prscowalam w przedszkolu mialam dziewczynke olge, mowilam ze chcr taka corke .. i co Nadusia jest prawie idebtyczna z zachowania i tez ma loczki ;) teraz ..w mojej podswiadamosci jest Natan.. doradzcie mi co robić
A ktore to bedzie wasze podejscie do in vitro? Ile transferów juz mialas? Sa jakies wskazania do badania zarodkow czy tak czysto zapobiegawczo? Bo jak tak to ja bym sie nie decydowala na to bo badania,sa bardzo drogie a nawet transfer zdrowego zarodka nie daje stuprocentowej pewnosci ze sie powiedzie
 
Prolaktyna, Ft4, Tsh i testosteron


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Czyli TSH to tarczyca ;) jeżeli masz poniżej 2 no to jest ok.
Jest wiele wiele badań które można wykonywać. Ale takie podstawy to właśnie wymazy, tak jak @misis188 pisze mycoplasmy, ureoplasmy.
Wit. D3 (niedobory wpływają na płodność), kwas foliowy.
AMH - w Polsce to biorą pod uwagę.
Do tego w Polsce ustawa im nakazuje badać całą wirusologię (toksoplazmozy, różyczki, WZW, HIV itp) -ale kliniki na miejscu pobierają krew i robią te badania.
Warto napisać po prostu do kliniki, w której się będziecie chcieli leczyć o listę badań, których wymagają.
Ja sobie robiłam też np usg piersi żeby się upewnić przed tymi całymi hormonami, że wszystko tam jest ok.
 
Mial byc dzień dobrych wiadomości,a tu jakos nie wychodzi poki co...U mnie tez bez szalu. Prawdopodobnie punkcja w piatek,ale transfer odroczony :frown: Lekarka boi się,zeby nie bylo hiperstymulacji. Mam 16 pęcherzyków. I jeszcze histeroskopie musze zrobić,bo podejrzewa polipa w endometrium,jesli dobrze zrozumiałam. Wykoncze sie od tego czekania!:growl:
A co do histeroskopi to to sie robi pod narkoza? Jeśli nie to czy nie boli? A skoro komórki bede miala zamrożone to transfer musi być w jakims dniu cyklu?

Ja mialam hiperstymulacje mialam 18 pecherzykow i uwierz lepiej odroczyc bo ja transfer mialam a jak zarodek sie przyjmie to hiperka przybiera na sile to nic dobrego bo pozniej moga byc komplikacje, hiberka bardziej dokucza i boli niz histerioskopia. Po histerioskopi nic mnie nie bolalo byla pod narkoza obudzilam sie wstalam poszlam polezec jeszcze 30-1 h i do domu. Nie bylo zadnych komplikacji
 
reklama
Dziewczyny trzymam kciuki...pisać szybko jak będę wyniki :) będę w miarę możliwości zaglądałam forum...bo Wam wszystkim ma się teraz udać a w maju mam ja być ta jedyna gwiazda która będzie miała transfer itp ktorej też musi się udac;) więc teraz wasz czas a ja czekam w kolejce :D
Hola ,hola-nie zapominaj ,że ja w krzakach siedzę i też szykuje się na start koło mają czerwca-zobaczymy jak z immunologia:D
Także będziesz musiała pogwiazdorzyc że mną:p
 
Do góry