reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Tak caly czas jezdze na Zeromskiego[emoji4] tam robia te bety naprawde szybko, nawet z dojazdem mam wyniki duzo szybciej niz u siebie. Ale juz nie bede wiecej robic badan. Bo mnie to wykancza psychicznie.. Wiem ze beta zwalnia, za tydzien bede w klinice i lekarz powie co dalej.
Zastanawiam sie czy to moje spowolnienie nie bylo nastepstwem zmniejszenia dawki Encortonu. Dzwonilam do kliniki w pt i kazal mi juz od sob brac po jednej tabl przez 3 dni, a w niedz rano poczulam pierwsze skurcze [emoji20] kiedy Wam kazali odstawiac steryd?
A druga sprawa ta cholerna mutacja MTHFR. Z tego co czytam to tez moze miec wplyw.. nic to, czekamy na Tlusty Czwartek i na wizyte w klinice. Moze ogarniemy w stolicy jakies zajepyszne paczki [emoji4]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Przykro mi. Mocno Cie ściskam. A co z ta mutacja mthfr? Ja tez ja mam. Z tego co wiem to podobno 50% spoleczenstwa to ma...
 
reklama
W zwiazku z mthfr powinnas kontrolowac poziom kwasu foliowego, wit b12 i homocysteiny. Jesli lykasz witamiknki dla kobiet w ciazy to najlepiej takie, ktore ajam w skladzie metylowany kwas foliowy. Jesli bedzie wsio ok to nie ma.powodow do zmartwien. Masz teraz heparyne? Bo to jest wskazanie do jej stosowania przynajmniej w pierwszym trymestrze. Ja przy wrzesniowym poronieniu homocysteine mialam 7,9 czyli bardzo w porzadku jesli chodzi o ciaze a i tak poronilam...
Tak biore Fraxiparine i moj gin polecil Prenatal Uno. Homocysteine robilam w pt, wyszla 7.6, kwas foliowy troche powyzej 15. Wiec tez ok. Moj gin mowi zeby wiecej witamin poki co nie brac, na wlasna reke biore tylko dodatkowa wit D i kw. Omega 3.
Asia, kiedy standardowo sie odstawia steryd?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przykro mi. Mocno Cie ściskam. A co z ta mutacja mthfr? Ja tez ja mam. Z tego co wiem to podobno 50% spoleczenstwa to ma...
Podobno tak. Istotne jaka sie ma wersje czy homo czy heterozygote. Teoretycznie przy heterozygotach ryzyko poronien jest nizsze ale zdania na temat MTHFR sa mocno podzielone.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak biore Fraxiparine i moj gin polecil Prenatal Uno. Homocysteine robilam w pt, wyszla 7.6, kwas foliowy troche powyzej 15. Wiec tez ok. Moj gin mowi zeby wiecej witamin poki co nie brac, na wlasna reke biore tylko dodatkowa wit D i kw. Omega 3.
Asia, kiedy standardowo sie odstawia steryd?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana nie wiem, niektórym zaleca się odstawiać powoli juz po pozytywnej becie, ale jesli są konkretne wskazania do jego stosowania to nawet do 16tc. Jaka miałaś dawkę?
Te badania faktycznie ok, więc może być niestety jakaś wada zarodka, lub mógł być słabszy ze względu na słabsze nasienie... Tak naprawdę nic więcej teraz nie możesz zrobić, trzeba czekać. Ja z leków teraz miałam cuda cudawianki a i tak krwotoku dostałam leżąc na kanapie, nic innego poza wstaniem na śniadanie i pojechaniem na betę (nawet mąż kierował, ja jechałam w pozycji prawie leżącej) nie robiłam w tym dniu :( Na tym etapie na nic nie mamy już wpływu, poza zachowaniem spokoju (na tyle na ile można, bo wiadomo, że stres jest ogromny).
 
Ja tez estrofem od poerwszego dnia cyklu.

Dziewczyny chyba moje pytanie sie nie dodalo:
jakie mialyscie objawy po udanych transferach? I w jakich dniach? Bo juz nie wiem czy sobie wmawiam rozne kłócia czy nie...:/
 
Kochana nie wiem, niektórym zaleca się odstawiać powoli juz po pozytywnej becie, ale jesli są konkretne wskazania do jego stosowania to nawet do 16tc. Jaka miałaś dawkę?
Te badania faktycznie ok, więc może być niestety jakaś wada zarodka, lub mógł być słabszy ze względu na słabsze nasienie... Tak naprawdę nic więcej teraz nie możesz zrobić, trzeba czekać. Ja z leków teraz miałam cuda cudawianki a i tak krwotoku dostałam leżąc na kanapie, nic innego poza wstaniem na śniadanie i pojechaniem na betę (nawet mąż kierował, ja jechałam w pozycji prawie leżącej) nie robiłam w tym dniu :( Na tym etapie na nic nie mamy już wpływu, poza zachowaniem spokoju (na tyle na ile można, bo wiadomo, że stres jest ogromny).
Mialam poltorej tabletki od pierwszego dnia stymulacji. W sob (13dpt) zaczelam schodzic i dzis wzielam ostatnia polowke.
Masz racje, po transferze juz na nic nie mamy wplywu. Mnie tez zmylil i wprowadzil w przedwczesna radosc fakt, ze nie pojawilo sie zadne plamienie. Pewnie stad ta nadzieja na cud..

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Podobno tak. Istotne jaka sie ma wersje czy homo czy heterozygote. Teoretycznie przy heterozygotach ryzyko poronien jest nizsze ale zdania na temat MTHFR sa mocno podzielone.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
A masz homo czy hetero? Wiesz... jeśli my mamy tą mutację, tzn, że przynajmniej jedno z naszych rodziców tez ją miało a my mimo to jesteśmy zdrowe pod tym względem, dawniej raczej nikt o tym nie wiedział, a już raczej na pewno nie słyszeli o metylowanych witaminach...
 
Do góry