reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Czyli TSH to tarczyca ;) jeżeli masz poniżej 2 no to jest ok.
Jest wiele wiele badań które można wykonywać. Ale takie podstawy to właśnie wymazy, tak jak @misis188 pisze mycoplasmy, ureoplasmy.
Wit. D3 (niedobory wpływają na płodność), kwas foliowy.
AMH - w Polsce to biorą pod uwagę.
Do tego w Polsce ustawa im nakazuje badać całą wirusologię (toksoplazmozy, różyczki, WZW, HIV itp) -ale kliniki na miejscu pobierają krew i robią te badania.
Warto napisać po prostu do kliniki, w której się będziecie chcieli leczyć o listę badań, których wymagają.
Ja sobie robiłam też np usg piersi żeby się upewnić przed tymi całymi hormonami, że wszystko tam jest ok.

Dziękuje bardzo za pomoc :) Mamy liste badan ktore musimy wykonać w czerwcu. Ale wolałam się jeszcze poradzić tutaj, jako że macie większe doświadczenie niż ja w tym wszystkim.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny, trochę mnie nie było. Muszę nadrobić czytanie. Musiałam się wyłączyć z myślenia o in vitro, wyluzować. Udało się. Nie mam już takiego parcia, że jak się nie uda teraz, to koniec świata. Pogodziłam się z myślą, że nie będzie łatwo.

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@aga06 a gdzie się leczyłas w Białymstoku? I podawali Ci ten wlew zawsze przed transferem?
Lecze sie w warszawie w prywatnej lecznicy poleconej przez siostre cioteczna tam jej sie udalo po 5 podejsciach noeudanych w klinikach . Lekarka pracowala wczesnoej w klinikach ale z tego co mowi to przestala ze wzgledu na rozne regulacje i wolala sama zaczac praktyke we wspolpracy z paroma klinikami w calej polsce. Jest dr. Nauk medycznych. Zajmuje sie problemami od podstaw immunologia endokrynologia andrologia . Kieruje na badania i do lek spec. Do ktorych warto. Isc na konsultacje. Ona prowadzila mnie badala ustalila leczenie stymulacje pozniej ustalamy klinike ktora bedzie robila punkcje i transfer. Leczenie wynioslo mnie w porownaniu z leczeniem w klinikach mniej( wiem bo mam wglad od ludzi znajomych ile ich wynioslo ) . Nie czulam sie naciagana wrecz jak cos chcialam to wytlumaczonao mi ze to ma sens lub nie ma . Nikt mi tez nie obiecywal powodzenia przedstawila mi realne szanse przy moim wieku 42 lata i slabym nasieniu partnera. Ponizej 10 %. Udalo sie za drugim razem. Gabinet gyn care warszawa dr. A. Karwacka . Jak bedziesz miala pytania co do tego to pisz na priv prosze bo moge przeoczyc pytanie bo nie zagladam tutaj regularnie na razie . Podrawiam wszystkie dziewczyny i gratuluje tym co do tej pory sie udalo. Pozostalym zycze cierpliwosci i sily :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@aga06 a gdzie się leczyłas w Białymstoku? I podawali Ci ten wlew zawsze przed transferem?
Mialam dwa transfery i mialam za kazdym razem zaproponowane mozliwosc podania. Moglam kupic na recepte w aptece przy klinice na il. Sklodowskiej w bialymstoku lub gdziekolwiek indziej. Sama moge wystawic recepte wiec kupowalam zawsze przed przyjazdem . Nie kierowali mnie na zadne badania kurczliwosci . Uwazam ze kazde gmeranie w macicy zwieksza jej skurcze przez pewien czas wiec bylam zadowolona ze to mialam podawane . Atosiban dziala z tego co pamietam do 2 - 3 h po podaniu.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mialam dwa transfery i mialam za kazdym razem zaproponowane mozliwosc podania. Moglam kupic na recepte w aptece przy klinice na il. Sklodowskiej w bialymstoku lub gdziekolwiek indziej. Sama moge wystawic recepte wiec kupowalam zawsze przed przyjazdem . Nie kierowali mnie na zadne badania kurczliwosci . Uwazam ze kazde gmeranie w macicy zwieksza jej skurcze przez pewien czas wiec bylam zadowolona ze to mialam podawane . Atosiban dziala z tego co pamietam do 2 - 3 h po podaniu.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję Kochana za wyczerpującą informację. W razie dodatkowych pytań będę do Ciebie pisała :)
 
reklama
Do góry